Denna hammare är inspirerad av Thors mäktiga vapen Mjölner. Den är tillverkad i ett mjukt material och passar perfekt som accessoar till maskeraden eller som en rolig detalj i rummet. Låt fantasin flöda och klä ut dig till åskguden Thor!
Många maskeradkostymer kräver en yxa, men det verkar jobbigt att gå runt med en vanlig yxa och dessutom är det ju farligt också. Nej, satsa på den här coola yxan istället. Den ser ut som en riktig yxa men den är tillverkad i mjuk skumplast. Perfekt när du ska klä ut dig på halloween eller när du leker tillsammans med dina kompisar. <br /><br />Yxa i Skum är en yxa med ett handtag i brun träimitation och ett grått yxblad. Yxan är tillverkad i skumplast och är ca 49 cm stor.<br /><br />
<ul>
<li>Mått: Ca 49 cm</li>
<li>Material: Skumplast</li>
</ul>
Ett trollspö som passar både vuxna och barn. Med ett magiskt trollspö kan du göra alla dina trolleritricks och imponera på dina vänner. Svinga detta trollspö i luften och abrakadabra - nu kan allt hända! Är du bjuden på maskerad och ska klä ut dig till en trollkarl, en häxa eller kanske till Harry Potter så måste du ha ett trollspö! <br /><br />Magiskt Trollspö är tillverkad i plast. Det är svart med vita ändar och passar perfekt som en fin accessoar om du ska gå på maskerad och klä ut dig till något magiskt. Trollspöet har ett snöre så du enkelt kan trolla för dina vänner och få trollspöet att sväva. <br /><br /><ul><li>Material: Plast</li><li>Mått: 32 cm </li><li>Se video för tips hur du får ditt trollspö att sväva med hjälp av snöret virat runt handen </li></ul><br /><br />
Du grymtar, stånkar och frustar dig fram över de små haven i norra Europa, tillsammans med dina mannar i vikingabåten som din bror har byggt. Små hål låter vatten sippra in men du har sagt åt en av mannarna att skopa ut vattnet så att ni inte sjunker. Ni är på väg till en by för att plundra. Den här byn har ni aldrig vart i förr så det är lite svårt att hitta, men det brukar lösa sig.<br />Väl framme går ni i land när byborna sover, och ni rusar fram skrikandes och grymtandes så att skräcken kommer till folket i byn. En viking är ingen lätt match för någon som aldrig mött ondskan förr.<br /><br />Vikingahjälm Deluxe är en mjuk hjälm i vikingamodell, så som de ser ut i sagorna. Den här hjälmen sitter bra på huvudet och väger inte så mycket, tack vare det mjuka utförandet. Hjälmen är brun med glansig topp och en spets uppe på. Runtom sitter en kant med brunt luddigt tyg och två stora horn sticker ut på varsin sida om hjälmen.<br /><br />One size (vuxenstorlek).
Ska du klä ut dig till gruvarbetare, någon av Snövits sju små dvärgar eller en läskig karaktär kommer den här hackan att passa perfekt. Med lite fejkblod på spetsen kommer halloweenlooken vara komplett. Du kan helt enkelt göra den precis så läskig som du vill eller bara ha den som den är! <br /><br />Hacka i Plast är en accessoar som passar en mängd olika outfits. Den är gjord i brun plast med ett handtag som liknar trä och en hacka i grovt järn. Komplettera med passande kläder och andra tillbehör som skapar precis den look du är ute efter. <br /><br />Mått: 46 cm. <br /><br />Tillverkad i plast.
Saknar du Thors glansdagar, innan Stan Lee klippte hans hår och han skaffade sig en ölmage efter Infinity War? I denna dräkt kan du återuppleva de gamla goda dagarna då Thor räddade Asgård och jorden från Dark Elves och Lokis sattyg. Det är bara att skaffa dig en hammare värdig Mjölnir så är du en fullfjädrad superhjälte!<br /><br />Thor Maskeraddräkt består av en helkroppsoverall med tryckt muskulös rustning prydd med Thors ikoniska silvercirklar på bröstet. Ärmarna är ljusgrå för att efterlikna en långärmad tröja under rustningen. En röd cape sitter fast över axlarna och hänger dramatiskt längs ryggen.<br /><br /><ul><li>Material: Polyester</li><li>Finns i storlek: Standard och X-Large</li><li>Inkl. Jumpsuit och mantel</li><li><strong>Peruk ingår ej</strong></li></ul><br />Detta är en officiellt licenserad Marvel™ dräkt.
Förvandla dig till en äkta krigare med detta häftiga vikingasvärd och vikingasköld. Svärdet är elegant med ett klassiska vikingainspirerade mönster som garanterat kommer att lyfta din maskeraddräkt. <br /><br />Vikingasvärd & Sköld är en perfekt för att ge din maskeraddräkt en kraftfull känsla. Dessa accessoarer göra dig redo för både strid och fest.<br /><br />
<ul>
<li>Storlek: Onesize</li>
<li>Mått: Sköld: 40 cm i diameter, Svärd: 59 cm långt</li>
<li>Material: Plast</li>
<li>Rekommenderas ej under 3 år </li>
</ul>
Ingen maskerad är komplett utan ett passande redskap. Den är yxan ser lagom brutal ut men väger nästan ingenting – så du orkar både hugga och dansa loss hela kvällen. Säker nog för barn, cool nog för vuxna.<br /><br />Plastyxan har ett böjt, brunt handtag med inpräglat träliknande mönster och ett stort, grått yxhuvud i plast. Den ser realistisk ut men är lätt och säker att använda som maskeradtillbehör. Perfekt för vikingar, skogshuggare eller läskiga Halloween-outfits! <br /><br /><ul><li>Material: PVC</li><li>Mått: 60 cm</li></ul>