Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 549
KATEGORIER
Strippande Man Maskeraddräkt - Large

Denna maskeraddräkt förvandlar dig till en strippande man med avtagbara byxor. Kostymen inkluderar byxor, manschetter, krage, fluga och en silverfärgad stringkalsong. Perfekt för att skapa uppmärksamhet och skratt på festen.

399 kr

Maskeraddräkter
Skämtartiklar
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Fånge Body Deluxe Maskeraddräkt - Large
699 kr
Partykungen
Eftersom varje temafest har minst en övervakande polis, måste någon även inta rollen som kvällens tjuv såklart. Men är det ingen riktig tjuv-aura över dig kan du gott hoppa över några steg och istället klä ut dig direkt till en fånge iklädd denna galet snygga fångdräkt!

Fånge Body Deluxe Maskeraddräkt inkluderar en svart- och vitrandig kort body med dragkedja framtill, fångnummer på ena bröstet samt "Jail Bird" tryckt på baksidan. Medföljer gör även en matchande fånghatt och en läcker höfthållare av breda, svarta remmar med handklovar och som går ner runt låren. Köp till strumpbyxor och fler accessoarer för en komplett outfit!

  • Material: 88% Polyester, 12% Spandex
  • Inkl. Bodysuit, hatt och höfthållare med handklovar
  • Nätstrumpbyxor ingår ej
  • Finns i storlek: Small, Medium och Large

Detta är en Leg Avenue™ produkt. Leg Avenue är kända för sina maskeradkläder som är av fantastisk kvalitet. Kanske kostar de lite mer, men de är helt i sin egen klass! Inte att jämföra med andra maskeraddräkter alltså. Tack vare tygets kvalitet kan du tvätta och använda dräkten om och om igen.
Het Polis Deluxe Maskeraddräkt - Large
999 kr
Partykungen
Att ha en polis i full mundering med på maskeradfesten är ett säkert kort för att hålla skurkar borta så du och dina kompisar kan partaja tryggt och säkert. Och kanske är det just du som får äran att inta rollen som en lagens man (läs: kvinna) med denna galet snygga polisdräkt!

Het Polis Deluxe Maskeraddräkt inkluderar en mörkblå body med dragkedja framtill med svarta remmar för överkropp och lår samt en matchande polismössa med silverfärgad polisbricka. På bodyn finns en silverfärgad polisbricka, "Police" tryckt i vitt på bröstet och svart midjebälte med spänne. Walkie-talkie av plast och handklovar i metall ingår också, men köp gärna till fler polisprylar för en extra cool polisutstyrsel!

  • Material: 100 % Nylon
  • Inkl. Body med remmar, polismössa, walkie-talkie och handklovar
  • Finns i storlek: X-Small, Small, Medium och Large

Detta är en Leg Avenue™ produkt. Leg Avenue är kända för sina maskeradkläder som är av fantastisk kvalitet. Kanske kostar de lite mer, men de är helt i sin egen klass! Inte att jämföra med andra maskeraddräkter alltså. Tack vare tygets kvalitet kan du tvätta och använda dräkten om och om igen.
Dansbandsmusiker Maskeraddräkt - Large
499 kr
Partykungen
När dansbandet Sven-Jörgenz ger sig ut på vägarna kan du räkna med att folkparkerna exploderar i ett folkhav av danssugna åldringar. I strålkastarljusets sken bränner de av hit efter hit medan trätrallen gungar av foxtrot och bugg. Du måste ringa Carina och be henne följa med - här ska dansas! 

Dansbandsmusiker Maskeraddräkt är en snärtig outfit som förvandlar dig till tvättäkta dansbandshjälte på ett kick! Med härliga detaljer i rött blir den här dräkten en perfekt utstyrsel på maskerader, festivaler och andra festliga tillställningar.

  • Storlekar: Medium, Large, X-Large och XX-Large
  • Material: Polyester
  • Inkl. Överdel och byxor
  • Skor medföljer ej
  • Observera att priset avser 1 st dräkt

Vilda 20-talet Maskeraddräkt - Large
899 kr
Partykungen
Magisk 20-talsdräkt för herren som gillar stil! Denna dräkt får dig att se ut som en vilding i 1920-talets England. Dina största intressen är dans, musik och att hänga på stan. Du jobbar som byggarbetare och tjänar dåligt, men du är glad ändå!

Vilda 20-talet Maskeraddräkt inkluderar byxor, hatt och väst. Ytterligare grejer medföljer ej. Kostymen kommer i storlekarna Small, Medium och Large - samtliga för vuxna män. Material: Polyester.

