Köpa.se Logo
x
556 860
PRODUKTER
x
1 539
KATEGORIER
80-tals Hårband Retro - Orange

Återupplev 80-talet med detta färgglada retro hårband. Perfekt för att komplettera din outfit på temafester eller maskerader. Hårbandet är elastiskt och passar de flesta vuxna.

49 kr

Håraccessoarer
Maskeradaccessoarer
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
80-tals Hårband Retro - Gul
49 kr
Partykungen
Sommaren i city, 1990, kommer du ihåg mig? Minns du vad som hände, minns du vad du sa när du träffade mig? Du sa att jag hade ett riktigt fräckt hårband på mig som jag hade beställt på Partykungen.

Hårband Retro levereras styckvis och kommer i fem olika härliga färger: Rosa, grön, gul och orange. Hårbandet passar perfekt till 60-, 70- & 80-talsmaskerader och partyn, men också till mycket annat. Hårbandet är elastiskt och kommer i storleken One size för vuxna.

  • Material: Polyester
  • Färg: Rosa, grön, gul och orange
  • Elastiskt
  • Säljs styckvis
80-tals Svettband Neonrosa
39 kr
Partyhallen.se
Neonrosa är lite av en go-to färg när det gäller 80-tals maskerad, nästan alla 80-tals fest kläder på maskerad är neonrosa. Så när du letar efter den där sista detaljen till dina neonrosa 80-tals maskeradkläder, leta inte längre än såhär, för nu är din 80-tals utklädnad komplett med dessa svettband! Bara att dra igång 80-talsfesten! 80-tals Svettband Neonrosa innefattar ett paket med neonrosa svettband med stretch till armarna och huvudet. Stretchen gör att svettbanden är bekväma att bära. One Size (passar de flesta).
80-tals Svettband Kit Neongrön - One size
49 kr
Partykungen
Ingen 80-talsoutfit är komplett utan ett par svettband både runt pannan och handlederna. Här får du ett helt kit av neongröna svettband som kommer hjälpa dig att utstråla den rätta 80-talsvibben. Matcha dem med färgglada kläder och börja öva upp dina dance moves!

80-tals Svettband Kit Neongrön innehåller svettband för båda handlederna och ett runt pannan. I sin ljusa, neongröna färg gör de din 80-talslook komplett och du är redo för en härlig temafest.

Kommer i en one-size
Hårband med Blommor - One size
59 kr
Partykungen
Letar du efter den perfekta accessoaren som kommer få dig att utstråla flower power som bara den? Här har du den! Ett väldigt vackert och fint hårband, dekorerad med små, gulliga blommor.

Detta hårband är perfekt för 60-talsfesten eller för de tillfällen då du känner att klä upp dig lite extra. Alla klädval blir många gånger roligare med detta hårband med blommor i gult och vitt! Det är inte bara väldigt snyggt utan även väldigt bekvämt att ha på sig.

One size (vuxenstorlek).
80-tals Hårband Retro - Rosa
49 kr
Partykungen
Sommaren i city, 1990, kommer du ihåg mig? Minns du vad som hände, minns du vad du sa när du träffade mig? Du sa att jag hade ett riktigt fräckt hårband på mig som jag hade beställt på Partykungen.

Hårband Retro levereras styckvis och kommer i fem olika härliga färger: Rosa, grön, gul och orange. Hårbandet passar perfekt till 60-, 70- & 80-talsmaskerader och partyn, men också till mycket annat. Hårbandet är elastiskt och kommer i storleken One size för vuxna.

  • Material: Polyester
  • Färg: Rosa, grön, gul och orange
  • Elastiskt
  • Säljs styckvis
Hårband med Hängande Fjädrar
149 kr
Partykungen
Den perfekta detaljen för dig som vill ha en läcker håraccessoar på maskeradfesten! Ska du klä ut dig till en hippie? Då kommer denna att passa utmärkt i håret! 

Hårband med Hängande Fjädrar är en enkel snygg accessoar som kommer att att passa perfekt på maskeraden om du är ute efter en extra detalj! 
  • Material: polyester 
  • Storlek: One size
70-tals Pannband Bubbles
49 kr
Partykungen
Tjusigt pannband som tar dig från 2000-talet tillbaka till 1970-talet! Knyt det precis som de gamla hippisarna gjorde, sedan är du redo för äkta 70-talsfest!

70-tals Pannband Bubbles levereras styckvis och är tillverkat i polyester. Pannbandet är enkelt att knyta och passar lika bra till 1970-talsfesten som till regnbågsfesten.

Säljs styckvis.
Hårband Neonorange - One size
29 kr
Partykungen
Har du alltid drömt om att få komma på en 80-tals fest i ett riktigt coolt neonoranget hårband? Ja men vad väntar du på?

Hårband Neonorange är producerat i 95% Polyester och 5% Elastan. Storleken är onesize (vuxen). Passar utmärkt på maskerad, 80-talsfest eller på dansuppvisning.

  • Mått: 25 x 8 x2 cm
  • Antal: 1 st
  • Material: Polyester/Elastan
80-tals Hårband Neongul - One size
39 kr
Partykungen
Håll undan håret och njut av ett hårfritt ansikte. Passar utmärkt när du är less på hår i ansiktet eller när du ska på maskeradfest i 80-tals anda. Dessa blir ett häftigt maskeradtillbehör till den utklädda festen, en cool accessoar till det vardagen och en färgglatt tillbehör till det svettiga träningspasset. 

80-tals Hårband Neongul är pannband perfekt för 80-tals maskeraden. Hårbandet är enfärgat och enkel att trä över huvudet.

