Köpa.se Logo
x
558 535
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Folieballong Hjärta Matt Pastellrosa - 91 cm

Denna hjärtformade folieballong i en mjuk pastellrosa nyans är perfekt för att sprida kärlek och glädje. Ballongen kan fyllas med både helium och luft, och den självförslutande ventilen gör att den håller sig uppblåst länge.

79 kr

Ballonger
Festartiklar
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Life In Colour Art vattenglas 29 cl, chili
124 kr
Bagaren och Kocken

LIFE IN COLOUR vattenglas från AIDA har en exklusiv look som ger både färg och personlighet till dukningen. Glasen är fina i sig själva, men kan även kombineras med fler delar ur samma serie, där du bland annat hittar porslin, bestick och bordstabletter. Vattenglaset är tillverkat av borosilikatglas, ett material som klarar maskindisk och tål temperatur upp till 120°C, vilket gör glaset perfekt för såväl vardagsbruk som för mer speciella tillfällen.

Ultima cocktailglas 34 cl 2-pack
479 kr
Bagaren och Kocken

Set om två cocktailglas i serien Ultima – ett utmärkt val när du vill ta dukningen till nästa nivå. De vackra glasen är skapade i ett samarbete mellan det danska designhuset Aida och den välrenommerade industridesignern Karim Rashid. Precis som resten av Ultima-serien kännetecknas glasen av sin kantiga form, som gör att de sticker ut och tar plats på bordet. I serien hittar du sex olika glas för olika tillfällen, som är ett riktigt måste i det skandinaviska hemmet.

Kosta Boda Champagneglas Moss 35cl
599 kr
Bagaren och Kocken

Kosta Boda Champagneglas Moss 35 cl är en hyllning till svensk glashantverkstradition och kreativ design. Serien Moss är formgiven av Åsa Jungnelius och tillverkas i Kosta, där gamla handkarvade formar från Kosta Glasbruk återanvänds för att skapa glas med unik karaktär. Resultatet är en böljande, levande yta som ger varje glas en personlig prägel – inget är det andra exakt likt.

Detta coupeglas i klarglas rymmer 35 cl och passar lika bra för champagne och prosecco som för eleganta serveringar av förrätter eller desserter. Med sin skulpturala form och generösa kupa bjuder glaset in till både fest och eftertanke – en perfekt balans mellan funktion och konstnärligt uttryck.

Passion Connoisseur Champagneglas 6 st
438 kr
Bagaren och Kocken

Passion Connoisseur Champagneglaset från Aida är ett vackert tillbehör för det dukade bordet. Glaset har en enkel och slank  design som passar väl in på det moderna, såväl som på det klassiska matbordet. De är tillverkade i klart kristallglas och bidrar med en stark karaktär och personlighet. Häll sprudlande champagne eller kylt vitt vin i glaset och njut till fullo. Levereras i paket om 6 st. Tål maskindisk för enkel rengöring.  

Harvey Champagneskål 4-Pack
160 kr
Bagaren och Kocken

Otroligt vackra champagneskålar från Aidas glasserie Harvey. Perfekt om du vill bygga upp en champagnefontän eller bjuda dina gäster på en god champagnedrink. I Harvey serien har Aida skapat ett elegant mönster som inspirerats av fasettslipade kristallglas. Du får moderna och vackra glas till ett bra pris.

 

Specifikationer:

- Material: glas

- Mått: D10,5 cm x H 13,5 cm

- 4 stycken 

Connoisseur rödvinsglas 71 cl. 4 st.
580 kr
Bagaren och Kocken

Njut av världens läckra viner i de stora och vackra rödvinsglasen från Aida. Connoisseur-serien låter dig njuta av både röd- och vitvin och garanterar att du får de bästa smakerna och aromerna varje gång. De tidlösa glasen är tillverkade av blyfri kristall, där den klassiska formen och tunna stjälken passar perfekt till varje bord. Glasen har en bra kapacitet på 71 cl. och kommer i ett set med 4 st. När du har avnjutit ditt vin kan du köra dem i diskmaskinen.

Bärkorg small, 3 st.
349 kr
Bagaren och Kocken

Bärkorgarna i cederträ från Marjukka är ett charmigt set med korgar som ger dig både funktionalitet och estetik i ett. Dessa lätta, traditionella korgar är perfekta för att plocka bär och svamp, och deras eleganta, naturliga design gör dem även utmärkta som presentkorgar. Setet innehåller tre korgar i olika storlekar (17 x 11 x 10 cm, 23 x 16 x 12 cm och 29 x 23 x 14 cm), så att du alltid har en korg som passar ändamålet.

Med hopfällbara handtag är korgarna lätta att bära och kan staplas kompakt när de inte används. De är tillverkade av hållbart och lätt cederträ som klarar utflykter i skog och mark, samtidigt som de ser vackra ut på köksbänken eller som dekorativa presentförpackningar.

