Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 549
KATEGORIER
Steampunk Paljett Glasögon - One size

Dessa regnbågsfärgade glasögon i steampunkstil är perfekta för att piffa upp vilken outfit som helst. De passar utmärkt till maskerad, Pride eller festival och ger en unik touch till din look.

99 kr

Solglasögon
Maskeradkläder
Maskeradaccessoarer
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Steampunk Hatt - One size
549 kr
Partykungen
I den här hatten kommer du att se ut som en smart uppfinnare som är fascinerad av alla coola nyheter som kugghjulet, motorer och ånglok. Hatten passar perfekt på en maskerad med Steampunk-tema. Hatten med alla sina många fina detaljer kommer att göra succé på festen!

Steampunk Hatt består av en mörk hatt med många välgjorda dekorationer som goggles, kugghjul, sladdar och pannlampa. Hatten finns i en storlek och den är tillverkad i polyester och plast. Det är bara hatten som ingår, inget annat som syns på bilden.

Säljs styckvis och finns i one size (vuxenstorlek).
Party Goggles Regnbåge
129 kr
Partyhallen.se
Dessa party goggles bara skriker rave, så även om du inte hade tänkt gå på ett innan du skaffade dom så måste du göra det nu! Dessa roliga glasögon passar bra ovanpå huvudet eller på en keps, dock är det lite svårt att se igenom dom! Med ett skönt resårband sitter dom perfekt på huvudet då dom går att justera utan problem. Party Goggles Regnbåge omfattar ett par fluffiga goggles med regnbågsfärger på fluffet. Fästs med ett justerbart resårband på huvudet. Info om Party Goggles Regnbåge: - Glasögon med fuskpäls. - Material: Polyester, Plast. - One Size (Vuxenstorlek).
Glasögon med Paljetter - Guld
99 kr
Partykungen
Är det här kanske den sista detaljen som kommer göra maskeradoutfiten komplett? Ett par schyssta brillor är alltid en god idé när det kommer till att pigga upp stämningen! 

Glasögon med Paljetter är en perfekt accessoar för dig som tröttnat på gamla tråkiga glasögon. Med dessa sköningar i ansiktet hamnar du direkt i festens centrum! Välj mellan guld, silver eller multi! 

  • Storlek: One size (för vuxna)
  • Material: Plast 
  • Skyddar ej mot solen 
  • Säljs styckvis 
Glasögon Pride
69 kr
Partykungen
Kör regnbågstema på nästa fest och pimpa din look med dessa fräsiga glasögon! Eller om det vankas Pridefirande givetvis. Du anar inte hur cool du kommer se ut med dessa färgglada rackare i ansiktet!

Glasögon Pride är ett par solglasögon i regnbågens alla färger. En riktigt härlig färgklick om vi får säga!

  • Material: Plast
  • Storlek: One size (vuxen)
  • Observera att glasögonen ej är UV-skyddade
Ögonmask Venice Rainbow - One size
79 kr
Partykungen
Vacker venetiansk mask med fjädrar och glamour. Masken kommer i regnbågens alla färger och passar till såväl maskeradfester som till pride- och halloweenfesten.

Ögonmask Venice Rainbow levereras styckvis och kommer i storleken One size för vuxna. Masken har hål för ögonen och är dekorerad med glitter och fuskfjädrar.

  • Material: Polyester
  • Storlek: One size vuxen
Steampunk Glasögon Skimrande
179 kr
Partyhallen.se
Vill du klä ut dig i häftig steampunk-stil så behöver du självklart ett par steampunk glasögon! Dessa iögonfallande steampunk goggles blir en passande detalj till varje maskerad- och halloween dräkt i steampunk tema. Perfekta glasögon för dig som vill skapa en look som för tankarna till en värld full med häftiga ångmaskiner och underliga prylar. Steampunk Glasögon Skimrande omfattar ett par svarta steampunk glasögon med skimrande glas med prismor. Glasögonen har även ett elastiskt och justerbart band som enkelt kan anpassas kring huvudet. Glasögonen är tillverkad av plast och är ca 14 cm breda. Info om Steampunk Glasögon Skimrande: - Steampunk glasögon med skimrande prismor. - Justerbart, elastiskt band. - Mått: ca 14 cm breda. - Material: Plast. - Passar vuxna.
Glasögon med Unicorn - One size
49 kr
Partykungen
Enhörningar är life, eller hur? Vad tror du om dessa enhörningsprydda coola glasögon till nästa maskeradfest? Vi tror att det kommer vara en solklart val!

  • Material: Plast
  • Antal: 1-pack
  • Storlek: One size vuxen
Pilotglasögon Steampunk
49 kr
Partykungen
Har du, precis som oss en skygg kärlek för steampunk och all dess historia? Nu kan du briljera på maskeradfesten iklädd dessa klassiska steampunk-brillor! Är du inte ute efter just steampunk.. ja då passar dessa brillor perfekt minionmaskeraden också!

Pilotglasögon Steampunk är en perfekt maskeradaccessoar till steampunk- eller minionfesten. Glasögonen är tillverkade i plast med retroliknande rosé- och svartfärgade bågar. Glasögonen kommer med två gråsvarta linser du ej kan se igenom, men de är avtagbara och kan enkelt plockas bort om du önskar bära glasögonen över ögonen. Spännbandet till glasögonen är väldigt elastiskt och kan tänjas på väldigt mycket.

