Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 549
KATEGORIER
Ridande President Maskeraddräkt - One size

Denna roliga maskeraddräkt får det att se ut som att du rider på Donald Trumps axlar. Dräkten består av en Trump-figur med fejkben som du fäster runt midjan. Perfekt för att skapa skratt och uppmärksamhet på festen!

799 kr

Roliga prylar
Maskeraddräkter
Skämtartiklar
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Ridande Skotte Maskeraddräkt - One size
799 kr
Partykungen
Git oan mah shooders lad, we're goan tae the costume pairty! 

Ridande Skotte Maskeraddräkt är en rolig dräkt som består av en nederdel i form av en "skotte" som ser ut att bära runt på dig när du går. Skotten bär kilt, en liten väska och har en matchande skotsrutig hatt på huvudet. Dräkten sitter bekvämt runt midjan med hjälp av elastisk resår. 

  • Material: 100% Polyester
  • Storlek: One size (vuxenstorlek)
  • Obs! Skor och tröja medföljer ej
Amerikansk Expresident Maskeraddräkt - Medium
499 kr
Partykungen
Vem vågar klä ut sig till Amerikas president Donald Trump? Han måste vara den mest omtalade presidenten någonsin. Det spelar ingen roll om du gillar hans politik eller inte, denna maskeradkostym kommer att locka fram skratt, diskussioner och debatter.

Amerikansk Expresident Maskeraddräkt är en amerikansk presidentkavaj som kommer i tre storlekar. En blå kavaj, en röd slips, en röd keps med texten "America 1st" och en pin med USA:s flagga ingår. Skjortan ingår inte. Tvättas endast med handtvätt.

Säljs styckvis och finns i storlekarna medium, large och x-large.
Ridande Snöprinsessa Maskeraddräkt - Large
699 kr
Partykungen
Riktiga prinsessor sliter inte på krafterna i onödan, utan tar givetvis hjälp av någon av sina 7 små hjälpredor. Hoppa upp på axlarna och dundra in på maskeradfesten som att du skönast i landet är! 

Ridande Snöprinsessa Maskeraddräkt är en rolig dräkt som består av en nederdel i form av en av de sju dvärgarna, med en klänning som överdel, som tillsammans ger illusionen av att Snövit blir buren på dvärgens axlar. Komplettera gärna med smink och peruk för en vacker look!  

  • Material: 100% Polyester
  • Storlek: Large (vuxenstorlek)
  • Obs! Skor, smink och rosett medföljer ej
Carry Me Tomte Maskeraddräkt - One size
799 kr
Partykungen
Tomten är inte bara magisk på det viset att han kan klämma sig igenom trånga skorstenar trots hans runda tomtemage och fara fram på sin julsläde uppe i luften med alla julrenar. Han är minsann stark också! Övriga 364 dagar om året när han inte har något att göra spenderar han nämligen tiden på gymmet (vi vet, helt oförklarligt att han ändå är tjock). Titta bara!
Så gör julfirandet extra roligt i år och rid in på julfesten på självaste tomten med denna roliga tomtedräkt.

Carry Me Tomte Maskeraddräkt består av en komplett jultomte som håller i ett par uppstoppade blåa fejkben med skor. Dräkten sitter på plats med resårband kring din midja och dina egna ben stoppas i tomtens ben, vilket ger illusionen av att du rider på tomtens axlar.

Jultröjan på bilden ingår ej.

Finns i storlek: One size.
Carry Me Vladimir Putin Dräkt
699 kr
Partyhallen.se
Det många kanske inte vet är att den ryska presidenten är en riktig party-pingla och han gärna följer med dig till nästa maskeradfest. Den här skojiga carry me dräkten är en bekväm och effektfull maskerad utklädnad som enkelt skapar en illusion av att du rider runt på den ryska presidenten, Vladimir Putin. En hel-kul piggyback president-dräkt som garanterat kommer att bli populär bland dem övriga gästerna på maskeradfesten. Carry Me Vladimir Putin Dräkt består av en carry me dräkt som föreställer den ryska presidenten Vladimir Putin med uppstoppande låtsas-ben på sidorna som skapar illusionen av att du rider på presidentens axlar. One size (vuxenstorlek).
Carry Me Skelett Maskeraddräkt - One size
799 kr
Partykungen
Vem hade kunnat tro att ett skelett som inte har några muskler kunde vara så starkt? Ändå lyckas denna fasansfulla gestalt bära runt på dig hela kvällen samtidigt som den sätter skräck i en och annan gäst. En dräkt som är lika rolig som den är skrämmande, beroende på hur du beter dig. Antingen låter du skelettet köra några sköna moves på dansgolvet eller så låter du den jaga runt på lättskrämda vänner.