Aida Dricksglas Klar 33 cl 6-pack
199 kr
Bagaren och Kocken

Dessa klassiska, klara dricksglas kombinerar funktionalitet med tidlös elegans. Det subtila räfflade mönstret ger en modern touch och framhäver glasens sofistikerade design. Med en kapacitet på 33 cl är de perfekta för allt från vatten och juice till andra drycker. Idealiska för både vardagsbruk och festliga tillfällen. Levereras i 6-pack.

Line Champagneglas 15 cl
799 kr
Bagaren och Kocken

Elegant champagneglas från Kosta Bodas serie Line. Glaset har en klassisk design och är munblåst i Småland. 

 

Specifikationer: 

Höjd: 24 cm. 

Bredd: 5,5 cm. 

Vikt: 0,22 Kg.  

Harvey Cocktail glas 26 cl 4-Pack
119 kr
Bagaren och Kocken

Moderna glas för festens alla drinkar. Glasen är en del av Aidas Harvey-serie som skapats med inspiration av fasettslipade kristallglas. De snygga glasen rymmer 26 cl och gör så att drinkarna ser ännu mer inbjudande ut. Ett måste för alla som vill ha en modern stil på dukningen.

 

Specifikationer:

- Material: glas

- Tål maskindisk

- Rymmer 26 cl 

Connoisseur rödvinsglas 64,5 cl. 4 st.
563 kr
Bagaren och Kocken

Njut av ett glas välsmakande rödvin i Aidas Connoisseur rödvinsglas. De är tillverkade av blyfri kristall, vilket ger den en hög hållbarhet. Den klassiska formen och tunna stjälken ger glasen en tidlös och modern design som passar till varje dukning. De kan använda både till röd- och vitvin och du kommer få de bästa smakerna och aromerna varje gång. De kan också rengöras i diskmaskin när du har druckit klart ur dem.

RAW Unique Swirl highballglas 45 cl, grå
159 kr
Bagaren och Kocken

RAW Unique Swirl highballglas har en vacker och modern design, som passar lika bra in i vardagsdukningen som att plocka fram till mer speciella tillfällen. Glaset är munblåst och har ett stilfullt virvlande glasmönster som ger en estetisk och inbjudande känsla på bordet. Det tål dessutom både frys och diskmaskin samt finns i flera fina färgval.

Sugar Dandy Coupe Glas 32 cl. Grön
646 kr
Bagaren och Kocken

Servera bubblande champagne eller gör en frisk cocktail i coupe-glaset från Kosta Boda. Glaset är en del av Sugar Dandy-serien, som konstnären Åsa Jungnelius har skapat. Tack vara det pulserande och färgglada glaset kommer Sugar Dandy dekorera varje dukning.

Seriens glas är funktionella och perfekta för dig som intresserar sig för design och de senaste trenderna. Glaset kommer i den fina coupe-modellen och har en unikt utseende. Glaset är dessutom munblåst, rymmer upp till 32 cl. och tål diskmaskin, men vi rekommenderar att man diskar den för hand.

Champagne Coupe
289 kr
Bagaren och Kocken

Munblåst Champagne Coupe-glas från Eva Solo i unik design! Med sitt sneda snitt får glaset en exklusiv formgivning som garanterat gör ett elegant intryck på din gäster. Oavsett om glaset är en del av bordsserveringen eller den välkomnande drinken i handen sätter den en guldkant på dina middagsbjudningar och festligheter!

Glaset är utformat i nära samarbete med professionella sommelier och lämpar sig väl för söta mousserande viner och champagne. Eller varför inte använda det som ett tjusigt serveringsglas till fördrinkens nötter eller efterrättens chokladmousse? Glasets breda öppning ger dig en mängd med valmöjligheter och bara din fantasi sätter gränserna!

Specifikationer
Färg: Klar
Material: Munblåst glas
Kapacitet: 20 cl
Höjd: 16 cm
Diameter: 11,5 cm

RAW Unique Swirl vattenglas 30 cl, rosa
139 kr
Bagaren och Kocken

Det här vattenglaset i serien RAW Unique Swirl från danska Aida har en unik design med ett virvlande glasmönster som ger det en autentiskt och organisk look på bordet. Glaset är munblåst och handtillverkat och passar utmärkt såväl till vardags som till fest eftersom det tål både diskmaskin och frys. Finns i flera fina färger.

Ultima champagneglas 28 cl 2-pack
499 kr
Bagaren och Kocken

Med de här champagneglasen i serien Ultima från Aida blir det enkelt att ta dukningen till nästa nivå. Glasen i Ultima-serien är alla munblåsta och har en kantig form som gör att de sticker ut och tar plats på bordet. Serien är formgiven i ett samarbete mellan det danska designhuset Aida och den välkända industridesignern Karim Rashid. I serien hittar du sex olika glas för alla tillfällen – ett riktigt måste i det skandinaviska hemmet.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.