Denna uppblåsbara brandsläckare är en rolig accessoar för maskeradfester. Den är tillverkad av PVC-material och är lätt att bära med sig. Perfekt för både stora och små brandmän som vill komplettera sin utklädnad.
Köpguide
Vad ska man tänka på när du köper uppblåsbar brandsläckare?
Det är få djävulsgafflar som tar så lite plats när de ska packas och skickas, som denna uppblåsbara djävulsgaffel. Levererad är den inte större än 15x15 cm men väl uppblåst blir denna uppblåsbara djävulsgaffel hela 85 cm lång. Den kommer med ett svart handtag och en röd treuddspets.
Om du ska klä ut dig till elak mördarclown gäller det att utrusta sig med slagträ - annars kanske du blir attackerad av andra mördarclowner! Det här uppblåsbara tillhygget blir perfekt försvar när halloweenmörkret kryper in. <br /><br />Uppblåsbart Slagträ Skräckclown mäter 90 cm och är tillverkat i plast. Fyll med luft och börja svinga!<br /><br />
<ul>
<li>Mått: 90 cm</li>
<li>Material: Plast</li>
<li>Fylls med luft</li>
<li>Övriga kläder, smink och accessoarer medföljer ej</li>
</ul>
Vem drömmer inte ibland om det romantiserande yrket brandman, där man får sätta sitt liv i fara för att rädda de utsatta? Här får du hjälmen som gör att du i alla fall kan se ut som en riktig brandman, men du slipper det tunga jobbet. Och ditt liv behöver inte heller utsättas för någon större fara än att ha en alldeles för rolig tid på festen.<br /><br />Brandmanshjälm Röd Deluxe är den hjälm du behöver för att se ut som en riktig brandman. Den är röd och har en typisk detalj på framsidan som har en gul färg.<br /><br />
<ul>
<li>Material: Plast</li>
<li>Storlek: One size (vuxenstorlek)</li>
<li>Omkrets: ca 60 cm</li>
</ul>
Många maskeradkostymer kräver en yxa, men det verkar jobbigt att gå runt med en vanlig yxa och dessutom är det ju farligt också. Nej, satsa på den här coola yxan istället. Den ser ut som en riktig yxa men den är tillverkad i mjuk skumplast. Perfekt när du ska klä ut dig på halloween eller när du leker tillsammans med dina kompisar. <br /><br />Yxa i Skum är en yxa med ett handtag i brun träimitation och ett grått yxblad. Yxan är tillverkad i skumplast och är ca 49 cm stor.<br /><br />
<ul>
<li>Mått: Ca 49 cm</li>
<li>Material: Skumplast</li>
</ul>
Utmärkt uppblåsbar K-pist för de allra flesta tillfällen. Roligt vapen till maskeraden eller halloweenfesten. Klä ut dig till en tuff militär med detta läckra uppblåsbara vapen!<br /><br />Uppblåsbar K-pist mäter 48 cm på längden fullt uppblåst.<br /><br />OBS: Fungerar riktigt dåligt vid bankrån.
Som aspirerande brandman gäller det att vara rädd om sig själv och vad passar då inte bättre än en hjälm på hvuudet?<br /><br />Svensk Brandmanshjälm för Barn är precis vad det heter, en klassisk vit brandmanshjälm i hårdplast och med "Räddningstjänstens" logotype tryckt på framsidan av hjälmen. Hjälmen kommer med hakspänne som enkelt kan justeras för att inte riskera att den ramlar av huvudet.<br /><br />Hjälmen är i barnstorlek (4-8 år).
Du kan väl för tusan inte komma utklädd till brandman för att sedan märka, när det redan är försent, att du inte har någonting att släcka branden med? Var förberedd - införskaffa dig en vattenpump för brandmän!<br /><br />Brandman Vattenpump och är en vattenpump inkluderad slang du kan fästa på ryggen din. Det blir en rolig liten accessoar till brandmansoutfiten.<br /><br /><ul><li>Material: Plast</li><li>Kan fyllas med vatten och användas som vattenpistol</li><li><strong>Observera att den kan skilja sig något än vad produktbilden visar</strong></li></ul>