När du är klädd i denna Carry Me Skelett Maskeraddräkt ser det ut som att du rider på ryggen på ett skelett. Denna roliga kostym passar utmärkt på exempelvis halloweenfesten.

Kommer i en one-size
Ridande Struts Maskeraddräkt
1295 kr
Partyhallen.se
Varför gå in på festen som vanligt när man kan rida in på en struts! Denna strutsdräkt kommer garanterat få alla maskerad gäster att le. Denna struts utklädnad är en ridande maskeraddräkt som enkelt, men mycket effektfullt skapar en humoristisk illusion av att du som bär dräkten rider runt på strutsen. Ridande Struts Maskeraddräkt består av en ridande maskeraddräkt i form av en struts med lång hals och huvud. Dräkten bärs med hjälp av axelband och har även ett par uppstoppade fejkben som skapar illusionen av att du rider på strutsen. One size (passar personer upp till ca 193 cm). Säljs styckvis.
Uppblåsbar Ridande Flamingo Maskeraddräkt - One size
499 kr
Partykungen
Oavsett om du skall iväg på maskerad, möhippa eller midsommarfirande så tycker vi på Partykungen att du skall komma iklädd denna knallrosa flamingodräkt! En väldigt bra idé tycker vi som vi också är vääääldigt stolt över. Dräkten ger illusionen av att du rider på en flamingo, eller är det verkligen en illusion....? Hmmmm......

Uppblåsbar Ridande Flamingo Maskeraddräkt är en riktigt snygg maskeraddräkt som ger illusionen av att du rider på en livs levande flamingo. Dräkten är uppblåsbar och drivs via en batteridriven fläkt bak som blåser upp dräkten konstant under kvällen. Batterifläkten sitter placerad diskret på baksidan av dräkten och drivs via 4 x AA-batterier (medföljer ej).

  • Material: Polyester
  • Storlek: One size (vuxen)
  • Inkl. dräkt, batteridosa, fläkt och sladd (USB)
  • T-shirt medföljer ej
  • Drivs via 4 x AA-batterier (medföljer ej)
  • Inkl. Bruksanvisning
  • Se till att dräkten är väl försluten runt ben/armar m.m.
Ridande Tjur Maskeraddräkt - One size
799 kr
Partykungen
Yi-haa! Med all styrka, mod och kanske framförallt humor du har i kroppen så rider du med den här dräkten fram genom kvällen och sprider vildsint god stämning på maskeradfesten. För dig som inte är rädd att ta tjuren vid hornen! 

Ridande Tjur Maskeraddräkt är en dräkt som består av en nederdel i form av en "tjur" som ser ut att bära runt på dig när du går. Komplettera gärna med en cowboy-hatt och skjorta för att se ut som en äkta tjurridare eller använd som den är!

  • Material: 100% Polyester
  • Storlek: One size (vuxenstorlek)
  • Obs! Skor och tröja medföljer ej
Carry Me Tomtenisse Maskeraddräkt - One size
899 kr
Partykungen
Sugen på att se hur det går till i tomtens verkstad? Sätt dig på nissens axlar och ge dig ut på ett oförglömligt äventyr! Låt Nissen bära dig runt medan du kan luta dig tillbaka och njuta. 

Carry Me Tomtenisse Maskeraddräkt är en byxdräkt som föreställer en tomtenisse iförd gröna byxor och röd jacka bärandes ett par ben på axlarna. Benen på nissens axlar är stoppade, så när du tar dräkten på dig så stoppar du ner dina ben i nissens ben och på så vis kommer det se ut som att de stoppade benen är dina och att du sitter på nissens axlar! 

  • Material: Polyester
  • Storlek: One size
  • Den blå jultröjan ingår ej
Tomte Carry Me Dräkt
799 kr
Partyhallen.se
Vanligtvis brukar tomten bära runt på en stor säck med julklappar men nu kan han bära runt på dig istället! En rolig tomtedräkt som får det att se ut som att tomten bär runt dig på hans axlar. Perfekt för dig som är ute efter en passande carry me dräkt till julfesten! Tomte Carry Me Dräkt omfattar en carry me tomtedräkt för vuxna. Dräkten bärs som ett par byxor och är försedd med hängande låtsasben på sidorna som skapar en illusion av att du rider på tomtens axlar. Dräkten är tillverkad i polyester och kommer i one size. Info om Tomte Carry Me Dräkt: - Ridande tomtedräkt. - Material: Polyester. - One size (passar de flesta).
Uppblåsbar Ridande T-Rex Maskeraddräkt - One size
999 kr
Partykungen
Att tämja en läskig T-Rex är inte bara, med denna dräkten så ser du ut som världens bästa djur-tämjare som lyckas rida på en dinosaurie och inte heller vilken dinousarie som helst utan en T-Rex!

