
Denna ölsejdel i plast är perfekt för Oktoberfest eller andra fester där du vill undvika krossat glas. Den rymmer en hel pint öl och är lätt att ta med sig. Glöm oron för trasiga glas på festen!





Det går inte att ha en Oktoberfest utan att bjuda på öl och det går inte att dricka öl utan en passande ölsejdel. Det här glaset ser ut som en traditionell ölbägare och så är det dekorerat med Oktoberfestens klassiska gula lejon. Och för att ingen ska missa när glaset ska användas så står det Oktoberfest på det!
Ölglas Oktoberfest är en ölsejdel dekorerad med ett blått märke där det står Oktoberfest med svarta bokstäver och två gula lejon. Ölbägaren är tillverkad i plast.
50 cl.
Säljs styckvis.











Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.