En elegant prydnadskudde i mjukt, enzymtvättat linne som ger en lyxig känsla till soffan eller sängen. Den har en modern design med markerande kanter och är tillverkad av högkvalitativa, certifierade material.
Köpguide
Vad ska man tänka på när du köper decotique soft kudde 50x50 cm - prydnadskuddar & fodral linne sunshine?
Kudde från Decotique med en elegant design med en harmonisk touch. Den är gjord av en exklusiv blandning av bomull och linne och har en naturlig struktur och en behaglig känsla. Det tidlösa rutmönstret skapar en klassisk look som passar perfekt till både moderna och rustika interiörer. Den kontrasterande kanten ger en raffinerad detalj som ramar in designen på ett vackert sätt.Tillverkad i Indien. Originaldesign från år 2024.Om kudden från Decotique- Tillverkad av bomull och linne för en mjuk och naturlig känsla.- Klassiskt rutmönster med en snygg kontrastkant.- Perfekt för att ge ditt hem en varm och välkomnande touch.Skötselråd för kudden- Maskintvätt 30°C.- Torktumla i låg temperatur.- Stryk i låg temperatur. Shoppa Prydnadskuddar & Fodral och mer Plädar & Prydnadskuddar hos Royal Design.
Kudde från Decotique med en tidlös, hållbar design med en naturlig linnelook perfekt för att skapa en mysig stämning i vilket rum som helst. Tillverkat av långfibrigt lin odlat i Frankrike och Belgien, erbjuder detta kuddfodral en naturlig struktur som framhäver den generösa linnelooken. Kuddfodralet är helt ofärgat och endast enzymtvättat, vilket ger en mjuk och behaglig känsla mot huden. Den dekorativa babyoverlock-sömmen längs kanterna ger en subtil men elegant detalj.Tillverkad i Indien. Originaldesign från år 2024.Om kudden från Decotique- Tillverkat av långfibrigt lin från Frankrike och Belgien, vilket ger en lyxig, naturlig linnelook.- 100% certifierat EU FLAX-linne och Oeko-Tex 100-certifierat, garanterar en hållbar och kemikaliefri produkt.- Enzymtvättat för en extra mjuk känsla som är skonsam mot huden.- Dekorativ babyoverlock-söm längs kanterna ger en subtil, elegant touch.- Innerkudde fylld med återvunnen polyester.Skötselråd för kudden- Maskintvätt 40°C.- Torktumla i låg temperatur.- Använd ej blekmedel.- Stryk vid hög temperatur. Shoppa Prydnadskuddar & Fodral och mer Plädar & Prydnadskuddar hos Royal Design.
Kudde från Decotique med en inbjudande, elegant design med en lyxig känsla som kompletterar alla miljöer. Det mjuka och strukturerade bouclétyget ger en taktil upplevelse, medan den kontrasterande kanten ger en subtil men sofistikerad detalj som framhäver överdragets raffinerade stil. Perfekt att kombinera med andra textilier för att skapa en harmonisk interiör.Tillverkad i Indien. Originaldesign från år 2024.Om kudden från Decotique- Högkvalitativt bouclé-tyg med en mjuk, strukturerad yta.- Elegant kontrasterande kantdetalj.Skötselråd för kudden- Maskintvätt 30°C.- Torktumla i låg temperatur.- Stryk i låg temperatur. Shoppa Prydnadskuddar & Fodral och mer Plädar & Prydnadskuddar hos Royal Design.
Celina kudde från Decotique är den där detaljen som förvandlar soffan eller sängen till en mer inbjudande plats. Tillverkad i mjuk bomullssammet får den en härlig lyster och ett djup i färgen som gör den lika elegant som mysig. Kudden har en generös storlek på 40x60 cm och ramas in av vackra volanger som adderar en lekfull och romantisk känsla. Celina är en kudde som inte bara blir en mjuk följeslagare utan också en stilfull accent som sätter prägel på hela rummet.Om kudden från Decotique- Tillverkad i 100% bomullssammet med mjuk lyster.- Generös storlek på 40x60 cm.- Vackra volanger runtom som ger en lekfull och romantisk touch.- Finns i flera färger för att enkelt matcha olika stilar.- En dekorativ kudde som lyfter både soffa och säng. Shoppa Prydnadskuddar & Fodral och mer Plädar & Prydnadskuddar hos Royal Design.
