
Denna skål från Ernst är tillverkad i porslin och har en lugn sandfärg. Skålen finns i olika storlekar och passar bra för servering av både små och stora rätter. Den tål maskindisk och mikrovågsugn, vilket gör den praktisk i vardagen.

Förnya din dukning med folkkära Ernsts charmiga porslinsskålar. Dessa skålar i olika storlekar erbjuder en harmonisk blandning av funktion och stil. De är tillverkade i en varm vaniljnyans som ger en mjuk touch till din dukning. Med tre olika storlekar - liten (diameter 16 cm höjd 5,5 cm), mellan (diameter 32 cm höjd 9 cm) och stor (diameter 38 cm höjd 10,5 cm) - är de idealiska för allt från frukostflingor till servering av en läcker sallad. Deras tidlösa design och hållbara material gör dem till ett måste i varje hem.

Bjud dina vänner på ost- och vinkväll och servera läckra godsaker på den här vackra träbrickan från Ernst. Brickan är tillverkad i mangoträ och finns i två olika sorters storlekar och även i svart, så du hittar alldeles säkert något som passar dig. Brickan har upphöjda kanter vilket gör att att både koppar och fat står stabilt och inte glider iväg. Tack vare den stilrena designen passar brickan förutom till servering också utmärkt som prydnad i hemmet.

ERNST mjölkkanna är en del av en större fikaserie i porslin som erbjuder en mängd matchande delar, inklusive assietter, kaffemuggar, tallrikar och mer. På så vis kan du enkelt skapa en genomtänkt och trivsam dukning för dina favoriter, oavsett om det är för en vardaglig fikastund eller för att fira någonting speciellt. Kannan har en tidlös och modern design med fräsch vit bas och små dekorativa prickar, vilket skapar en vacker balans mellan tradition och samtid. Den tål dessutom maskindisk, så att du slipper tänka på disken och verkligen hinner njuta av fikan och sällskapet.

ERNST assiett i porslin är en del av en större fikaserie med flera olika delar, så att du kan skapa ett enhetligt uttryck på bordet med matchande kaffekoppar, tårtfat, karaff och mycket mer. Delarnas sandgrå färg med inslag av små prickar gör sig vackert på bordet och hjälper dig att ta fikastunden till nästa nivå. Assietten mäter 17,5 centimeter i diameter och tål maskindisk och mikrovågsugn.
Med sin karisma, sina barfota fötter och sina fantastiska citat har Ernst Kirchsteiger charmat hela svenska folket. Inredare, programledare, skribent, kock och designer – listan kan göras lång. I hans ERNST-serie hittar du produkter med rent och enkelt formspråk, framtagna utifrån Kirchsteigers egna tankar och behov i hemmet.

ERNST kaffemugg i porslin är en del av en större fikaserie där du hittar flera matchande delar, till exempel assietter, tårtfat och tallrikar, vilket gör det enkelt att skapa en enhetlig och inbjudande dukningar både för vardagliga fikastunder och högtidliga firanden. Muggen har en tidlös men modern design med en fräsch vit bas som kompletteras av små stilfulla prickar. Ett snyggt och praktiskt tillskott till köket som ger en gemytlig känsla på bordet och tål maskindisk, så att du får mer tid över till att umgås med dina nära och kära.

Förnya din dukning med folkkära Ernsts charmiga porslinsskålar. Dessa skålar i olika storlekar erbjuder en harmonisk blandning av funktion och stil. De är tillverkade i en varm vaniljnyans som ger en mjuk touch till din dukning. Med tre olika storlekar - liten (diameter 16 cm höjd 5,5 cm), mellan (diameter 32 cm höjd 9 cm) och stor (diameter 38 cm höjd 10,5 cm) - är de idealiska för allt från frukostflingor till servering av en läcker sallad. Deras tidlösa design och hållbara material gör dem till ett måste i varje hem.

