Köpa.se Logo
x
556 860
PRODUKTER
x
1 539
KATEGORIER
Länkballonger Silver Metallic - 10-pack

Skapa en glittrande atmosfär med dessa silverfärgade länkballonger. Perfekta för att bygga ballonggirlanger och dekorationer till festliga tillfällen.

49 kr

Ballonger
Festartiklar
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Länkballonger Gul - 25-pack
99 kr
Partykungen
Om du vill få en riktigt go' stämning på festen ska du se till att dekorera med strålande gul färg. Dessa kedjeballonger är perfekta för att skapa imponerande ballonggirlander och lyfta feststämningen till nya höjder.

Länkballonger Gul är latexballonger som kommer med ett extra långt munstycke och flärp på toppen som gör att de lätt kan bindas ihop till en lång kedja för att bilda en läcker ballonggirlang / ballongkedja / ballongbåge. Fyll enkelt ballongerna med luft, bind och dekorera fritt! 

  • Material: Latex
  • Mått: 30 cm
  • Fylls med luft 
  • Antal: 10-pack eller 25-pack

Vi rekommenderar att använda en ballongpump när du blåser upp dina latexballonger för att minska risken att de smäller i ansiktet.
Självlysande Vinglas Dödskalle
49 kr
Partykungen

Vad vore väl mer passande än självlysande vinglas till halloweenfesten?! Dödshäftiga vinglas som kan lysa i mörkret är de ultimata glasen till alla kommande halloweenfester! 

Självlysande Vinglas Dödskalle är ett vinglas som lyser i mörkret. Döskalleglaset är 18 cm högt. Tål ej maskindisk.

  • Höjden är 18 cm 
  • Tål ej maskindisk
  • Säljes i 1-pack
  • Tillverkad av plastmaterial
Länkballonger Röd - 10-pack
49 kr
Partykungen
Gör dekorationerna på julafton extra festliga i år genom att skapa en stämningsfull ballongdekoration. Med dessa kedjeballonger kan du enkelt länka ihop dem och bygga unika ballongirlanger, bågar eller kanske till och med en ballonggran? 

Länkballonger Röd är latexballonger som kommer med ett extra långt munstycke och flärp på toppen som gör att de lätt kan bindas ihop till en lång kedja för att bilda en läcker ballonggirlang / ballongkedja / ballongbåge. Fyll enkelt ballongerna med luft, bind och dekorera fritt! 

  • Material: Latex
  • Mått: 30 cm
  • Fylls med luft 
  • Antal: 10-pack eller 25-pack

Vi rekommenderar att använda en ballongpump när du blåser upp dina latexballonger för att minska risken att de smäller i ansiktet.
Vaskränna för guld, både nuggets och mikroguld
1480 kr
AstroSweden
Vaskrännan Eldorado är den ultimata rännan för guldvaskning. Fixar både grövre guld och mikroguld.Eldoradorännan är en vaskränna för blandat bruk. Eftersom den har både stora och små guldfällor passar den svenska förhållanden perfekt. Mycket av det guld vi hittar i Sverige är guldflagor under millimetern. I de minsta guldfällorna lägger sig småpartiklar som annars lätt skulle virvla upp i de grövre fällorna. Vet du med dig att sanden där du vaskar innehåller mycket smått guld, låt vattnet flöda långsammare i rännan. Lägg sedan ned silad sand i rännan så att det som rinner i rännan är "smutsligt vatten" inte "blöt sand". Då blir flödet som bäst i din ränna. Stora stenar (över 1 cm) kommer att störa flödet så att guld kan virvla ut med vattenströmmen. Gäller det mikroguld kan det räcka med mindre stenar. Vad rännan gör är att den låter sandpartiklar flöda med vattenströmmen ned för rännan. Är flödet stabilt kommer sandpartiklarna ömsom rulla ömsom flyta med strömmen. Tyngre mineraler fastnar i bakströmmar över kanterna (guldfällorna). Är kornet litet nog och tungt nog kommer det att låta vattnet flöda ovanför sig utan att orka föra kornet med sig. Lättare mineral som kvarts, fältspat men även lite tyngre mineraler som pyrit och magnetit kommer lockas med av vattnet medan guldet inte kommer orka lyfta från botten och således kommer att ligga kvar i guldfällan. Även platina, blyhagel och radioaktiva mineraler fastnar i rännan även om i alla fall platina är en metall vi sällan hittar i Sverige. Låt inte rännan stå och gå "tom" för då kan guldkornen lyckas lirka sig ur i alla fall. De brukar stanna i skydd av flödet av lättare mineraler som rullar ovanför. Håll därför rännan aktiv. Om ni kan, var två varav en gräver och silar medan den andra fyller rännan. När du är klar, stick in en vaskpanna under rännans nederände utan att åstadkomma vågor i rännan. Res den försiktigt upp så att innehållet rinner ned i pannan. Det brukar behöva sköljas försiktigt med t.ex. ett halvlitersmått med vatten. (Det kan gå att suga upp enstaka partiklar med en sugflaska, men detta är ett riskfullt moment där det ofta bildas virvlar i vattenströmmen och du kan förlora kornet i stället.) Tips: För att få ett ännu bättre flöde, använd en gammal hängränna eller annan ränna som jämnar ut flödet innan rännan. (Det ger samtidigt möjligheten att öka flödet om du har dålig lutning där du plaserar rännan.)
Latexballonger Professional Metallic Silver - 10-pack
39 kr
Partykungen
Trött på ballonger som inte håller? Då har du hittat HELT rätt! Dessa latexballonger är nämligen helt överlägsna "vanliga" ballonger när det kommer till såväl flygtid som smidighet att hantera. Här i en skimrande nyans av silver att använda till alla sorts fester och firanden! 