Kudde från Decotique med en romantisk, livfull design i linne med ett blommigt mönster och kontrasterande kanter. Bloom ger omedelbart en touch av elegans och tidlös charm till alla utrymmen. De blommiga motiven i harmoniska nyanser skapar en känsla av skönhet, medan den kontrasterande sömmen ger en sofistikerad ram. Kuddfodralet är gjort av 100% linne, ett naturmaterial som är känt för sin hållbarhet och vackra textur, och är ett perfekt tillbehör till din soffa, säng eller fåtölj.Tillverkad i Indien. Originaldesign från år 2024.Om kudden från Decotique- 100% linne: andas naturligt och har en vacker textur.- Blommigt tryck som framkallar en romantisk och klassisk känsla.- Kontrasterande kanter för en elegant finish.Skötselråd för kudden- Maskintvätt 30°C.- Torktumla i låg temperatur.- Stryk i låg temperatur. Shoppa Prydnadskuddar & Fodral och mer Plädar & Prydnadskuddar hos Royal Design.
Zebra från Decotique är kudden som vågar ta plats – en djärv men elegant inredningsdetalj som förvandlar soffan, fåtöljen eller sängen till en stilsäker blickpunkt. Det iögonfallande zebramönstret skapar kontrast och liv, samtidigt som de naturliga tonerna gör att den passar lika bra i en modern som klassisk miljö.Tillverkad i en exklusiv blandning av 75% linne och 25% bomull, har kudden en vacker struktur och en naturlig känsla som tillför både textur och värme till rummet. Den medföljande innerkudden gör den redo att användas direkt – lika skön att vila mot som den är dekorativ.Om kudden från Decotique- 75% linne och 25% bomull – naturlig struktur och exklusiv känsla.- Innerkudde ingår – redo att använda direkt.- Zebramönster som skapar en levande och stilfull kontrast.- Lyfter soffan eller sängen med en elegant, grafisk touch.- Perfekt att kombinera med andra mönster eller enfärgade textilier. Shoppa Prydnadskuddar & Fodral och mer Plädar & Prydnadskuddar hos Royal Design.
Kudde från Decotique med en enkel, elegant design med en mjuk känsla perfekt för att skapa en mysig stämning i vilket rum som helst. Tillverkat av långfibrigt lin från Frankrike och Belgien, erbjuder kudden en naturlig struktur som framhäver den klassiska linnelooken. Enzymtvättningen av tyget ger en extra mjuk och behaglig känsla, vilket gör kuddfodralet perfekt för att ge soffan eller sängen en lyxig och inbjudande touch.Tillverkad i Indien. Originaldesign från år 2024.Om kudden från Decotique- Tillverkat av 100% certifierat EU FLAX-linne, Oeko-Tex 100-certifierat för att garantera hög kvalitet och miljövänliga material.- Enzymtvättat linne ger en extra mjuk och behaglig känsla, perfekt för att skapa en mysig och inbjudande atmosfär.- Markerande kant som ger en distinkt och modern touch till din inredning.- Innerkudde fylld med återvunnen polyesterstoppning, OEKO-TEX® STANDARD 100-certifierad, vilket bidrar till en hållbar och säker produkt.Skötselråd för kudden- Maskintvätt 40°C.- Torktumla i låg temperatur.- Använd ej blekmedel.- Stryk vid hög temperatur. Shoppa Prydnadskuddar & Fodral och mer Plädar & Prydnadskuddar hos Royal Design.
Kudde från Decotique med en inbjudande, elegant design med en lyxig känsla som kompletterar alla miljöer. Det mjuka och strukturerade bouclétyget ger en taktil upplevelse, medan den kontrasterande kanten ger en subtil men sofistikerad detalj som framhäver överdragets raffinerade stil. Perfekt att kombinera med andra textilier för att skapa en harmonisk interiör.Tillverkad i Indien. Originaldesign från år 2024.Om kudden från Decotique- Högkvalitativt bouclé-tyg med en mjuk, strukturerad yta.- Elegant kontrasterande kantdetalj.Skötselråd för kudden- Maskintvätt 30°C.- Torktumla i låg temperatur.- Stryk i låg temperatur. Shoppa Prydnadskuddar & Fodral och mer Plädar & Prydnadskuddar hos Royal Design.