ERNST glasskål på fot har en elegant form som är lika självklar på middagsbordet som i fönstret med vackra prydnadsföremål i. Skålens glasmaterial är smyckat med små luftbubblor, vilket adderar en lekfull och dekorativ touch. En detalj som tillför harmoni och känsla till ditt hem, oavsett tillfälle – perfekt för både servering och dekoration.
Skålen finns i två storlekar. Den större varianten har en diameter på 16,5 centimeter och mäter 12 centimeter på höjden. Den mindre varianten mäter 10 centimeter i diameter, har en höjd på 8,5 centimeter och säljs i 2-pack.

ERNST karaff i porslin är en del av en större fikaserie där du hittar fler matchande delar, till exempel kaffekoppar, tekoppar, assietter, tårtfat och mjölkkanna. Serien kännetecknas av sin vackra sandgrå färg, som ger ett varmt intryck och bjuder in till gott fika och trevliga samtal. Ett bra val för dig som gärna dukar fint åt nära och kära och som vill skapa ett enhetligt uttryck på bordet. Karaffen är 14 centimeter hög, har en diameter på 12 centimeter och rymmer 1 liter. Tål maskindisk och mikrovågsugn.
Inredare, programledare, skribent, kock och designer – listan kan göras lång. Med sin karisma, sina barfota fötter och sina fantastiska citat har Ernst Kirchsteiger hittat in i svenska folkets hjärtan. ERNST-serien kännetecknas av sitt rena och enkla formspråk, med produkter som är designade utifrån Kirchsteigers egna tankar och behov i köket.

Med den här vasen från Ernst kommer du garanterat kunna skapa många vackra blomsterarrangemang. Vasen har en enkel och minimalistisk design, vilket gör att den passar alla olika typer av hem. Vasen finns i två olika färger, svart och sand, så du kan välja fritt vilken som passar dig och ditt hem bäst. Använd var för sig eller kombinera med flera olika färger, du bestämmer!

ERNST assiett är en del av en större serie med flera olika delar, till exempel tallrikar, koppar, djupa tallrikar och mycket mer – alla delar som behövs för att få till en riktigt trivsam stund vid bordet oavsett om det vankas middag eller fika.
Assietten har en fräsch vit design med inslag av diskreta prickar som ger den en elegant och modern touch. Den är tillverkad av porslin som tål både maskindisk och mikrovågsugn. Du kan välja mellan två storlekar, med diameter på 17,5 eller 22 centimeter.

ERNST tallrik ingår i en större porslinsserie med många olika delar: assietter, koppar, djupa tallrikar och mer som kommer väl till pass när du dukar upp för en mysig fikastund eller middag. Serien har en fräsch vit bas med små dekorativa prickar, vilket ger en modern touch till den tidlösa designen. Ett bra och mångsidigt val som passar lika bra för vardagsmiddagen som för festliga tillfällen med nära och kära. Den tål dessutom både mikrovågsugn och maskindisk så att du snabbt kan värma upp mat innan träningen, slipper tänka på disken och får mer tid över för att njuta av livets små och stora stunder.

Den klassiska serien innefattar porslin som har ett unikt utseende kombinerat med en tidlös form. Genom att duka bordet med tallrikarna, kopparna och skålar ur Esteri serien kan du enkelt lyfta dukningen. Skålen kan bland annat användas till gröt, soppa eller desserter. Mönstret sticker ut och ger ett retroutseende till middagsbordet. Du kan även kombinera flera produkter ur serien. Skålen mäter 13 cm. och tål diskmaskin.

En mångsidig och minimalistisk glasskål från Ernst som passar både till vardag och fest. Skålen är tillverkas i glas och har tjockare kanter upptill, vilket gör den stöttåligare. Skålen finns i två olika storlekar och passar utmärkt att servera sallader eller snacks i. Glasskålen kan också enkelt kombineras med andra serviser!

Den här skålen från ERNST passar perfekt för allt från yoghurt och bär till varma soppor. Skålen är tillverkad av stengods, med en naturvit glasyr och en taktil, räfflad yta som både gör den fin att se på och bekväm att hålla i. Ett utmärkt val för hemmet som passar in i alla typer av serviser och dukningar. Tål mikrovågsugn och maskindisk.
Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.