Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 549
KATEGORIER
Pilotglasögon med Spegelglas

Dessa klassiska pilotglasögon med spegelglas är en cool detalj som passar både tjejer och killar. De är lätta och bekväma att bära, perfekta för soliga dagar. Observera att glasögonen inte har UV-skydd.

49 kr

Solglasögon
Maskeradkläder
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Pilotglasögon Festival Guld
49 kr
Partykungen
Guldiga paljett glasögon med holografiska linser, kan det finns något bättre? Dessa är det bara att slänga på sig för att sedan springa till närmaste festival!

Pilotglasögon Festival Guld är glasögon med guldigt paljettmönster och holografiska linser. Bandet är elastiskt och har spännen som gör att dom blir reglerbara, vilket gör att dom passar de flesta. 

  • Material: Plast
  • Storlek: One size (vuxen)
  • Observera att glasögonen ej är UV-skyddade
Solglasögon - svarta breda, retro
129 kr
Ur & Penn
Svarta solglasögon med svart ram och breda skalmar. ✓ UV400-skyddade Solglasögon är den bästa accessoaren en solig dag. De skyddar mot solen samtidigt som solglasögonen förstärker din outfit. Alla våra solglasögon har UV400-skydd som innebär att dina ögon skyddas av de allra starkaste solstrålarna.
Silver Glasögon
49 kr
Partykungen
Stilrena glasögon i silvrig färg - perfekt att bära när ni skall fira in det nya året, eller till din silvriga matchande kostym!

Silver Glasögon inkluderar 3 stycken silverfärgade glasögon. Matcha gärna med en kostym eller klänning i liknande färg.

  • Material: Plast
  • Antal: 1-pack
  • Storlek: One size vuxen
70-tals Glasögon Lila
49 kr
Partykungen
Med dessa glasögon på näsan kommer du promenera nedför gatan med ett självförtroende som heter duga. Gör dig redo att groova, baby!

70-tals Glasögon Lila inkluderar ett par runda glasögon med lila glas. Den ultimata accessoaren att bära när du ska på 70-talsfest eller hippiefest! 

  • Material: Metall, plast 
  • Storlek: One size
80-tals Rosa Solglasögon
49 kr
Partykungen
Att många älskar rosa är ganska välkänt, nu kan du visa detta på ett ännu bättre sätt, genom att ha en totalt rosa outfit. Den outfiten måste du såklart komplett med dessa rosa glasögon.

80-tals Rosa Solglasögon är ett par rosa solglasögon med svart glas. Perfekt på en solig dag eller till maskeraddräkten. 

  • Material: plast
  • Storlek: One size (vuxen)
  • Observera att glasögonen ej är UV-skyddade
50-tals Glasögon - Vit
49 kr
Partykungen
Ett par läckra 50-tals brillor med diamanter i kanterna. Finns i fyra olika färger (se bild).
Futuristiska Glasögon - Silver
99 kr
Partykungen
Visa att du är före din tid genom att placera ett par framtidsglasögon i ansiktet ditt. Glasögonen är stora, häftiga och framförallt riktigt futuristiska!

Futuristiska Glasögon är ett par superfräsiga glasögon som är som hämtade från ett framtidsäventyr. Storleken är one size för vuxna och materialet är plast. Finns i fler olika färger. Säljs styckvis.

  • Storlek: One size för vuxna
  • Material: Plast
  • Finns i flera färger
  • Säljs styckvis
  • Observera att glasögonen ej är UV-skyddade
Glasögon Vegas Guld
49 kr
Partykungen
Vegas, baby - staden vars besök det inte talas högt om! Men när man väl är där får man minsann bära fräna brillor - precis som Elvis! 

Glasögon Vegas Guld mäter 14.2 x 5 cm och är tillverkade av plast. Perfekt accessoar för dig som vill leva vegas-life! Observera att glasögonen ej har UV-skydd

  • Mått: 14.2 x 5 cm
  • Material: Plast
  • Guldfärg
Retroglasögon
49 kr
Partykungen
Med sin klassiska, svarta båge och ikoniska form ger dessa retroglasögon dig rätt look direkt – oavsett om du siktar på nörd, hipster eller bara vill lägga till extra personlighet till din outfit!

Retroglasögon är ett part svarta retroglasögon med klarglas. En snygg accessoar att ha till din skolflicka-outfit eller när du ska klä ut dig till nörd! 

