Dessa charmiga keramikskålar från Decotique har en mjuk form och en dekorativ vågig kant som ger liv åt dukningen. Med en diameter på 15 cm är de idealiska för frukost, snacks eller små tillbehör vid middagsbordet. Den mörkgröna nyansen kombineras med en elegant kontrastfärg för en både lekfull och stilren känsla.
Köpguide
Vad ska man tänka på när du köper decotique fleur skål 15 cm 4-pack - frukostskålar keramik mörkgrön?
Fleur skål från Decotique är den lilla detaljen som gör dukningen mer levande. Tillverkad i keramik och med sin mjuka form blir den både praktisk och charmig på bordet. Den vågiga kanten i kontrastfärg ramar in designen och ger en lekfull men samtidigt elegant känsla. Med en diameter på 15 cm är Fleur perfekt för små serveringar, tillbehör eller snacks – och tack vare att den finns i flera nyanser kan du skapa en personlig kombination som gör måltiden lite extra speciell.Om skålen från Decotique- Tillverkad i keramik med mjuk form och vågig kant.- Diameter på 15 cm – perfekt för tillbehör och mindre serveringar.- Elegant kontrastkant som ger en lekfull touch.- Finns i olika nyanser som är lätta att kombinera.- En dekorativ skål som höjer både vardag och fest. Shoppa Frukostskålar och mer Tallrikar hos Royal Design.
Fleur skål från Decotique är skapad för att lyfta fram maten på ett vackert sätt. Tillverkad i keramik och med en diameter på 23 cm passar den perfekt för sallader, pastarätter eller frukt. Den vågiga kanten med kontrastfärg ger en lekfull men sofistikerad känsla, och gör Fleur till en detalj som höjer både vardagsmiddagen och festdukningen. En skål som kombinerar funktion och estetik – och som gör varje servering lite mer speciell.Om skålen från Decotique- Tillverkad i keramik med mjuk form och vågig kant.- Diameter på 23 cm – perfekt för sallad, pasta eller frukt.- Elegant kontrastkant som ger en lekfull touch.- Finns i olika nyanser som är lätta att kombinera.- En del av serien Fleur – vacker att kombinera med fler delar. Shoppa Serveringsskålar och mer Skålar & Uppläggningsfat hos Royal Design.
Skål från Decotique med en vacker design med en mjuk, vågig kant för ett unikt och visuellt uttryck. Tillverkad av robust stengods, erbjuder skålen både hållbarhet och en rustik charm som passar perfekt i såväl moderna som lantliga interiörer. Använd den för servering av sallader, frukt eller snacks – eller låt den stå framme som en dekorativ detalj i hemmet.Om skålen från Decotique- Mjukt vågig kant för ett organiskt utseende.- Jordnära nyans och taktil yta.- Glansig reaktiv glasering för extra karaktär.- Tillverkad av robust och hållbart stengods.- Tillverkad i Portugal.Skötselråd för skålen- Använd en torr trasa. Shoppa Dekorativa Accessoarer och mer Dekoration hos Royal Design.
Fleur skål från Decotique är skapad för att lyfta fram maten på ett vackert sätt. Tillverkad i keramik och med en diameter på 23 cm passar den perfekt för sallader, pastarätter eller frukt. Den vågiga kanten med kontrastfärg ger en lekfull men sofistikerad känsla, och gör Fleur till en detalj som höjer både vardagsmiddagen och festdukningen. En skål som kombinerar funktion och estetik – och som gör varje servering lite mer speciell.Om skålen från Decotique- Tillverkad i keramik med mjuk form och vågig kant.- Diameter på 23 cm – perfekt för sallad, pasta eller frukt.- Elegant kontrastkant som ger en lekfull touch.- Finns i olika nyanser som är lätta att kombinera.- En del av serien Fleur – vacker att kombinera med fler delar. Shoppa Serveringsskålar och mer Skålar & Uppläggningsfat hos Royal Design.
Fleur startset från Decotique är en komplett grund för en vacker och inbjudande dukning. Setet innehåller 16 delar ur den uppskattade Fleur-serien, som utmärker sig genom sina mjuka former och dekorativa vågiga kanter i kontrasterande färger. Tillverkat i keramik med en balans mellan lekfullhet och elegans, blir Fleur ett blickfång på bordet – oavsett om det gäller vardag eller fest.Setet består av fyra mattallrikar på 28 cm, fyra assietter på 21 cm, fyra skålar på 23 cm och fyra mindre skålar på 15 cm – allt utformat för att skapa en harmonisk helhet. De olika färgnyanserna gör det enkelt att kombinera delarna på ett personligt och uttrycksfullt sätt.Om startsetet från Decotique- 16-delars set ur den populära Fleur-serien från Decotique.- Innehåller 4 tallrikar (28 cm), 4 assietter (21 cm), 4 skålar (23 cm) och 4 skålar (15 cm).- Tillverkat i keramik med mjuka former och vågig kant.- Kontrastfärgade detaljer som ger en lekfull men elegant känsla.- Förhöjer både vardagliga måltider och festliga tillfällen. Shoppa Serviser & Startset och mer Tallrikar hos Royal Design.
Skål från Decotique med en handgjord design i 100%, miljövänlig, återvunnen keramik med hög kvalitet. Den har ett tidlöst uttryck och en tålig konstruktion perfekt både till vardags och finare tillfällen. Mixa och matcha med andra delar ur serien för att skapa en vacker kombination. Varje artikel är unik tack vare den handgjorda designen.Tillverkad i Portugal.Om skålen från Decotique- BON uppskattas för det miljövänliga, tåliga materialet.- BON är också omtyckt för det tidlösa uttrycket.- Från serien BON.- Finns i flera varianter.- Tillverkad i Portugal.- Gjord av stengods.Skötselråd för skålen- Ugn-, micro-, frys- och diskmaskinssäker. Shoppa Frukostskålar och mer Tallrikar hos Royal Design.
Skål från Decotique med en handgjord design i 100%, miljövänlig, återvunnen keramik med hög kvalitet. Den har ett tidlöst uttryck och en tålig konstruktion perfekt både till vardags och finare tillfällen. Mixa och matcha med andra delar ur serien för att skapa en vacker kombination. Varje artikel är unik tack vare den handgjorda designen.Tillverkad i Portugal.Om skålen från Decotique- BON uppskattas för det miljövänliga, tåliga materialet.- BON är också omtyckt för det tidlösa uttrycket.- Från serien BON.- Finns i flera varianter.- Tillverkad i Portugal.- Gjord av stengods.Skötselråd för skålen- Ugn-, micro-, frys- och diskmaskinssäker. Shoppa Serveringsskålar och mer Skålar & Uppläggningsfat hos Royal Design.
Med sin mjuka form, blommiga dekor och livfulla färgtoner blir varje efterrätt en liten fest – både för ögat och gommen. Tillverkad i premiumporslin med en len yta som känns behaglig i handen. De fyra nyanserna – lila, orange, grönt och blått – bjuder in till kreativa mix & match-dukningar där du kan skapa din egen färgpalett efter humör och tillfälle.Om efterrättsskålen från Villeroy & Boch- Tillverkad i premiumporslin med fin textur.- Elegant blommig design med modern känsla.- Fyra harmoniska nyanser – mixa och matcha fritt.- Perfekt balans mellan lekfullhet och stilrenhet.- Tål diskmaskin och mikrovågsugn. Shoppa Dessertskålar och mer Skålar & Uppläggningsfat hos Royal Design.