Latexballonger Professional Metallic Silver är ballonger av högsta kvalitet som kommer tillverkade av mjuk och följsam latex. Ballongerna kan flyga i upp till 10 timmar utan Hi-Float, och med Hi-Float kan de hålla sig i luften så länge som 20-35 dagar. Ballongerna kommer med en extra lång hals som gör det enklare att knyta dem.

  • Material: Latex (100% Naturgummi) 
  • Mått: 30 cm
  • Volym: cirka 14 liter
  • Fylls med luft eller helium
  • Flygtid med helium: Upp till 10 timmar utan Hi-Float och upp till 20-35 dagar med Hi-Float
  • Biologiskt nedbrytbara
  • Antal: 10, 25 eller 100-pack

Vi rekommenderar att använda en ballongpump när du blåser upp dina latexballonger för att minska risken att de smäller i ansiktet.
Latexballonger Metallic Silver
29 kr
Partyhallen.se
Med ett gäng latexballonger får du enkelt till en riktigt härlig fest! Detta 10-pack metallic ballonger i silver är alltså ett måste för dig som drömmer om ett stämningsfullt, och riktigt välpyntat kalas. Sätt ihop ballongerna till en snygg ballongdekoration och se hur hela festen omedelbart livas upp! Latexballonger Metallic Silver omfattar ett 10-pack latexballonger i metallic silver. Ballongerna fylls med luft eller helium och blir ca 30 cm stora. Info om Latexballonger Metallic Silver: - Blås upp med luft eller helium. - Volym: ca 15 liter styck. - Mått: ca 30 Ø cm. - Material: Latex. - Säljs i 10-pack.
Ballonger Guld/Silver
25 kr
Partyhallen.se
Med ett gäng latexballonger kan du förvandla vilket rum som helst till en härlig fest! Vill du dekorera just din fest i snygga nyanser av guld och silver så är dessa ballonger precis vad du ska ha. Riktigt fina, guldiga och silvriga ballonger som tveklöst skruvar upp stämningen på hela festen. Dekorera med dem precis hur du vill och få till en riktigt storslaget firande på nolltid. Utmärkta ballonger till exempelvis nyår, födelsedagar eller fester i guldigt och silvrigt färgtema. Ballonger Guld/Silver omfattar silvriga och guldiga latexballonger som mäter ca 30 cm i diameter. Ballongerna fylls med luft eller helium. Välj mellan 10-, 25-, 50- och 100-pack. Info om Ballonger Guld/Silver: - Blås upp med luft eller helium. - Volym: ca 15 liter styck. - Mått: ca 30 Ø cm. - Material: Latex. - Säljs i 10-, 25-, 50- och 100-pack.
Länkballonger Blå - 10-pack
49 kr
Partykungen
Dessa kedjeballonger i en härligt blå färg är perfekta för att skapa fantastiska ballongkreationer. Använd dem för att göra långa ballonggirlanger, eleganta bågar eller häftiga ballongpelare – bara fantasin sätter gränserna! 

Länkballonger Blå är latexballonger som kommer med ett extra långt munstycke och flärp på toppen som gör att de lätt kan bindas ihop till en lång kedja för att bilda en läcker ballonggirlang / ballongkedja / ballongbåge. Fyll enkelt ballongerna med luft, bind och dekorera fritt! 

  • Material: Latex
  • Mått: 30 cm
  • Fylls med luft 
  • Antal: 10-pack eller 25-pack

