Köpa.se Logo
x
570 017
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Vinglas Mr & Mrs - 2-pack

Ett set med två vinglas, designade för att fira kärleken mellan ett gift par. Glasen är märkta med 'Mr' och 'Mrs' och är en fin detalj på bröllopsfesten eller andra festliga tillfällen.

199 kr

Bartillbehör
Drinkglas
Vinglas
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Stolsdekorationer Bride & Groom Vita
49 kr
Partykungen
Bröllopets huvudpersoner, brud och brudgum, förtjänar självklart särskilda platser vid festens mittpunkt. Markera stolarna med dessa eleganta skyltar i vitt & guld för att samtidigt komplettera bröllopsfesten färgtema! 

Stolsdekorationer Bride & Groom Vita inkluderar två stolskyltar av papper, prydligt märkta med "bride" respektive "groom" skrivet i metallic guldfärg. Båda skyltarna kommer med ett smidigt snöre att knyta fast dem runt stolen med. 

  • Material: Papper
  • Mått: 20 x 21,5 cm
  • Inkl. 2 x Skyltar (1 x Bride, 1 x Groom)
Pinata Rosa Uggla
299 kr
Partykungen
Denna läckra pinata i form av en rosa uggla kommer vara en garanterad hit på barnkalaset så fort den åker fram! Om du dessutom berättar för de små barnen att den är full av godis kommer de antagligen knappt att tro sina öron, men göra allt för att ta reda på om du talar sanning.

Pinata Rosa Uggla är en klassisk pinata med formen av en stor rosa uggla. Fyll den med något gott och häng sedan upp den under barnkalaset och låt turen om att försöka få hål på den gå runt.

  • Material: papp/plast
  • Mått: 33,6 cm x 48,8 cm x 15,8 cm
  • Säljs styckvis.
Vinglas Ros 200 ml 2-pack
399 kr
Partyhallen.se
Det krävs kreativitet för att presentera vinglas i form av en ros. Dessa vinglas erbjuder en elegant design. Dessa rosformade glas är perfekta för speciella tillfällen och romantiska middagar. Vinglasens unika estetik förför varje vinälskare. Vinglas Ros 200 ml 2-pack består av två transparenta vinglas i form av en ros. Info om Vinglas Ros 200 ml 2-pack: - Rosformade vinglas - Material: Glas - Volym 200 ml - Mått: 8 (Ø) x 22,5 (H) cm - Säljs i 2-pack
Tundra Boa 10"
1795 kr
AstroSweden
I skogen kommer Tundra Boa Serien vara ditt ultimata val för en känsla av säkerhet. Trekstas NestFIT-teknologi förbättrar passformen för foten, medan HYPER-TEX™ ger vattentätt och ventilerande komfort i alla väderförhållanden. Dessutom underlättar BOA-snörningssystemet enkel på- och avtagning av kängorna. Slutligen säkerställer Trekstas unika ICE-LOCK™-teknologi att du inte halkar i isig terräng. Tundra Boa det ultimata valet för att känna dig trygg och säker under dina äventyr. Med avancerad teknologi och noggrant utvalda material är dessa kängor utformade för att möta de tuffaste utmaningarna och ge dig den komfort och stabilitet du behöver. Trekstas signatur NestFIT-teknologi är hjärtat i dessa kängor, vilket ger en förbättrad passform som anpassar sig perfekt till din fot. Medan du navigerar genom terrängen, kommer du att uppskatta den skräddarsydda passformen som ger stöd och stabilitet, vilket minimerar risken för skav och obehag. HYPER-TEX™ membranet ger överlägsen vattentät och ventilerande komfort i alla väderförhållanden. Oavsett om det är regn, snö eller fuktiga förhållanden, kan du lita på att dina fötter förblir torra och bekväma under hela din användning. Detta gör att du kan fokusera på din resa utan att behöva oroa dig för blöta fötter eller överhettning. Tundra Boa-serien är utrustad med det bekväma och praktiska BOA® FIT-systemet, vilket gör det enkelt att justera passformen för dina kängor med bara ett snabbt vrid. Detta sparar tid och energi när du är ute på äventyr och behöver snabbt ta på eller av dina kängor. För att ge dig extra säkerhet och stabilitet på hala ytor har kängorna Trekstas unika ICE-LOCK™-teknologi integrerad i yttersulan. Med denna funktion kan du vara säker på att du inte kommer att halka eller tappa fotfästet även på isiga och leriga stigar. Tillverkade av slitstarkt nubuckläder och försedda med skyddande gummi vid tån, är dessa kängor konstruerade för att klara av tuff terräng och ge långvarig hållbarhet. Oavsett om du korsar steniga bergstigar eller vandrar genom täta skogar, kommer Tundra Boa-serien att hålla dig skyddad och bekväm genom hela din resa. Egenskaper •Trekstas signatur NestFIT-teknologi • Vattentätt och andningsbart HYPER-TEX™-membran (PFAS-fritt) • Vattenpelare: 25 000 mm • Slitstarkt vaxat nubuckläder • Förstärkt tå & häl • Stötdämpande EVA-mellansula • Halksäker yttersula i naturgummi med ICE-LOCK™ • BOA® FIT system • Passform: Extra bred • Storlekar: 36–48 (Unisex) • Skafthöjd: 10" • Vikt: 610 gram (Tundra Boa 10” - Stl EU 42)
Isfacklor Guld - 36-pack
499 kr
Partykungen
Känn dig som greven på stureplan, fast hemma.