  • Material: Polyester
  • Storlek: Small, medium och large vuxen
  • Inkl. byxor, hatt och väst
  • Exkl. accessoarer, slips, skor, skjorta m.m.
Soldat med Muskler Maskeraddräkt - Large
399 kr
Partykungen
Förvandla dig själv och dina kamrater till Rambo eller Andra Världskrigs-stjärna med denna snygga Soldat med Muskler Maskeraddräkt.

Soldat med Muskler Maskeraddräkt inkluderar en kamouflagefärgad tröja med muskler, ett par matchande byxor samt ett kamouflagefärgat pannband.

Komplettera med leksaksgevär och solglasögon för en komplett outfit.

Finns i storlek: Medium, Large och X-Large.
Grottman med Muskler Maskeraddräkt - Large
399 kr
Partykungen
Skippa gymmet och klä dig i denna dräkt istället så har du biceps och magrutor så det räcker och blir över. Människor var stora och starka på den tiden, vad hände egentligen? I vilket fall som helst kan du ta tillbaka styrkan för en kväll och komma med den snyggaste dräkten på maskeradfesten och utmana alla gäster på armbrytning.

Grottman med Muskler Maskeraddräkt inkluderar en beige jumpsuit med muskler och en leopardmönstrad kjol samt ett pannband i samma mönster. Dräkten kommer i fyra olika storlekar: Small, Medium, Large och X-Large (vuxenstorlek). 

  • Material: Polyester
  • Storlek: Small, Medium, Large och X-Large 
  • Inkl. jumpsuit med muskler och pannband 
  • Peruk ingår ej
Strippande Man Maskeraddräkt - X-Large
399 kr
Partykungen
Shocka alla på festen med den roliga Strippande Man Maskeraddräkt. Du kommer garanterat ta festen med storm om du sliter av dig byxorna och dansar runt i rummet i den medföljande silverfärgade stringkalsongen!

Strippande Man Maskeraddräkt inkluderar ett par svarta strippbyxor som är speciellt framtagna för att enkelt slitas av. Ingår gör även ett par vita arm-manschetter, en matchande krage och en svart fluga. Sist men inte minst ingår även ett par silverfärgade stringkalsonger. Gör dig redo att få förfrågningar om uppträdande på kommande möhippor! 

  • Material: Polyester 
  • Inkl. Byxor, manschetter, krage, fluga och kalsonger 
  • Finns i storlek: Small, Medium, Large och X-Large.
Bodybuilder Maskeraddräkt - Large
599 kr
Partykungen
Vill du se lika stor och stark ut som en riktig bodybuilder utan att behöva träna? Nu är det möjligt! Sätt bara på dig den här dräkten med inbyggda muskler så förvandlas du till en kroppsbyggare på bara några sekunder. Nu kan du komma till festen eller maskeraden som den muskulös man du alltid velat vara!

Bodybuilder Maskeraddräkt till herr inkluderar en heltäckande dräkt med skumfyllning som ser ut som muskler och ett par svarta kalsonger. Maskeraddräkten är tillverkad i polyester och finns i fyra storlekar.

Säljs styckvis och finns i storlekarna small, medium, large och x-large.
Manlig Sjuksköterska Maskeraddräkt - X-Large
399 kr
Partykungen
En rolig maskeraddräkt som ser ut som en sjuksköterskedräkt. Detta är en dräkt som du kan använda på en maskerad eller varför inte på en svensexa? Den kommer att locka till många skratt! Under festen får du gå runt och ta puls och temp på alla andra gästerna! Man vill ju inte att någon ska vara sjuk liksom!

Manlig Sjuksköterska Maskeraddräkt är en sjuksköterskedräkt till herr och finns i en storlek. Den är tillverkad i polyester. Klänningen är vit och röd. Till klänningen tillhör också ett bälte och en hatt med ett rött kors.

Peruk, spruta, skor och nätstrumpbyxor ingår inte.

Finns i storlek X-Large.
Piratman Maskeraddräkt - Large
399 kr
Partykungen
Ahoy! Har du också undrat hur det känns att segla under svart flagg? Kliv in i rollen som pirat med den här fantastiska dräkten!

Kostymen inkluderar ett par svarta och vita randiga byxor, en vit skjorta, en röd bandana med en dödskalle tryckt på framsidan samt ett rött bälte.

Skor, peruk, svärd och ögonlapp ingår ej.

Finns i Storlek: Medium och Large.
Gynekolog/Sexterapeut Maskeraddräkt - Large
299 kr
Partykungen
En helfestlig unisex maskeraddräkt som passar perfekt för svensexan eller när du vill leka doktor med din partner.

