Ett set med fyra stilrena espressokoppar tillverkade i hållbart stengods med en tidlös design. Kopparna har subtila detaljer som gör dem perfekta för både morgonkaffet och fikat med vänner.
Köpguide
Vad ska man tänka på när du köper sagaform coffee & more espressokoppar 4-pack - espressokoppar stengods vit?
Mugg från Sagaform i stengods. Med en design som är enkel och elegant, prydd med böljande ränder, är denna mugg en lika inbjudande som generös följeslagare som snabbt blir en favorit i din vardag. Formgivning av Studio Sagaform. Om muggen från Sagaform- Tillverkad av stengods.- Formgivning av Studio Sagaform.- Säljs i 2-pack. Skötselråd för muggen- Tål diskmaskin. Shoppa Kaffekoppar och mer Muggar & Koppar hos Royal Design.
Espressokoppar från Sagaform i stengods med en tidlös estetik och subtila detaljer perfekta för vardagligt användande, till frukosten eller fikat exempelvis.Om espressokopparna från Sagaform- Finns i flera färger.- Från serien Coffee & More.- Säljs i 4-pack.- Gjorda av stengods.Skötselråd för espressokopparna- Tål diskmaskin. Shoppa Espressokoppar och mer Muggar & Koppar hos Royal Design.
Middagstallrik från Sagaform i stengods med en tidlös estetik och subtila detaljer perfekta för alla typer av dukningar.Om middagstallriken från Sagaform- Från serien Coffee & More.- Diameter: 27,5 cm.- Gjord av stengods.Skötselråd för middagstallriken- Tål diskmaskin. Shoppa Mattallrikar och mer Tallrikar hos Royal Design.
<p>Skålen i Coffe & More-serien från Sagaform kombinerar form och funktion i ett stilren vardagsskål. Den är tillverkad av stengods, som dekorerats med ett karakteristiskt reliefmönster för ett sinnligt uttryck med taktil yta. Den mjuka beiga nyansen är inspirerad av naturens lugn, men skålen finns även i fler färger. Kombinera flera för ett livfullt och personligt uttryck, eller matcha samma ton för en mer harmonisk och enhetlig look på bordet.</p><p>Coffee & More-serien är designad av Margot Barolo, som har fokuserat på att skapa föremål som förmedlar en mysig, varm och nostalgisk känsla – något som återspeglas i seriens rundade former och sinnliga mönster.</p><p>Med sin diameter på 12 centimeter passar skålen perfekt för frukostyoghurt, snacks och mindre rätter. Den är stapelbar och tål maskindisk, vilket sparar plats i skåpet och gör den praktisk för vardagsbruk. Ett utmärkt val för dig som vill att servisen ska vara både vacker och funktionell.</p>
<p>Nordic Vanilla espressokopp från Broste Copenhagen passar perfekt att duka fram när du vill bjuda på en kopp riktigt gott italienskt kaffe. Den rymmer 10 centiliter och är tillverkad av stengods. Den cremevita färgen med spräcklig känsla ger en hemtrevlig känsla på bordet och passar med de flesta typer av porslin. Om du vill kan du matcha dina koppar med fler delar ur Nordic Vanilla-serien för att skapa din egen skräddarsydda servis.</p>
Den charmiga blomsterdekoren och de mjuka, harmoniska färgerna gör varje kopp kaffe till en njutning för både öga och sinne. Perfekt för espresso, men även för små efterrätter eller en kort kaffepaus. Tillverkad i premiumporslin, med en fin yta som känns behaglig i handen. De fyra nyanserna – lila, orange, grönt och blått – erbjuder mängder av möjligheter att mixa och matcha, vilket gör varje servering personlig och unik.Om espressokoppen från Villeroy & Boch- Tillverkad i premiumporslin med fin textur.- Elegant blommig design med modern känsla.- Fyra harmoniska nyanser – mixa och matcha fritt.- Perfekt balans mellan lekfullhet och stilrenhet.- Tål diskmaskin och mikrovågsugn. Shoppa Espressokoppar och mer Muggar & Koppar hos Royal Design.
Kopp från Sagaform i stengods. Det som gör koppen unik är dess balanserade storlek – tillräckligt rymlig för att rymma dina favoritdrycker, men ändå kompakt nog för enkel stapling och förvaring. Med en elegant rundad fot förmedlar koppen en mjuk silhuett som kompletteras av en robust kant dekorerad med Sagaforms karaktäristiska randmönster. Denna kombination av mjuka och robusta element ger koppen en särskild karaktär. Formgivning av Studio Sagaform. Om koppen från Sagaform- Tillverkad av stengods.- Formgivning av Studio Sagaform. Skötselråd för koppen- Tål diskmaskin. Shoppa Kaffekoppar och mer Muggar & Koppar hos Royal Design.
Espressokopp från Decotique med en handgjord design i 100%, miljövänlig, återvunnen keramik med hög kvalitet perfekt för ditt morgonkaffe. Den har ett tidlöst uttryck och en tålig konstruktion. Mixa och matcha med andra delar ur serien för att skapa en vacker kombination. Varje artikel är unik tack vare den handgjorda designen.Tillverkad i Portugal.Om espressokoppen från Decotique- Säljs i 4-pack.- BON uppskattas för det miljövänliga, tåliga materialet.- BON är också omtyckt för det tidlösa uttrycket.- Från serien BON.- Finns i flera varianter.- Tillverkad i Portugal.- Gjord av stengods.Skötselråd för espressokoppen- Ugn-, micro-, frys- och diskmaskinssäker. Shoppa Espressokoppar och mer Muggar & Koppar hos Royal Design.