
En burk med sötlakrits som är täckt av ett lager krämig dulce de leche-choklad, smaksatt med rökt havssalt. En spännande smakkombination för den som gillar lakrits och choklad.

Skäm bort dina sinnen med salmiakpulver från svenska Haupt Lakrits. Den unika blandningen innehåller lika delar salmiak och lakrits och en hint av socker, vilket ger en smakupplevelse utöver det vanliga. Perfekt som topping på glass och desserter, i drinkar eller för att piffa upp dina favoritgodisbitar. Ett bra val när du uppskattar en intensiv och äkta lakritssmak som tar desserter, godis och drinkar till nya höjder med en perfekt balans mellan sött och salt.







Chokade Svenskjävlarna från Haupt Lakrits är 250 g av världens saltaste lakrits med mjölkchoklad. De klassiska Svenskjävlar! är doppade i belgisk mjölkchoklad och sedan rullade i lakritspulver. Det här gör godsakerna lite snällare än vanliga Svenskjävlar! men samtidigt väldigt mycket mumsigare. För bästa hållbarhet ska de förvaras svalt och torrt.



250 gram av världens saltaste lakrits från Haupt Lakrits, vågar du prova? Lakrits- och salmiakkräm som är täckt av salmiaklakrits och salmiak. Förvaras torrt och svalt för bästa hållbarhet.





Nu finns Lakritsfabrikens salta lakritshäxa tillgänglig i en ny påse, men med samma goda innehåll. Du får gjuten saltlakrits doppad i mängder av salmiak – ett perfekt val för dig som älskar att njuta av god lakrits, eller att stoppa ner i presentkorgen till den lakritstokiga vännen. Helt fri från gluten och gelatin.
Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.