Uppblåsbar Ridande T-Rex Maskeraddräkt är en dräkt som du enkelt blåser upp med den medföljande batterimotorn, något som enbart tar några sekunder. Motorn kräver 4 stycken AA-batterier (ingår ej). Batterierna räcker i ca 4 timmar. När dräkten väl är uppblåst ser det ut som om man rider på en dinosaurie. Hatten på bilden ingår.

  • Material: Polyester
  • Storlek: One size (vuxen)
  • Kräver 4 x AA-batterier som ej ingår 
  • Inkl. Bruksanvisning 
Ridande Flamingo Maskeraddräkt
999 kr
Partyhallen.se
Flaxa iväg till maskeradfesten på en livs levande flamingo med denna skojiga flamingodräkt! Med denna ridande flamingo maskeraddräkt kan du snabbt och smidigt få till en rolig och väldigt effektfull flamingo maskerad utklädnad som utan tvivel kommer att bli en perfekt utstyrsel till exempelvis en djur eller zoo maskerad. Ridande Flamingo Maskeraddräkt innehåller en rosa uppstoppad flamingo maskeraddräkt med axelband. Flamingodräkten har rosa ben med skoöverdrag samt ett uppstoppat flamingo huvud på en lång hals med en ögla att hålla i. Info om Ridande Flamingo Maskeraddräkt: - Justerbara axelband. - Material: 100% Polyester. - Mått från vinge till benslut: ca 100 cm lång. - One size (vuxenstorlek).
Carry Me Nordkoreansk Diktator Maskeraddräkt - One size
799 kr
Partykungen
Att hänga med en diktator låter ju inte så trevligt med tanke på att dem utövar auktoritet över en stat och dess invånare, men att umgås med denna är faktiskt annorlunda. Nu är det du som bestämmer vilka ni ska hänga med och vart ni ska gå hela kvällen. Så ta tillfället i akt och testa på något helt nytt på den kommande halloweenfesten och bjud på en riktig show med denna komiska dräkt! 

Nordkoreansk Diktator Piggyback Maskeraddräkt är en dräkt i form av en nordkoreansk diktator i mörkgrå kostym samt ett komplett huvud, armar och uppstoppade fejkben som ger illusionen av att du rider på axlarna. Dräkten sitter runt din midja med hjälp av resår. 

One size (vuxenstorlek). 

Observera att modellens t-shirt ej ingår. 
Amerikansk Expresident Maskeraddräkt - Large
499 kr
Partykungen
Vem vågar klä ut sig till Amerikas president Donald Trump? Han måste vara den mest omtalade presidenten någonsin. Det spelar ingen roll om du gillar hans politik eller inte, denna maskeradkostym kommer att locka fram skratt, diskussioner och debatter.

Amerikansk Expresident Maskeraddräkt är en amerikansk presidentkavaj som kommer i tre storlekar. En blå kavaj, en röd slips, en röd keps med texten "America 1st" och en pin med USA:s flagga ingår. Skjortan ingår inte. Tvättas endast med handtvätt.

Säljs styckvis och finns i storlekarna medium, large och x-large.
Ridande St Patricks Day Maskeraddräkt - One size
799 kr
Partykungen
Upp på axlarna och raka vägen mot skatten vid regnbågens slut! Den här välklädda figuren bär dig mer än gärna runt på ett legendariskt St. Patricks Day-firande för att du ska slippa bli trött i benen. Komplettera med en grön höghatt så är du (ni) redo! 

Ridande St Patricks Day Maskeraddräkt är en ridande dräkt i form av en grönklädd leprechaun (irländsk pyssling) som ser ut att bära dig på sina axlar. Dräkten sätts enkelt på som ett par byxor och kommer i en storlek som passar de flesta vuxna.

  • Material: 100% Polyester
  • Storlek: One size (passar XS till XL)
  • Obs! Svart tröja medföljer ej

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.