Natura Sibericas Black Juniper Natural Shower Gel är en mild och naturlig duschgel. Den innehåller sibiriskt enbär och timjan, vilket ger en uppfriskande och behaglig doft.
Arnica Sport Shower Gel från Weleda är en fräsch och sportig duschgel speciellt framtagen för aktiva kvinnor och män. Gelen ger ett mjukt lödder samtidigt som huden rengörs skonsamt utan att torkas ut. Bevarar det naturliga fuktskiktet och gör huden mjuk och återfuktad. Väldoftande av rosmarin och lugnande lavendel som stimulerar dina sinnen.Kombinera gärna med Weledas Arnica Massage Oil, som en perfekt duo före och efter sportaktiviteter.
Boostad med aromatiska extrakt av åkerfräken och absint hyllar denna himmelskt doftande återfuktande rengöring Nordens flora och fångar friskheten i våra vilda skogar. Den dermatologiskt testade formulan har skapats med naturliga fysio-fuktgivande ingredienser som skonsamt rengör och återfuktar huden för att göra den mjuk och smidig. Utvecklad utan tuffa ytaktiva ämnen, syntetiska dofter och konstgjorda färgämnen. Passar både händer och kropp.
Rengörande duschgel som förvandlas från gel till skum när den masseras in och lämnar huden mjuk och återfuktad. Skonsam och vårdande fomula med björk-, aloe vera-, sheasmör- och grönt te extrakt som ger näring och lämnar huden ren med en fräsch känsla. Fräsch doft av citrus. Vegansk och tillverkad i Sverige.
Frisk, sprudlande och fruktig. Härligt löddrande duschgele. Berikad med verbena extrakt från Provence, denna duschgele rengör huden och lämnar en lätt och fräsch doft av citrus.
Nuxe Men Shower Gel är en duschgel med extrakt från ek och avenbok som rengör ansikte, kropp och hår skonsamt. Efterlämnar huden återfuktad. Lämplig för alla hudtyper, inklusive känslig hud. Tvålfri.
Nuxe Men Shower Gel är en duschgel med extrakt från ek och avenbok som rengör ansikte, kropp och hår skonsamt. Efterlämnar huden återfuktad. Lämplig för alla hudtyper, inklusive känslig hud. Tvålfri.
Duschgel med ekologiskt odlad arnikaextrakt och en sportig, naturlig doft av rosmarin och lavendel.
Ingår i Weleda Sport produktsortiment. Återfuktande och torkar inte ut huden.
Innehåller ingredienser med 100% naturligt ursprung. Dermatologiskt testade.