  • Material: Polyester
  • Antal: 1-pack
80-tals Neonarmband
49 kr
Partykungen
En maskerad med 80-talstema kräver så klart massor av plastsmycken i neonfärger. Det här är ett fint armband i fyra olika färger som passar perfekt in i temat. Klä på dig coola träningskläder med benvärmare och svettband eller kläder med gigantiska axelvaddar. Sätt på dig armbandet, och gärna halsband och stora örhängen också. Spreta håret med massor av hårspray och sedan är du klar att gå på maskerad. Vi önskar dig en rolig kväll!

80-tals Neonarmband i färgerna rosa, orange, gul och grön. Armbandet är tillverkat i plast.

Säljs styckvis.
Hårband Neongrön - One size
29 kr
Partykungen
Söker du efter det perfekta hårbandet a´la Björn Borg? Här har vi det här superläckra neonbandet som finns i neonrosa, neongrönt, neongult och orange.

Hårband Neongrön är producerat i 95% Polyester och 5% Elastan. Storleken är onesize (vuxen). Passar utmärkt på maskerad, 80-talsfest eller på dansuppvisning.

  • Mått: 25 x 8 x2 cm
  • Antal: 1 st
  • Material: Polyester/Elastan.
Folieballong Rosa Munk Shape
59 kr
Partykungen
Så läcker att man nästan vill provsmaka! Blås upp den här helfestliga folieballongen för att göra ditt sockersöta festtema snäppet vackrare, samtidigt som du matchar med alla läckra bakelser du (givetvis) bjuder på. Passar alla typer av kalas! 

Folieballong Rosa Munk Shape är en rund, donut-formad ballong av folie som kommer med rosa motiv och ett leende litet ansikte på framsidan. Ballong passar utmärkt att fyllas med helium, vilket du givetvis hittar hos oss. 

  • Material: Folie
  • Mått: 68 x 68 cm
  • Fylls med luft eller helium
  • Flygtid med helium: Upp till 7 dagar
  • Självförslutande ventil
80-tals Svettband Set Rosa - One size
49 kr
Partykungen
På 80-talet var det mer av allt som gällde: starkare färger, mer accessoarer, bredare axelvaddar och mer hårspray. När du ska gå på 80-talsfest så är det definitivt inte "less is more" som gäller. Med accessoarer i skrikiga färger blir du festens centrum och din outfit når nya höjder.

80-tals Svettband Set Rosa är ett kit som matchar både varandra och temat. I starkt rosa lyfter de snygga tillbehören din outfit från tråkig nutid till roligare 80-tal på en sekund.

  • Material: Polyester
  • Inkl. 1 x Pannband och 2 x handledsband
80-tals Svettband Neonorange
39 kr
Partyhallen.se
När det är dags för 80-talsfest är det viktigt att följa temat och av någon anledning valde vi att se sportiga ut på 80-talet. Så när det är dags för ha 80-tals kläder på maskerad, är det bara att leta upp den där träningsoverallen du sportade och ha den som 80-tals fest kläder. För att sedan göra din 80-tals utklädnad komplett är dessa svettband det ultimata tillbehöret. Sen är dina 80-tals maskeradkläder färdiga! 80-tals Svettband Neonorange innefattar neonorangea svettband för armarna och huvudet. Svettbanden är i stretch, så de är mycket bekväma att använda. One Size (passar de flesta).
Uppladdningsbara LED Ljus Set - 11-pack
999 kr
Partykungen
Finns det något värre än när man ska ladda upp för en myskväll hemma men inser att värmeljusen tagit slut? Med dessa uppladdningsbara ljus i ditt hem kommer detta hemska scenario aldrig mer ske! Tack vare den smarta laddningsplattan kan du enkelt ladda ljusen om och om igen.

Uppladdningsbara LED Ljus Set är en uppsättning ljus i olika storlekar som är uppladdningsbara. Setet innehåller: 4 värmeljus (4x5 cm), 4 antika ljus (2x26 cm), 2 votivljus (5x8 cm) och 1 pelarljus (7,5x15 cm). Alla ljus är vita. Den medföljande laddningsplattan har även en medföljande 80 cm lång kabel med USB A-USB C-kontakter som enkelt kan kopplas in i en 5V-adapter, adaptern ingår ej.

Indikatorlampan i varje ljus lyser rött under laddning och grönt när ljusen är fulladdade. Även om litiumbatterierna har överladdningsskydd, låt INTE ljusen ladda längre än max 5 timmar! När de är nya räcker det med en laddning på max 2 timmar.

  • Antal ljus: 11 st.
  • Färg: Varmvit
  • Inomhusbruk
  • Total effekt (W): 10
  • Spänning: 5V DC
  • IP-klasser: IP20
  • Inkl. Bruksanvisning
UV Neon Pannband - Rosa
79 kr
Partykungen
Med ett pannband i en cool neonfärg blir din 80-tals maskeraddräkt komplett. Pannbandet finns i fyra olika färger så det är bara att välja det som passar din outfit bäst. Är ni ett kompisgäng som ska gå tillsammans på maskeraden eller festen är det en kul idé att matcha varandra med pannband i olika färger. Pannbanden lyser i mörkret så ni kommer att göra succé på dansgolvet.

UV Neon Pannband innehåller ett elastiskt pannband i handduksväv. Pannbandet är UV-reaktivt och kan tvättas i maskin. Välj mellan fyra olika färger.

Säljs styckvis och finns i färgerna grön, röd, orange och gul.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.