Denna ljusblå bordsduk med prickar är perfekt för att skapa en festlig stämning på kalaset. Den är tillverkad av plast och skyddar bordet från spill och fläckar. Duken är lätt att rengöra och kan användas flera gånger.
En plastduk är smart att använda! Den skyddar bordet, är enkel att torka av och kan användas många gånger. Den här rosa plastduken passar perfekt att använda på en babyshower, ett dop, ett prinsesskalas eller ett enhörningskalas. Lägg duken på bordet och duka fram tallrikar, glas och bestick. Vill du göra dukningen extra festlig hänger du också upp några ballonger!<br /><br />Bordduk Mörk Rosa är en duk i en mörkrosa nyans. Duken är tillverkad i plast. Den är enkel att torka av och kan användas många gånger. Duken är 137 x 274 cm stor.<br /><br />Säljs styckvis.
Vankas det barnkalas och du vill skydda ditt älskade köksbord från spill och kladd, är en praktisk plastduk din räddare i nöden! Här i en kanonfin lila nyans.<br /><br />Plastduk Lila är en bordsduk av plast i tjusig lila färg. Bara att kasta över bordet! Ett givet val till påskdukningen, halloweenbordet eller när du vill färgmatcha kalaset med lila dekorationer och dukningsprylar.<br /><br />
<ul>
<li>Material: Plast</li>
<li>Mått: 137 x 274 cm.</li>
</ul>
Det är inte bara damerna på festen som får stoltsera omkring i snitsiga kjolar, även borden har rätt att vara festfina! Den här härligt blå bordskjolen tillför en extra högtidlig stämning till kalaset. Eftersom den är tillverkad av plast behöver du inte oroa dig för fula fläckar.<br /><br />Bordskjol Blå är en dekorativ, blå plastkjol som du sätter fast längs kanterna av bordet. Välj själv om du vill komplettera med en matchande duk på själva bordsytan. Bordskjolen har en självhäftande remsa som du avlägsnar plasten ifrån när kjolen ska fästas. Fäst en liten bit i taget för bästa resultat.<br /><br />Mått: 426x73 cm (LxB).
Planerar du en babyshower, ett dop eller ett födelsedagskalas men vet inte riktigt hur du ska skapa en festlig dukning? En bra start är den här duken! Den är blå och blir en snygg grund. Matcha sedan med porslin eller papptallrikar, glas och servetter och för en extra festlig dukning lägger du till ballonger, girlanger och konfetti. Duken skyddar bordet och kan torkas av med en fuktig trasa.<br /><br />Bordsduk Mörkblå är en blå duk tillverkad i plast. Den är enkel att torka av och kan användas många gånger. Duken är 137 x 274 cm stor.<br /><br />Säljs styckvis.
Piffa till bordet med en ljusblå kappa som gör mat- eller fikaplatsen till en enda stor pastellbakelse! Denna bordskjol passar utmärkt för babyshowern eller sommarfesten. Det bästa av allt är att den är tillverkad av ett plastmaterial som inte drar åt sig något spill.<br /><br />Bordskjol Ljusblå är en dekorativ, ljusblå plastkjol som du sätter fast längs kanterna av bordet. Välj själv om du vill komplettera med en matchande duk på själva bordsytan. Bordskjolen har en självhäftande remsa som du avlägsnar plasten ifrån när kjolen ska fästas. Fäst en liten bit i taget för bästa resultat.<br /><br />Mått: 426x73 cm (LxB).