Köpa.se Logo
x
558 535
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Tatueringsärm Rock and Roll

Vill du testa en tatuering utan att binda dig? Denna tatueringsärm ger illusionen av en hel arm täckt av rock 'n' roll-inspirerade motiv. Perfekt för en maskerad eller om du bara vill chocka familjen.

49 kr

Roliga prylar
Maskeradkläder
Skämtartiklar
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Tatueringar Monster Bash
39 kr
Partykungen
Vill du anordna gatans coolaste barnkalas? Öppna en studio för temporära tatueringar i hemmet! Pryd födelsedagsbarnet och gästernas armar med häftiga monster och färgglada stjärnor!

Tatueringar Monster Bash innehåller ca 30 temporära tatueringar. Klipp ut önskad tatuering och placera på armen med motivet neråt, fukta sedan en trasa för att applicera tatueringen. Rolig aktivitet på barnkalas och andra festliga tillställningar!

  • Antal tatueringar: ca 30
  • Appliceras med fuktig trasa 
Halsband Gitarr
49 kr
Partykungen
Rockstjärnedrömmar kan endast uppstå med hjälp av cool outfit och flinka fingrar. Öva på dina fetaste riff med det här häftiga smycket runt halsen. Rock on!

Halsband Gitarr kommer i storleken one size och är tillverkad av plast. Perfekt för dig som ska på musikfest och behöver en tuff accessoar! 

  • Storlek: One size
  • Material: Plast
  • Färg: Silver
Tatueringsärm Rosor
49 kr
Partykungen
Har du någonsin velat se hur mamsen reagerar när du kommer hem med hela armen fylld av tatueringar? Eller är du bjuden till maskerad och planerar att dyka upp som en rockare eller biker? Oavsett har du hittat rätt! Noll smärta, ej permanent – och minst lika cool som en riktig tatuering. 

Tatueringsärm Rosor är en textilärm i stretchigt material med tatueringsmönster föreställande röda rosor. Ärmen träs enkelt på över armen och gör att du ser ut att ha en tatuering-sleeve. 

One size (vuxenstorlek). 
80-tals Rocktjej Maskeraddräkt - Large
399 kr
Partykungen
80-talet är ett vanligt och framför allt riktigt roligt festtema på maskerader och fester, och om du har turen att bli inbjuden till en så måste du självklart klä dig rätt! Vad passar då inte bättre än denna dräkt.

80-tals Rocktjej Maskeraddräkt inkluderar en svart t-shirt med tryck, en rosa kjol med zebramönster, svarta nät handskar utan fingrar och en rosett för håret. Dräkten kommer i storlekarna Small, Medium, Large. 

  • Material: Polyester
  • Storlekar: Small, Medium, Large
  • Ink. T-shirt, Kjol, Handskar och Rosett
Rocktjej Barn Maskeraddräkt - Large
299 kr
Partykungen
Den här rock & roll-kostymen för tjejer är vild, söt och extremt häftig, och kommer att älskas av de flesta flickor.

Rocktjej Barn Maskeraddräkt har två delar. Först en topp med tillhörande kort kjol; kjolen har ett randigt mönster i svart och vitt. Överdelen är svart, med en stjärna i purpur i mitten och orden "ROCK STAR" i vitt. Jackan är kort och är i glänsande rosa.

  • Material: Polyester
  • Finns i storlek: Medium och Large
  • Uppblåsbar gitarr ingår ej
Tatueringsärm Tiger
39 kr
Partykungen
Tatuering utan nål? Det låter nästan för bra för att vara sant, men med den här armstrumpan är det dagens sanning! Vad sägs om en häftig tiger? 

Tatueringsärm Tiger är en mycket häftig maskeradaccessoar som ger skenet av att du precis tatuerat hela armen. Perfekt detalj för dig som ska klä ut sig till tvättäkta tuffing! 

  • Storlek: One size. (för vuxna)
  • Material: Polyester
  • Antal: 1 st
  • Övriga kläder och accessoarer medföljer ej
Rock Star Maskeraddräkt - Small
399 kr
Partykungen
Vill du kunna leva ut din inre rockstjärna utan att behöva få massa konstiga blickar på dig på stan? Då är det helt klart den här dräkten du ska bära. Alla ser ju vilken stjärnstatus du har på mils avstånd!

Rock Star Maskeraddräkt inkluderar en ärmlös tröja i svart som har avklippta fransar nertill och ett tryck på bröstet. Det ingår även ett par zebramönstrade byxor med rött skärp, rött band att fästa på armen och benet, armband och hårband i rött. Sist men inte minst ingår det även skoöverdrag. 

  • Material: Polyester
  • Storlek: Small, Medium, Large, X-Large och XX-Large
  • Inkl. Överdel, byxor, hårband, arm- och benband, skärp och skoöverdrag
  • Glasögon och gitarr ingår ej
Rock Star Maskeraddräkt - XX-Large
399 kr
Partykungen
Vill du kunna leva ut din inre rockstjärna utan att behöva få massa konstiga blickar på dig på stan? Då är det helt klart den här dräkten du ska bära. Alla ser ju vilken stjärnstatus du har på mils avstånd!

Rock Star Maskeraddräkt inkluderar en ärmlös tröja i svart som har avklippta fransar nertill och ett tryck på bröstet. Det ingår även ett par zebramönstrade byxor med rött skärp, rött band att fästa på armen och benet, armband och hårband i rött. Sist men inte minst ingår det även skoöverdrag. 