Vi rekommenderar att använda en ballongpump när du blåser upp dina latexballonger för att minska risken att de smäller i ansiktet.
Metallic Ballonger Svarta
25 kr
Partyhallen.se
Häftigt svarta metallic ballonger som lyfter hela festen! Med dessa nattsvarta latexballonger får du snabbt och enkelt till en riktigt snygg ballongdekoration till ditt firande. Blås upp dem med luft eller helium och sätt ihop dem med ett snyggt ballongsnöre eller sprid ut dem över hela firandet. Riktigt snygga ballonger som förslagsvis passar perfekt till halloween eller nyår. Metallic Ballonger Svarta omfattar metallic svarta latexballonger som mäter ca 30 cm i diameter. Ballongerna fylls med luft eller helium. Välj mellan 10-, 25-, 50- och 100-pack. Info om Metallic Ballonger Svarta: - Blås upp med luft eller helium. - Volym: ca 15 liter styck. - Mått: ca 30 Ø cm. - Material: Latex. - Säljs i 10-, 25-, 50- och 100-pack.
Rainbow Latexballonger Metallic Roséguld
29 kr
Partyhallen.se
Utmärkta metallic ballonger för dig som vill dekorera i skimrande roseguld! Den fina, glänsande roseguld-färgen gör firandet riktigt fint samtidigt som den sprider en festlig stämning i hela rummet. Utmärkta latexballonger till stora som små ballongdekorationer. Rainbow Latexballonger Metallic Roséguld omfattar 10 stycken metallic latexballonger i roséguld. Ballongerna fylls med luft eller helium och mäter ca 30 cm i diameter. Info om Rainbow Latexballonger Metallic Roséguld: - Blås upp med luft eller helium. - Mått: ca 30 Ø cm. - Material: Latex. - Säljs i 10-pack.
Shotglas Liverpool - 2-pack
129 kr
Partykungen
Om vi säger The Reds, Anfield och YNWA, vad säger du då? Ja, just det, Liverpool FC! Denna anrika klubb ligger många svenskar varmt om hjärtat och om du är en av dem så är detta shotglasen för dig! Fyll dem med din favoritdryck nästa gång det är dags för LFC att spela match.

Shotglas Liverpool är ett 2-pack med klassiska shotglas som är det perfekta valet för dig som är ett fan av den klassiska klubben eller om du letar efter en present att ge till någon som är det.

  • Material: Glas
  • Volym: cirka 4 cl
  • Antal: 2-pack.
Länkballonger Mörkblå - 25-pack
99 kr
Partykungen
Känner du dig manad att skapa en imponerande ballonggirlang, eller kanske till och med en majestätisk ballongbåge? Då kommer dessa mörkblå ballonger med extra lång flärp lägligt till hands! 

Länkballonger Mörkblå är latexballonger som kommer med ett extra långt munstycke och flärp på toppen som gör att de lätt kan bindas ihop till en lång kedja för att bilda en läcker ballonggirlang / ballongkedja / ballongbåge. Fyll enkelt ballongerna med luft, bind och dekorera fritt! 

  • Material: Latex
  • Mått: 30 cm
  • Fylls med luft 
  • Antal: 10 pack eller 25-pack

Vi rekommenderar att använda en ballongpump när du blåser upp dina latexballonger för att minska risken att de smäller i ansiktet.
Latexballonger Professional Grey - 25-pack
79 kr
Partykungen
Vem sa att grått behöver betyda tråkigt? Blås bara upp dessa högkvalitativa latexballonger och kombinera med andra ballonger i vitt och metallic-silver så har du på nolltid en fantastiskt festlig och elegant ballongdekoration till såväl bröllopet som nyårsfesten! 

Latexballonger Professional Grey är ballonger tillverkade av mjuk och följsam latex av högsta kvalitet och kommer utrustade med en extra lång hals som underlättar knytningen. Ballongerna har en flygtid på upp till 10 timmar, eller upp till 25-35 dagar (!) med Hi-Float. 

  • Material: Latex (100% Naturgummi) 
  • Mått: 30 cm
  • Volym: cirka 14 liter
  • Fylls med luft eller helium
  • Flygtid med helium: Upp till 10 timmar utan Hi-Float och upp till 20-35 dagar med Hi-Float
  • Biologiskt nedbrytbara
  • Antal: 10, 25 eller 100-pack

Vi rekommenderar att använda en ballongpump när du blåser upp dina latexballonger för att minska risken att de smäller i ansiktet.
Glansiga Miniballonger Silver 50-pack
79 kr
Partyhallen.se
Festliga små och glansiga ballonger i silver som passar perfekt för dig som vill ha miniballonger i storpack. Med dessa silvriga latexballonger får du riktig fin ballong dekoration med party känsla, perfekt ballonger till kalas och födelsedag. Glansiga Miniballonger Silver 50-pack omfattar ett 50-pack latexballonger i silver med glansig yta. Ballongerna fylls med luft och blir ca 12 cm stora. Info om Glansiga Miniballonger Silver 50-pack: - Små och glansiga ballonger. - Blås upp med luft. - Mått: ca 12 Ø cm. - Material: Latex. - Säljs i 50-pack. OBS! Dessa ballonger svävar inte med helium.
Ballonger Bolibompa
39 kr
Partykungen
Med Bolibompadrakens hjälp ser han till att kalaset utsmyckas med ballonger i fina färger med sitt eget ansikte på! Sitt inte ballonglös när den stora dagen anländer! 

Ballonger Bolibompa innehåller 10 stycken latexballonger i olika färger. Varje ballong har tryck föreställandes Bolibompadraken och kan fyllas med luft eller helium. Flygtid med helium är upp till 6 timmar. 

  • Material: Latex
  • Mått uppblåsta: 30 cm
  • Antal: 10 stycken
  • Fylls med luft eller helium
  • Flygtid helium: Upp till 6 timmar

Vi rekommenderar att använda en ballongpump när du blåser upp dina latexballonger för att minska risken att de smäller i ansiktet.
Refreshers Jordgubb Hel Låda 60st
199 kr
Coopers Candy
Hel låda med stora jordgubbsrefreshers. 60st

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.