
Essence MY ARTSY DROPS makeupsvampar är multifunktionella och kommer i olika mönster. De är designade för att möta alla dina skönhetsbehov och finns i flera iögonfallande utföranden. Svamparnas mångsidiga form gör det enkelt att applicera både puder och flytande smink.


En multifunktionell makeupsvamp för perfekt applicering av basmakeup. Blanda ut, bygg upp och tona ut din makeupbas jämnt och felfritt med den här mångsidiga, lättviktiga och återanvändbara makeup-applikatorn! Vår Makeup Blender Sponge använder du för att applicera och arbeta in makeup i flytande-, kräm- och puderform – allt för att uppnå det resultat du är ute efter. Svampen absorberar minimal mängd av din produkt och ser till så att makeupen hamnar på din hud istället för att finnas kvar i svampen. Makeup Blender Sponge är ett måste i alla necessärer, makeup ska vara kul att använda!.
• Multifunktionell – idealisk för foundation, concealer, krämrouge och puder
• Blandar, bygger upp och arbetar in alla typer av basprodukter i flytande, kräm- och puderform
• Absorberar minimal mängd produkt.
Fukta svampen med en ansiktsspray innan användning. Att använda en ansiktsspray istället för vatten hjälper inte bara till att återfukta din








Sminksvampar i olika storlekar. Innehåller modeller som passar olika områden i ansiktet. Passar till bland annat foundation, concealer, rouge och puder.




Brushworks Complexion Sponge, en makeup-svamp för en jämn och fin finish. Svampen är ultramjuk och materialet är perfekt för att applicera både flytande foundation och puder. Kan användas både torr och fuktad beroende på önskad täckning (torr ger mer täckning, fuktad svamp ger mindre). Har en rundad form för de större delarna i ansiktet och precisionsspetsen används till mindre och mer svåråtkomliga områden som runt ögon och näsa. Latexfri & 100% Cruelty-Free & Vegan Friendly.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.