Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 549
KATEGORIER
Musse Pigg Handskar

Dessa Musse Pigg-handskar är perfekta för den som vill klä ut sig till den berömda musen. Handskarna är stora och fluffiga, vilket gör dem bekväma att bära och ger en autentisk look. De är ett måste för alla Musse Pigg-fans som vill fullända sin maskeradutstyrsel.

149 kr

Handskar
Maskeradaccessoarer
Maskeradtillbehör
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Musse Pigg Vampyr Barn Maskeraddräkt - Medium
399 kr
Partykungen
Musse Pigg har blivit biten av en fladdermus och är nu förvandlad till vampyr! Med sina ikoniska öron är det här en rolig dräkt som kommer komplett med vampyrmantel och krage. Perfekt för maskerader och hemmalek! 

Musse Pigg Vampyr Barn Maskeraddräkt finns i storlekarna Small, Medium och Large och är tillverkad av polyester. En mycket häftig barndräkt som med fördel bärs på maskerader med Disney-tema!

  • Storlek: Small, Medium och Large
  • Material: Polyester
  • Inkl. Heldräkt med mantel, fluga, krage och Musses öron
  • Skor medföljer ej
Handskar Tecknad Figur - One size
149 kr
Partykungen
Vad vore egentligen Musse Pigg utan sina knubbiga små animerade händer? Vi vågar inte ens föreställa oss... Dessa handskar är ett MÅSTE när du ska klä ut dig till Musse- eller Mimmi Pigg. Eller någon annan klassisk Disneykaraktär! 

Handskar Tecknad Figur är överdimensionerade handskar som passar de flesta animerade karaktärer. En rolig accessoar till din maskeraddräkt! 

  • Material: Polyester
  • Storlek: One size
Monsterhänder
169 kr
Partyhallen.se
Lite mer av en Bigfoot outfit får du lätt till med monsterhänder av denna jättelika variant. Ett bra alternativ till bland annat varulv handskar. De otäcka monsterhänderna är verklighetstrogna och har en superb passform. Monsterhänder inkluderar ett par brunfärgade, fluffiga handskar omtäckta av matchande fuskpäls med svarta klor längst ut på varje finger. Handskarna har en utmärkt passform, och undersidan av handskarna kommer likta en tass med fastsytt brunt tyg i läderimitation. Levereras parvis. One size (vuxenstorlek).
Röda Handskar
39 kr
Partyhallen.se
Handskar är ett enkelt men också effektfullt maskeradtillbehör som tar din utklädnad till nästa svårighetsgrad. Dessa röda maskerad-handskar lämpar sig alldeles utmärkt till en hel del olika utklädnader och dräkter. En elegant festtjej, en skojig clown eller till och med självaste jultomten är bara en bråkdel av utklädnader som de passar till. Så är du ute efter röda clown- eller tomtehandskar så blir de här helt rätt val! Röda Handskar omfattar ett par röda maskeradhandskar med dekorativa sömmar. Handskarna är i polyester och passar vuxna. Info om Röda Handskar: - Röda handskar för maskerad. - Material: Polyester. - One size (passar de flesta).
Fingerlösa Näthandskar Rosa
49 kr
Partyhallen.se
Sockersöta och stentuffa samtidigt! Rosa näthandskar utan fingrar till 80-talsfesten, punkoutfiten eller varför inte till roller derby-kostymen? De är lika delar gulliga som coola och lyfter din utstyrsel till 80-talshöjder! Innehåller ett par långa rosa näthandskar. One size (passar de flesta).
Handskar med Guldiga Naglar
69 kr
Partyhallen.se
När du bär dessa handskar för maskerad förvandlas dina händer till konstverk med naglar prydda i guldigt glitter. Ett enkelt sätt att lägga till en gnistrande touch till din utklädnad. Handskar med Guldiga Naglar omfattar ett par svarta maskeradhandskar med långa naglar i glittrig guld. Info om Handskar med Guldiga Naglar: - Handskar med naglar i glittrig guld - Material: Polyester, plast - Storlek: One size
Musse Pigg Masker
49 kr
Partyhallen.se
Låt barnen använda sin fantasi på bästa sätt med hjälp av våra roliga Musse Pigg masker. Du kommer garanterat att bli förvånad över hur roligt barnen kan ha med de trevliga maskerna. Bra för alla typer av barnfester. 6st masker med motiv av Musse pigg.
Musse Pigg Barn Maskeraddräkt - Small
299 kr
Partykungen
Ibland vill man stå i centrum på kalaset och ha de mest fantastiska maskeradkläderna. Men är man på väg till Ankeborg för att hälsa på Långben, Mimmi Pigg och resten av Disneyvännerna måste man ju
smälta in i Disneymängden!

Musse Pigg Barn Maskeraddräkt förvandlas din unge till världens mest omtyckta mus på tre röda. Dräkten inkluderar en svart overall med röda tryckta shorts med två stora vita prickar på. På rumpan hänger en svart svans. Det ingår även ett diadem med Musse Pigg-öron! 

  • Material: 100% Polyester
  • Storlek: Small, Medium och Large
  • Inkluderar: Overall och huvudbonad
  • Skor ingår ej

Detta är en officiellt licensierad Musse Pigg™ produkt.
Handskar med Knapp Vita
49 kr
Partykungen
Ett par vita handskar används traditionellt på kvällen vid festliga tillställningar och lyxiga fester. Dessa handskar passar perfekt vid just sådan tillfällen, men de passar också fint till en maskerad, en clowndräkt eller en trollkarlsdräkt. Ett par handskar kan vara den sista accessoaren som gör din outfit fulländad och perfekt!