  • Material: Plast, polyester
  • Storlek: Justerbart och elastiskt spännband
  • Perfekt till steampunk- och minionfesten
  • Glasögonen går icke att se genom, ta bort linserna för att kunna se
  • Observera att ENDAST glasögonen medföljer
Pop Glasögon Flerfärgat
99 kr
Partyhallen.se
För den ultimata maskeradfesten är dessa plastglasögon ett måste. Glasögon i plast är det perfekta tillbehöret för en lyckad utklädnad på vilken maskerad fest som helst. Låt dessa plastglasögon bli höjdpunkten på din kväll! Pop Glasögon Flerfärgat består av ett par plastglasögon utan linser med svarta skalmar och bågar som är dekorerade med flerfärgade plastdiamanter. Info om Pop Glasögon Flerfärgat: - Glasögon med plastdiamanter - Material: Plast - Storlek: One size (vuxen) - Mått: ca 15 (B) x 5,3 (H) cm
Glasögon Stjärnor - One size
119 kr
Partykungen
Glasögonen för dig som siktar på en kväll bland stjärnorna! En given accessoar vare sig temat är disco, 70-tal, rock, eller om du helt enkelt planerar att ta nyårsfesten med STORM. Matcha med lite skimrande paljetter och glitter i guld och silver för att bli såväl kvällens som dansgolvets stora stjärna! 

Glasögon Stjärnor är ett par stjärnformade glasögon som kommer med guldiga bågar och mörk-tonat glas. Bågarna är tillverkade av metall och kommer i en storlek som passar vuxna. 

Storlek: One size (vuxenstorlek). 
Enhörning Glasögon - One size
49 kr
Partykungen
Magnifika enhörningsglasögon att bära på nästa halloween- eller maskeradfest. Glasögonen kommer med rosatonade glas och gör dig allmänt fab!

Enhörning Glasögon matchar du allra bäst tillsammans med en enhörningsdräkt, alternativt en rosavit outfit.

  • Material: Plast
  • Antal: 1-pack
  • Storlek: One size vuxen
Steampunk Glasögon med Nitar
169 kr
Partyhallen.se
I steampunk är glasögon ett super populärt tillbehör som används flitigt, så om du verkligen vill få till den rätta steampunk stilen så är ett par tuffa steampunk glasögon så gott som ett måste! Riktigt coola maskerad steampunk glasögon i den obligatoriska mässingsfärgen som utan tvekan kommer att krydda din utklädnad lite extra. Perfekta steampunk goggles för alla som verkligen vill få till den ultimata steampunk looken. Steampunk Glasögon med Nitar innehåller ett par mässingsfärgade steampunk glasögon med svart glas och dekorativa nitar. Glasögonen fästs med ett justerbart elastiskt band som träs runt huvudet. Info om Steampunk Glasögon med Nitar: - Justerbar storlek. - Material: Plast. - Mått: ca 13,5 cm breda. - Vuxenstorlek.
Solglasögon Rektangulära - One size
99 kr
Partykungen
De coolaste brillorna på festivalen? CHECK! Iklädd dessa i kombination med både paljetter och glitter i guld har du pricken över i:et på din outfit vare sig du ska på disco, rave, festival eller maskeradfest! 

Solglasögon Rektangulära är ett par guldfärgade glasögon med glas som kommer i en rektangulär form. Glasögonen kommer i en storlek som passar de flesta vuxna. 

  • Material: Plast
  • UV 400
  • Storlek: One size (vuxenstorlek)
Silver Glasögon
49 kr
Partykungen
Stilrena glasögon i silvrig färg - perfekt att bära när ni skall fira in det nya året, eller till din silvriga matchande kostym!

Silver Glasögon inkluderar 3 stycken silverfärgade glasögon. Matcha gärna med en kostym eller klänning i liknande färg.

  • Material: Plast
  • Antal: 1-pack
  • Storlek: One size vuxen
Höghatt Steampunk - One size
199 kr
Partykungen
Festlig steampunk-hatt i högt format med tillhörande glasögon - perfekt till maskerad- och halloweenfesten!

Höghatt Steampunk är en festlig höghatt med tillhörande glasögon. Matcha gärna med steampunk-kläder och andra accessoarer. Inga kläder eller dylikt medföljer - endast hatt och glasögon.

  • Material: Polyester, plast
  • Storlek: One size vuxen
Ögonmask Paljett Venice Guld - One size
49 kr
Partykungen
Det är dags att smyga in på maskeraden likt en mystisk främling. Över ögonen bär du en lyxig ansiktsmask i guld som fångar allas uppmärksamhet och väcker frågan: vem gömmer sig där bakom?

Ögonmask Paljett Venice Guld är en mycket elegant ansiktsmask som gör dig lite extra mystisk inför nästa maskerad. Masken kommer i storleken one size för vuxna och är försedd med band som smidigt håller masken på plats.

  • Storlek: One size (för vuxna)
  • Material: Polyester och plast
  • Med band som håller masken på plats

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.