Med denna isform kan du skapa shotglas av is som garanterat blir en stämningshöjare på festen. Fyll formen med vatten, frys och servera iskalla shots till dina gäster.
Men ser inte isbiten ut som en snopp? Jo, det är faktiskt precis vad den gör! I denna roliga isform kan du nämligen frysa isbitar som blir formade som snoppar. Perfekt på till exempel en möhippa eller på en tjejmiddag! Det ser roligt ut och såklart så håller ju isbiten drinken kall också. Börja festen med att bjuda vännerna på en välkomstdrink med en snoppformad isbit! <br /><br />Isform Snoppar är en isform där du kan göra snoppformade isbitar. I en form kan du göra fem isbitar. Isformen är tillverkad i plast.<br /><br />Säljs styckvis.
Fyll på med vatten, in i frysen ett par timmar – och töm hela magasinet i drinken. När ammunitionen (och drinken) är slut är det bara att upprepa processen tills du tröttnar. Aldrig mer köpa färdig is när detta är alternativet! <br /><br />Isform Ammunition är en isform som består av två stycken delar som tillsammans skapar tio stycken isbitar formade som gevärsammunition. Isformarna är dessutom formade som magasin vilket gör dem extra roliga och unika alternativ till traditionella formar. En utmärkt present! <br /><br />
<ul>
<li>Material: Plast</li>
<li>Mått: 11,5 x 21 x 2,5 cm</li>
<li>Två delar</li>
</ul>
Pang! Hylsorna studsar mot marken och rullar runt mellan fötterna – men ingen är skadad. För de här hylsorna var ju faktiskt fyllda med tequila! <br /><br />Shotglas Hylsor är unika och häftiga shotglas formade som hagelhylsor (12-guage) – ett måste för dig som vill ta snaps med stil. Perfekt som födelsedagspresent, julklapp eller fars dag-present! Endast handdisk rekommenderas.<br /><br />
<ul>
<li>Material: Plast, metall</li>
<li>Mått: 4,5 x 9,5 centimeter</li>
<li>Volym: 40 ml</li>
<li>Antal: 4-pack</li>
</ul>
De här isformarna ger stora och perfekt runda isbollar som du kan fylla med vad du vill! Smälter långsammare och är framför allt snyggare än vanliga iskuber. Don't be a square - be a sfär!
Det enda som är bättre än vanliga shotglas, är shotglas gjorda av is. Dessutom slipper du disken efter festen! Med denna isform av silikon får du 4 stycken shotglas av is.
- Form till isbitar
- Isbitarna formas till shotglas
Specifikationer:
Färg: Blå
Material: Silikon
Mått, förpackning: 10 x 10 x 6 cm
Förpackningen Innehåller:
1x Isform
Isbitar håller inte bara din dryck kall, de blir även en awesome drinkdekoration när du fixar goda cocktails på partyt. Dessa isbitspåsar är det givna valet inför festens alla drinkar. Fyll bara påsen med vatten och låt den ligga i frysen. Ta sedan fram påsen och lägg isbitarna i gästernas cocktails och festen kan börja!<br /><br />Isbitspåse Kuber är en självstängande isbitspåse som gör kubformade isbitar. Varje isbitspåse gör 24 st isbitar. Enkelt att ta ut en eller flera isbitar.<br /><br />Totalt 20 st isbitspåsar i förpackningen.
Är det dags för första dejten och du tänkte slå på stort genom att bjuda på en smarrig välkomstdrink? Vad passar då inte bättre än att dekorera drinken med en läcker isbit som liknar en vacker ros! Det kommer garanterat få din dejt på fall. <br /><br />Isform Rosor är en silikonform som ger dig fyra stycken rosor i is som mäter 6 cm. Fyll formen med vatten och ställ in i frysen tills vattnet är genomfruset. Ta ut formen och låt den så framme några minuter. Tryck sedan ut isen ur formen. <br /><br />
<ul>
<li>Material: Silikon</li>
<li>Mått: 17 x 17 x 7 cm</li>
</ul>
Adderar en unik twist till shotupplevelsenKyler drycken direktÅteranvändbarHallå där, partysugna människa! Här kommer något nytt att skåla för – shotglas i is, redo att skaka om och sätta hela dryckesvärlden i obalans. Glöm sherry-, nubbe- och snapsglas, för den seriösa dryckesentusiasten kommer här ett isande shotglas för årets alla dagar.Ge kalaset en frostig touchPerfekt för att pigga upp partyentusiasterna med arktiska adrenalinkickar. Även festens surkålar, shotsskeptiker och naysayers (som vanligtvis delar ut oumbärliga lektioner i ansvar och sunt förnuft) är garanterade att ge grönt ljus åt sina inre festdjur. Till och med den blyertsgrå personligheten kommer att dyka in i det här iskalla nöjet. Shotglasen i is är dessutom en given hit i alla sammanhang. Återanvändbara som de är, gör de sig lika bra till studentskivan som 80-årskalaset och festen med snöstormstema. Eller som present till den spexiga festfixaren. Häll upp, frys på nytt och kör igen!Tips och trix från Smarta-gängetNär du fyller formen med vatten, se till att fylla hela vägen upp till kanten. På så sätt får glasen rejäla bottnar som står sig längre.För en så jämn botten som möjligt och för att slippa att glasen blir sneda, är det också viktigt att formen placeras på en plan yta i frysen. SpecifikationerBredd: 12,5 cmDiameter: 4,7 cm per glasHöjd: 6,4 cm Längd: 12,5 cm Material: 100% livsmedelsgodkänd silikon Vikt: 137 gDet färdiga shotglaset rymmer ca 4 cl