Handskar med Knapp Vita är ett par korta, vita handskar med tre sömmar på handryggen och en vit knapp vid handleden. De är tillverkade i polyester. Handskarna kommer i en storlek som passar de flesta.

  • Storlek X-large
  • Mått: Ca 26 cm lång och 10 cm bred
Svarta Långa Handskar i Glansigt Tyg
99 kr
Partyhallen.se
En elegant look är garanterad med dessa tjusiga maskerad-handskar. Svarta, långa aftonhandskar som gör din maskerad utklädnad riktigt stilfull. Utmärkt maskeradtillbehör till exempelvis en prinsessklänning, en Gatsby utklädnad eller en 20-tals maskerad look. Svarta Långa Handskar i Glansigt Tyg omfattar ett par långa maskeradhandskar i svart för vuxna. Tillverkade av silkesliknande polyester. Info om Svarta Långa Handskar i Glansigt Tyg: - Aftonhandskar i silkesliknande tyg. - Material: Polyester. - Passar vuxna.
Disney Musse Pigg Tomte Barn Maskeraddräkt - XX-Small
349 kr
Partykungen
Julen är här och självklart vill även Musse Pigg vara med och fira! Har du en liten pojke som älskar Mimmi och Musse, så är denna bedårande Musse Pigg-juldräkt helt perfekt. Ett roligt och gulligt tillskott till julens garderob!
 
Disney Musse Pigg Tomte Barn Maskeraddräkt är en jumpsuit i rött med fina, vita detaljer och ett svart textilbälte på framsidan med ett fint guldspänne i textil och svarta textilknappar. Det medföljer även en julmössa i rött med vita detaljer och Musse Pigg-öron på sidan och en fin järnek-detalj på framsidan.

  • Material: Polyester
  • Finns i storlek: XX-Small (2 år), X-Small (3-4 år) och Small (5-6 år)
  • Inkl. Jumpsuit och julmössa
  • Tomteluvans omkrets: ca. 45 cm

Detta är en officiellt licenserad Disney™ produkt.
Fingerlösa Vantar Neonrosa - One size
49 kr
Partykungen
En gång i tiden kallades de torgvantar, men på 80-talet blev dessa fingerlösa vantar omåttligt populära som accessoarer. Perfekta när du bara fryser lite grann om fingrarna, eller när du vill kunna använda din telefon även vintertid. På 80-talsmaskeraden är de nästan ett måste, oavsett årstid. Med dessa varma vantar håller du dig alltid helt cool!

Fingerlösa Vantar Neonrosa är ett par stickade vantar med korta fingrar i en klarrosa färg. Det stretchiga materialet gör att de passar de allra flesta.

  • Material: Polyester och elastan
  • Storlek: One size vuxen
Handskar Korta - Orange
49 kr
Partykungen
Alltså, ska du klä ut dig till en smurf kan du väl knappast gå runt med händerna bara till din övriga blå utstyrsel. Det ser ju heltokigt ut! Likadant om du ska vara en clown, ett par färgglada handskar är ju ett måste. Så här finns en härlig hög med snygga korta handskar i flera olika härliga färger som passar till en massa olika outfits.

Korta handskar i tyg med dekorativa sömmar ovanpå som gör de mer stylish. Handskarna finns i flera olika färger och säljs parvis. Bara att välja och vraka vilka som färgmatchar just din outfit!

  • Material: Polyester
  • Säljs i par
  • Finns i färgerna lila, blå, orange, gul, rosa och röd
  • One size (vuxenstorlek)
Vita Handskar Ribbade - X-Large
49 kr
Partykungen
Vissa accessoarer viskar elegans, men de här handskarna SKRIKER det (fast artigt). Med dessa vita handskar adderar du klass till dina maskeradoutfits! 

Vita Handskar Ribbade är ett par stretchiga handskar i vitt med tre diskreta, sydda veck ovanpå varje hand för en stilren och formell look. Perfekta till maskerad, 20-talsklädsel, magikerkostym, servitörslook eller en stilfull temafest.

  • Material: Polyester
  • Finns i storlek: Standard och X-Large
Långa Festhandskar Vita
149 kr
Partykungen
Lyxa till din look inför maskeradfesten med ett par långa festhandskar i äkta 20-talsstil! Passar galant vare sig du ska skåla i champagne med en fjäderboa runt axlarna, eller om du planerar att bli en elegant vampyra till halloweenfesten. Möjligheterna är oändliga!

Handskarna kommer i ett tjusigt och glansigt tyg i vitt. 

One size (vuxenstorlek).

Längd: 57 cm.
Vita Handskar med Knäppning
49 kr
Partyhallen.se
Vita handskar med knäppning som blir ett snyggt tillbehör till utklädnad och maskerad! Dessa vita handskar passar till alla möjliga maskerad dräkter och kostymer till fest och Halloween, så som clown, tomte, zombie och kalas med 50 tals tema eller vad du än vill, ett par vita handskar med många användningsområden. Vita Handskar med Knäppning omfattar ett par vita handskar med en vit knapp som knäpps vid handleden. Handskarna är tillverkade i polyester och passar vuxna. Info om Vita Handskar med Knäppning: - Vita handskar med knapp. - Material: Polyester. - Passar vuxna.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.