Ett exklusivt vitrinskåp tillverkat i vitoljad ek med en kontrasterande sockel i svartbetsat utförande. Skåpet pryds av eleganta glasdörrar och ett unikt handtag i läder format som en rosett, vilket ger en personlig touch till rummet. Insidan har en vacker spegelvägg som reflekterar ljuset och framhäver dina favoritföremål på de rymliga hyllorna.
Köpguide
Vad ska man tänka på när du köper a2 the bow vitrinskåp vitoljad - skåp & vitrinskåp ek svartbetsad ek?
Skåpet är tillverkat i lackerad MDF och vilar på ett underrede i stadig metall, vilket ger en harmonisk balans mellan lätthet och stabilitet. Dörrarna är fällbara och försedda med handtag i tvinnat naturläder – en genomtänkt detalj som tillför värme och materialkontrast. Skåpet tillverkas i Sverige med fokus på kvalitet och formren estetik. Frame-serien kännetecknas av sina enkla linjer och genomarbetade materialval. Kombinationen av släta ytor, naturläder och robust metall ger möbeln en modern men tidlös karaktär, vilket gör den lika självklar i hemmiljö som i offentlig inredning.Om skåpet från Asplund- Designat av Anya Sebton & Eva Lilja Löwenhielm för ASPLUND Collection.- Vitrinskåp i lackerad MDF med fällbara dörrar.- Handtag i tvinnat naturläder – exklusiv materialdetalj.- Underrede i stabil metall för kontrast och balans.- Svensktillverkat med fokus på hantverk och hållbar design. Shoppa Skåp & vitrinskåp och mer Förvaringsmöbler hos Royal Design.
Collect 2010, mediabänk formgiven av Sara Larsson för A2. Skåpen i serien Collect har alla sin egen identitet och är så långt ifrån vanliga, anonyma skåp som det går att komma.Denna mediabänk från 2010 karaktäriseras av sitt kubmönster i olika nivåer. Bänken har hål på baksidan för kablar och två flyttbara hyllor. Dörrarna öppnas med en enkel tryckmekanism. Shoppa Tv-bänkar & mediabänkar och mer Förvaringsmöbler hos Royal Design.
Skåpet från A2 har en unik design med en spännande look. Det har en stilren stomme i målat trä och MDF med slanka ben. Det har ett generöst utrymme med flera hyllplan för snygg förvaring och fyra vackra, dekorativa dörrar med vitoljade stavar i massiv ek perfekta för det moderna hemmet. Formgiven av Anna Larsson. Om skåpet från A2- Skåpet kommer i olika modeller.- Skickligt, svenskt hantverk.- Dekorativa, moderna dörrar.- Hög kvalitet.- Denna produkt levereras monterad.- Djup: 350 mm.- Bredd: 1270 mm.- Höjd: 890 mm.- Tillverkade i Sverige- Designade i Sverige Skötselråd för skåpen- Torka rent med en torr eller lätt fuktig trasa. Shoppa Sidobord & Avlastningsbord och mer Bord hos Royal Design.
Sideboarden från A2 har en stilren, vacker design i vitoljad ek. Den har svartbetsat underrede i ek med rena linjer. Den har bra förvaring med flera hyllor med massor av utrymme, en vacker baksida i spegelglas på insidan och två dörrar med ett dekorativt handtag i läder. En perfekt detalj som garanterat blir ett hett samtalsämne bland dina gäster. Formgiven av Sara Larsson. Om sideboarden från A2- Sideboarden kommer i olika modeller.- Perfekt för att göra ditt hem mer personligt.- Vackert, iögonfallande handtag i läder.- Skickligt hantverk.- Hög kvalitet.- Dekorativ baksida i spegelglas.- Djup: 350 mm.- Bredd: 1520 mm.- Höjd: 900 mm.- Denna produkt levereras monterad.- För mer information ladda ned PDF.- Tillverkad i Sverige Skötselråd för sideboarden- Torka rent med en torr eller lätt fuktig trasa. Shoppa Skänkar & sideboards och mer Förvaringsmöbler hos Royal Design.
Hidden från A2 är ett skrivbord optimalt för bärbara datorer. Precis som namnet antyder så finns det en dold funktion; på bordets ovansida finns en rörlig del som kan skjutas fram och tillbaka för att dölja datorn när den inte används. Utrymmet passar bärbara datorer upp till 15 tum. Skrivbordet har även en låda för praktisk förvaring. Hidden är formgivet av Sara Larsson och är tillverkat av målat trä, fanér och MDF. Shoppa Tv-bänkar & mediabänkar och mer Förvaringsmöbler hos Royal Design.
Med sin rena form, noggrant utvalda material och tydliga funktion är det en svensk designklassiker som håller över tid. De ikoniska, utskurna handtagen är formade efter handens naturliga rörelse för ett bekvämt grepp. Skåpet har glasdörrar med mjukstängande funktion och fem hyllplan som erbjuder generöst med plats för både förvaring och uppvisning av favoritsaker. Den massiva eksockeln skapar en harmonisk kontrast till glaset och ger en stabil grund.Om vitrinskåpet från Asplund- Design av Thomas Sandell och Jonas Bohlin.- Vitrinskåp med mjukstängande glasdörrar.- Fem hyllplan för öppen förvaring.- Utskurna, ergonomiska handtag.- Sockel i massiv ek.- Tillverkas i Sverige.- Vikt ca 100 kg – bärhjälp rekommenderas vid leverans. Shoppa Skåp & vitrinskåp och mer Förvaringsmöbler hos Royal Design.
Skåpet från A2 har en elegant design i svartbetsad ek med rena linjer. Det har två unika dörrar med kvadrater i massiv ek i olika nivåer som adderar det lilla extra till omgivningen. Det har slanka, luftiga ben och en bra förvaring med två hyllplan med massor av utrymme. Formgiven av Sara Larsson. Om skåpet från A2- Svenskt, skickligt hantverk.- Tillverkat av svartbetsad ek.- Skåpet kommer i olika modeller.- Hög kvalitet.- Unika dörrar.- 2 års garanti.- Djup: 300 mm.- Bredd: 640 mm.- Höjd: 1190 mm.- Denna produkt levereras monterad.- Designat i Sverige Skötselråd för skåpet- Torka rent med en torr eller lätt fuktig trasa. Shoppa Sidobord & Avlastningsbord och mer Bord hos Royal Design.
Story är en serie skåp som har fått sin inspiration från fiskbensmönstret vi hittar i parkettgolven. Skåpet finns i olika utföranden och med eller utan marmorskiva. Shoppa Skåp & vitrinskåp och mer Förvaringsmöbler hos Royal Design.