Gynekolog/Sexterapeut Maskeraddräkt inkluderar en vit rock och två olika namntaggar med titlarna "Gynecologist" och "Sex Therapist" som du själv skriver valfritt namn på. Namntaggarna fästes på rocken med kardborre.

  • Material: Polyester 
  • Inkl. Rock med namntagg 
  • Inget annat på bilden ingår 
  • Unisex 
  • Finns i storlek: Small, Medium och Large
  • Priset avser 1 st maskeraddräkt
Adam med Löv Maskeraddräkt - X-Large
299 kr
Partykungen
Roffa åt dig all uppmärksamhet på festen med denna Adam maskeraddräkt! Vill du klä ut dig till världens första människa? I alla fall om man ska gå enligt Gamla Testamentet. Det här är en dräkt som ska föreställa Adam i Edens Lustgård. Det är en heltäckande dräkt som gör att du ser naken ut fast utan att du behöver vara det! Du kommer garanterat att få en hel del blickar när du har på dig den här på maskerad. Klä ut dig tillsammans med Eva för att verkligen ge ett roligt intryck.

Adam med Löv Maskeraddräkt är en helkroppsdräkt som är ljust beige i färgen och har motiv av dels bröstvårtor och dels ett löv som täcker de mer privata delarna. Perfekt till den religionsinspirerade temafesten.

Finns i storlek: Small, Medium, Large och X-Large.
Beerman Maskeraddräkt - Large
499 kr
Partykungen
Förvandla dig till festens egna öl-superhjälte! När ölen är slut susar du bara in som en blixt och förser dina törstiga vänner med ett par kalla iklädd denna coola superhjältedräkt!

Beerman Maskeraddräkt inkluderar en blå dräkt med fejkmuskler och beiga ärmar. Dräkten kommer med kalsongtryck i rött och gult och har en röd mantel baktill. På dräkten finns även "Beer" tryckt i svart mot en vit bakgrund. Ingår gör även en "Beer"-mugghållare med plats för två burkar.

  • Material: Polyester
  • De vita handskarna och glasögonen ingår ej
  • Finns i storlek: Medium, Large och X-Large
Gammal Gubbe Maskeraddräkt - Large
399 kr
Partykungen
Nog för att vi ska bli 1000 år gamla vad det lider oavsett, men låt oss gå händelserna i förväg! Klä ut dig till en gammal gnällig skruttgubbe och lär ynglingarna på maskeradfesten lite hårda sanningar och visdom från "din tid". Passar även utmärkt att klä ut födelsedagsbarnet i till överraskningsfesten! 

Gammal Gubbe Maskeraddräkt inkluderar en vit tröja med fastsydd grön-rutig väst, blåa byxor, en brun hatt och inte minst en käpp av plast som tillsammans förvandlar dig till en gammal pensionär. Komplettera gärna med lite ansiktssmink för att få till en ännu äldre look! 

  • Material: Polyester 
  • Finns i storlek: Medium, Large och X-large (vuxenstorlek)
  • Inkl. Tröja, byxor, hatt och käpp 
  • Skor medföljer ej
70-tals Mönstrad Kostym Maskeraddräkt - Large
499 kr
Partykungen
Finns det något härligare än en mönstrad kostym, vi tror faktiskt inte det. Denna kostym är färgglad och otroligt festlig. Med det härliga mönstret så kommer du verkligen komma in i rätt hippie anda. 

70-tals Mönstrad Kostym Maskeraddräkt inkluderar en mönstrad kostym bestående av en kavaj och ett par byxor. Kostymen tillverkas i storlekarna Small, Medium, Large och X-large. 

  • Material: Polyester
  • Storlekar: Small, Medium, Large, X-large
  • Skor och peruk ingår ej!
Tuxedo Bunny Maskeraddräkt - Large
399 kr
Partykungen
Kaniner är ett vanligt djur att klä ut sig till när det är dags för maskerad. Om du också är förtjust i det gulliga djuret och letar efter en rivig dräkt till nästa fest så har denna dräkt allt du behöver.

Tuxedo Bunny Maskeraddräkt inkluderar en svart bodysuit med transparenta axelband och en vit kaninsvans på rumpan. Det medföljer även en vit krage, manchetter samt ett hårband med kaninöron på. Du kommer utan tvekan att vara hetast på dansgolvet!

  • Material: Polyester
  • Finns i storlek: Small, Medium, Medium/Large, Large och X-Large
  • Inkl. Bodysuit, karge, manchetter och diadem
  • Skor ingår ej

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.