Isfacklor Guld är facklor som sprutar silvergnistor, perfekta att pimpa till födelsedagstårtan med eller kanske champagneflaskan. Varje isfacklas brinntid är cirka 40 sekunder och förpackningen innehåller hela 36 stycken facklor.

  • Antal: 36-pack
  • Brinntid: 40 sekunder
  • Bör inte riktas mot barn/djur
  • Köp till clips för att fästa på exempelvis champagneflaskan
  • Ålder: Från 12 år
Vinglas Tomte - 2-pack
199 kr
Partykungen
Till de som uppskattar rödvin lika mycket som julen! Två skojiga tomtevinglas som tveklöst kommer bli en succé på julfesten. Mycket roligare att dricka ur än vanliga vinglas, det behöver vi inte säga två gånger!

Vinglas Tomte är två roliga vinglas med motiv av tomtekostymer med roliga detaljer som knappar, bälte och polkagris. Perfekta till vinet i jul! Levereras i presentförpackning.

  • Material: Glas
  • Mått: 21,5 cm.
  • Volym: 480 ml.
  • Tål ej maskindisk
  • Antal: 2-pack
Presentpåse Mr & Mrs - Stor
39 kr
Partykungen
Varför inte ge bort brudparets present i en fantastisk presentpåse, perfekt när du vill samla ihop och ge fler små saker istället för en stor. Fungerar även utmärkt istället för presentpapper.

Presentpåse Mr & Mrs är vita presentpåsar med guldiga prickar och texten "Mr & Mrs", påsarna är tillverkade i papper och har ett handtag. Påsarna kommer i två storlekar, en liten och en stor. 

  • Material: Papp
  • Mått liten: 18 x 8 x 23 
  • Mått stor: 25 x 8,5 x 34,5 
  • Säljs i två storlekar, liten och stor
  • Antal: 1-pack
Muggar Mr Right & Mrs Always Right - 2-pack
199 kr
Partykungen
Det är viktigt att förstå redan från början i ett äktenskap att brudgummen är den rätte och att bruden alltid har rätt. Visst stämmer det bra?

Muggar Mr Right & Mrs Always Right består av en vit mugg med texten "Mrs Always Right" i svarta bokstäver och en svart mugg med texten "Mr Right" i vita bokstäver. Handtagen på muggarna ser ut som vigselringar, den ena är guldfärgad och den andra silverfärgad.

  • Material: keramik
  • Mått: varje mugg är 10 x 9 cm stor
  • Färg: svart, vit, silver och guld
  • Handdisk rekommenderas för att bibehålla motivet
  • Säljs i 2-pack
2-i-1 Ölglas
199 kr
Partykungen
När du vill vara en gentleman och dela på bärsen med din kvinna så är detta siamesiska ölglas ett måste. Här har vi alltså två stycken ölglas som är sammansvetsade med varandra. Fyll bägge muggarna, och se sedan till att synka varandras armar, annars kan det gå tokigt som du säkert förstår!?

2-i-1 Ölglas är tillverkad i plast och mäter 46 x 12,4 x 8 cm stor. Ölglaset rymmer totalt 500 ml (dvs 2 x 250 ml). Glaset blir en rolig present att ge bort till antingen dig själv, din bästa kompis eller till din ölälskande fadersgubbe?

  • Material: Plast
  • Antal: 1 (2 ölglas som sitter ihop)
  • Mått: 46 x 12,4 x 8 cm
  • Volym: 500 ml
  • Färg: Transparent
Vinset Bröllop - Svart
129 kr
Partykungen
Vare sig det här för dig eller en kär vän bröllopsklockor klämta är det här ett perfekt vinset i bröllopsmiljö. Öppnaren och korken kommer i en rasande elegant förpackning och pryds av huvuden av hjärtan. Köp till ditt eget bröllop eller ge bort som gåva! 