  • Material: Plast
  • Storlek: One size
Pixel Glasögon Regnbågsfärgad
39 kr
Partyhallen.se
Perfekta för dig som vill sticka ut på nästa maskerad, dessa pixel glasögon med sin regnbågsglans lovar att bli festens höjdpunkt. Förvandla dig till en pixelerad sensation och bli kvällens mest coola gestalt med dessa festglasögon. Pixel Glasögon Regnbågsfärgad omfattar ett par pixelformade glasögon med mörka linser och ett regnbågsfärgat mönster. Info om Pixel Glasögon Regnbågsfärgad: - Regnbågsfärgade pixelglasögon - Material: Plast - Storlek: One size (vuxenstorlek) - UV 400 skydd
Rektangulära Glasögon Svart/Vit
49 kr
Partyhallen.se
Dessa rektangulära glasögon kombinerar stil och funktion med sina svarta linser och vita bågar. Detta ger en modern och iögonfallande look som passar både till vardags och vid festliga tillfällen. Rektangulära Glasögon Svart/Vit omfattar rektangulära glasögon med svarta linser och vita bågar. Info om Rektangulära Glasögon Svart/Vit: - Rektangulära glasögon - Färg: Svarta linser, vita bågar - Material: Plast - Mått: 14,1 (B) x 5,7 (H) cm
Polis Pilotglasögon
49 kr
Partyhallen.se
Att vara cool är ju kanske inte ett krav när man ska vara polis, men tydligen är det viktigt när man ska ha en polis utklädnad till maskerad, därför är dessa solglasögon nästan ett måste när du letar tillbehör till din outfit. Dessa pilotglasögon kommer göra dig minst 20% coolare då de är spegelglasögon och ingen kommer se vart du tittar! Polis Pilotglasögon består av ett par solglasögon i pilotstil, perfekt anpassade till polis maskerad. One Size (passar de flesta).
Mörka Solglasögon - One size
49 kr
Partykungen
Vill du inte att chefen ska få nys om att du fått en total sömn på 3 timmar under den gångna veckan så kan dessa mörkläggande glasögon bli din räddare i nöden! De döljer både dina halvsovande ögon och de brutalt mörka ringarna som numera flyttat in i ditt ansikte. 

Mörka Solglasögon är ett par klassiska bågar med mörkt glas som gör sig perfekt som tillbehör till din FBI-dräkt eller när du ska klä ut dig till filmstjärna! 

  • Material: Plast
  • Inkl. Glasögon
  • Keps medföljer ej
Glasögon Rockstjärna
49 kr
Partykungen
Rock AND roll - in this economy? Förvandla dig själv till musikscenens starkast lysande stjärna med hjälp av våra absolut coolaste brillor! 

Glasögon Rockstjärna är glasögonen för dig som lämnat det tråkiga livet till förmån för rockstjärnedrömmar. Matcha med paljetter, hårspraysfrisyr och glansiga stövlar för maximal look!

  • Storlek: One size
  • Material: Plast
  • Maskeradprodukt (skyddar ej mot solljus)
Svarta Pilotglasögon
49 kr
Partykungen
Det finns pilotglasögon, och sen finns det pilotglasögon. Med de här på näsan kommer du inte gå någon obemärkt förbi! 

Svarta Pilotglasögon är de ultimata brillorna att bära på steampunk-maskeraden. Komplettera med en brun hög hatt och andra stempunk-inspirerande kläder och du är good to go. De passar även perfekt när du ska klä ut dig till pilot.

  • Material: Plast
  • Mått: One size (vuxen)
  • Inkl. Glasögon
  • Inget annat på bilden medföljer
Glasögon Sommar - One size
39 kr
Partykungen
Liva upp tillvaron med ett par färgglada bågar. Dessa glasögon med tonat glas är den perfekta accessoaren för soliga dagar, strandhäng och sommarens alla fester!

Glasögon Sommar är ett par glasögon med färgglada bågar. Glasögonen säljs styckvis och osorterade och kommer i tre olika designs: en rutig (grön/kräm), en organiskt färgad (röd/rosa) och en randig (lila/gul).

  • Material: Plast
  • Storlek: One size
  • Observera att glasögonen ej är UV-skyddade.
  • Säljs osorterade

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.