  • Material: Polyester
  • Storlek: Small, Medium, Large, X-Large och XX-Large
  • Inkl. Överdel, byxor, hårband, arm- och benband, skärp och skoöverdrag
  • Glasögon och gitarr ingår ej
Tatueringsärm Sleeves - 2-pack
69 kr
Partykungen
Har du alltid velat se ut som en riktigt bad-boy eller bad-girl? Med dessa sleeves på armarna kommer du få gästerna att gå i motsatt riktning om du spänner blicken i dom ordentligt!  

Tatueringsärm Sleeves innehåller en armstrumpa till varje arm, klä ut dig på maskeradfesten till en riktig hårding!

  • Material: polyester 
  • antal: 2 st 
  • Storlek: One size 
Tatueringsarmar Miami Ink - One size
29 kr
Partykungen
Att du gått till en okänd tatueringsstudio in the middle of nowhere kommer ingen tro. Alla kommer se direkt vart du tatuerat dig, i Miami såklart. Låt dem tro det i alla fall. Perfekt utklädnad till maskeradfesten om du bara vill se allmänt tuff ut. 

Tatueringsarmar Miami Ink är ett par ärmar tillverkat av nylon med tatueringar. Ärmarna är i stretchigt tyg och mäter ca 31 x 8 cm. Finns i storlek one size. 

  • Material: Nylon 
  • Storlek: One size 
  • Mått: Ca 31 x 8 cm 
  • Antal: 2 st ärmar 
Ballonger XL You Are A Star Rosa/Röd/Gul
219 kr
Partyhallen.se
Med denna tjusiga ballong mix får du en härlig ballong-dekoration med tre stora "You are a star" ballonger i rosa, rött och gult, perfekt latexballonger för alla som vill ha jättestora helium-ballonger till firandet, med en gigantisk jätteballong blir allting dubbelt så roligt. Ballonger XL You Are A Star Rosa/Röd/Gul omfattar ett pack med tre stycken ballonger i latex i färgerna rosa, röd och gul med motiv av en stor vit stjärna och texten "You are a star!". Ballongerna fylls med helium eller luft, blir ca 80 cm och rymmer ca 180 liter. Info om Ballonger XL You Are A Star Rosa/Röd/Gul: - Stor ballong med you are a star text. - Fylls med luft eller helium. - Volym: ca 180 liter. - Mått: ca 80 Ø cm. - Material: Latex. - Säljs i 3-pack.
Tatueringsarmar Skull & Roses - One size
29 kr
Partykungen
Färgglada tatueringar som kommer förvandla dig till en riktig cooling som skulle passa utmärkt på en motorcykel. Lura alla på Halloween att du kommer direkt från tatueringsstudion och skryt om dina ''tatueringar''. Perfekt utklädnad till maskeradfesten om du bara vill se allmänt tuff ut. 

Tatueringsarmar Skull & Roses är ett par ärmar tillverkat av nylon med tatueringar. Ärmarna är i stretchigt tyg och mäter ca 31 x 8 cm. Finns i storlek one size. 

  • Material: Nylon 
  • Storlek: One size 
  • Mått: Ca 31 x 8 cm 
  • Antal: 2 st ärmar 
Armband med Nitar
79 kr
Partyhallen.se
Med ett häftigt nitarmband som det här får du enkelt till en häftig rockstil till maskeradfesten! Ett riktigt snyggt armband som garanterat blir en effektfull detalj till varje rock maskerad utklädnad. Bär armbandet som det är eller matcha det med andra nit-tillbehör för att bli en fullfjädrad rockare. Super häftigt armband med tuffa nitar som är det solklara valet av maskeradtillbehör inför exempelvis en rock eller punk maskerad. Armband med Nitar omfattar ett silverfärgat brett armband med utstickande nitar. Info om Armband med Nitar: - Material: Metall. - Omkrets: 20,5cm. - Vuxenstorlek.
Tatueringar Ärr - 10-pack
39 kr
Partykungen
Förvandlas till en olycksdrabbad patient eller läskig zombie med ansiktet fullt av ärr! Med hjälp av de här temporära tatueringarna får du alltid ett perfekt resultat, utan att behöva vara ett make up-proffs.

Tatueringar Ärr inkluderar tio läskiga tatueringar som får det att se ut som om du har sytt ihop sår på huden. En läskig detalj att fästa på ansiktet till halloweenfesten! 

  • Material: 95% papper, 5% lim
  • Appliceras med en blöt trasa eller papper
  • Inkl. 10 stycken tatueringar
Tatueringsstrumpa West Coast
39 kr
Partyhallen.se
Gör dig riktigt snygg inför konserten eller rockfesten med en snygg tatuerad arm! Med den här fräcka tatueringsstrumpan kan du skaffa dig super snygga tatueringar utan att verkligen behöva tatuera dig på riktigt. Häftig fake tatuering som ingen kommer misstänka bara är på låtsas. Tatueringsstrumpa West Coast innehåller en stretchig tatueringsstrumpa med häftiga motiv av döskallar, blommor, spindelnät, olika coola texter m.m. Tatueringsstrumpan är tillverkad av nylon. One size (vuxenstorlek). Säljs styckvis.
Häst Dekoration i Papp
149 kr
Partykungen
Den här fina hästen i kartong blir en häftig dekoration på ett kalas med djurtema eller på ett cowboykalas. Tänk vilken cool dekoration att sätta upp på väggen. Hästen är stor, nästan en meter, och dina gäster kommer att bli mycket imponerade! För den som älskar hästar blir kartongfiguren även en rolig inredningsdetalj på väggen i ett rum. Perfekt i till exempel ett barnrum!

Häst Dekoration i Papp är en figur i hårdpapp formad som en ståtlig brun häst med sadel. Figuren är ca 96 cm stor. Levereras omonterad.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.