Vinset Bröllop innehåller en vinöppnare och en vinkork som mäter 12 x 4, 5x 1,3 cm och 11 x 4,1 x 2 cm. Produkterna är tillverkade av metall och gummi. 

  • Mått: 12 x 4, 5x 1,3 cm och 11 x 4,1 x 2 cm
  • Material: Metall och gummi 
  • Inkl. Vinöppnare och vinkork
  • Välj mellan vit eller svart presentask
Bröllopsglas Mr & Mrs - 2-pack
109 kr
Partykungen
Låt oss höja våra glas och skåla för det nygifta paret! Ja, så kan det låta på en bröllopsfest men inte vill man att brudparet ska ha vanliga tråkiga glas, eller hur? Ge brudparet de här roliga glasen som ser ut som ett brudpar med mörk kostym och vit brudklänning!

Bröllopsglas Mr & Mrs inkluderar två glas på fot. Det ena glaset har ett överdrag som ser ut som en mörk kostym med fluga och det andra glaset har en vit brudklänning. Materialet är glas och polyester och de är 22 cm höga.

Säljs i 2-pack.
Vinglas Diamond - 2-pack
149 kr
Partykungen
Dags att förnya vitrinskåpet en aning? Då är nya vinglas alltid ett uppskattat tillskott! Dessa med en diamantformad kupa kommer göra rödvinskvällarna med väninnorna ÄNNU trevligare.

Vinglas Diamond inkluderar två transparenta vinglas. Glasen rymmer ungefär 300 milliliter och kommer i en presentförpackning.

  • Material: Glas
  • Mått: 23,5 x 8 cm
  • Volym: 430 ml
  • Antal: 2-pack
Vinställ i Metall Kärlekspar
349 kr
Partykungen
En vinhållare är en praktisk present som man kan ge till alla som då och då tycker om att ta sig ett glas av den härliga drycken. Denna läckra variant har formen av ett kärlekspar i metall - kan det bli mer romantiskt?

Vinställ i Metall Kärlekspar är en snyggt inredningsdetalj med två metalldockor som kramas under ett paraply, och en hållare för vinflaskan bredvid. Denna vinhållare passar utmärkt som present till dina nygifta vänner eller till din mormor och morfar som varit gifta i 40 år. 

  • Material: Metall
  • Säljs styckvis
  • Mått: 29 x 27 cm
Mugg Wanted
149 kr
Partykungen
Är detta den coolaste och mest farliga mugg du någonsin skådat? För du vet... Billy the Kid leker man helst inte med! 

Mugg Wanted är en otroligt häftig mugg med motiv av en wanted-skylt på Billy the Kid. Muggens handtag är en gammal revolver och hela muggen mäter 18 x 12 cm stor. Bär du med dig denna mugg till kontoret lovar vi avundsjuka kollegor i mängder.

  • Material: Keramik
  • Mått: 18 x 12 cm
  • Säljs styckvis
  • Rolig present/julklapp
Crispy Monsieur Rödvinsglas 2 st
809 kr
Bagaren och Kocken

Se till att skapa en minnesvärd kväll för dina gäster genom att också bjuda över Crispy Monsieur och han partner Crispy Madame. Med dessa två vid bordet är du garanterad en perfekt kväll. Du kan med fördel även placera de eleganta dricksglasen Crispy Mate på matbordet. Crispy Monsieur är ett rödvinsglas från Frederik Bagger tillverkat i kristall. I paketet finner du 2 st glas som båda rymmer 45 cl. Glasen tål maskindisk och användning i ugn och mikro på upp till 180 grader.

Glasen levereras med. 10års garanti mot glaspest.

 

Vinset Bröllop - Vit
129 kr
Partykungen
Vare sig det här för dig eller en kär vän bröllopsklockor klämta är det här ett perfekt vinset i bröllopsmiljö. Öppnaren och korken kommer i en rasande elegant förpackning och pryds av huvuden av hjärtan. Köp till ditt eget bröllop eller ge bort som gåva! 

Vinset Bröllop innehåller en vinöppnare och en vinkork som mäter 12 x 4, 5x 1,3 cm och 11 x 4,1 x 2 cm. Produkterna är tillverkade av metall och gummi. 

  • Mått: 12 x 4, 5x 1,3 cm och 11 x 4,1 x 2 cm
  • Material: Metall och gummi 
  • Inkl. Vinöppnare och vinkork
  • Välj mellan vit eller svart presentask

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.