Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 549
KATEGORIER
Meshtyg Gul på Rulle

Denna gula bordslöpare i meshtyg är perfekt för att skapa en festlig atmosfär. Med sina 9 meter kan du enkelt dekorera långa bord eller använda den som en dekorativ detalj. Materialet är lätt och luftigt, vilket ger en fin effekt.

99 kr

Dekorationer
Bordslöpare
Festartiklar
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Tyll på Rulle Gul - 0.15 x 9m
19 kr
Partykungen
Skapa en glatt kalasrum med härligt gult tylltyg! Här får du en rulle med gult tyg som du kan knyta till fina rosetter eller hänga upp i taket som en inramning över det uppdukande kalasbordet eller buffébordet. Matcha gärna med andra gula festartiklar för en riktigt festlig helhet!

Tyll på Rulle Gul levereras som en rulle med gult tylltyg. Du kan välja mellan två storlekar: 0,15 x 9 m eller 0,30 x 9 m. Tyget är formbart och enkelt att använda till olika typer av dekorationer.

  • Material: Slätt tylltyg
  • Antal: 1 rulle
  • Mått: 0,15 x 9 m eller 0,30 x 9 m
  • Färg: Gul
Bordslöpare Organzatyg Prickig Vit/Guld
99 kr
Partykungen
Här har vi ett stycke bordslöpare tillverkat i finaste organza-tyg i en vit och guldig färg - perfekt att använda till studenten, bröllopet eller babyshowern.

Bordslöpare Organzatyg Prickig Vit/Guld levereras styckvis och kommer i en guldig och vit färg med prickigt motiv. Bordslöparen är tillverkad i organza-tyg och fungerar utmärkt till alla sorters fester och kalas. Den fungerar även till vardagen när du vill få en "lyxig" touch på din egen dukning. Löparen kan kapas efter önskad längd.

  • Material: Organza-tyg
  • Antal: 1-pack
  • Mått: 36 x 900 cm
Bordsduk på Rulle Guld - 10 meter
349 kr
Partykungen
Sätt guldkant på tillställningen och duka upp med denna vackra bordsduk! Ett bra skydd mot spill – men inte minst en tjusig detalj. Perfekt till såväl nyårsfesten som födelsedagsfirandet! 

Bordsduk på Rulle Guld är en lång duk av ett textilliknande material som du kan klippa till önskad längd. Tips! Ska den användas utomhus rekommenderar vi någon av våra dukhållare för att hålla den på plats. 

  • Material: Fiberduk
  • Bredd: 120 cm
  • Längd: 10 eller 20 meter
  • Säljs på rulle
Bordslöpare i Nättyg Guld
119 kr
Partykungen
Är det dags att preppa inför nyårsmiddagen? Nyår är tiden för extravagans och elegans, vilket är exakt vad denna bordslöpare har! I fisknätsdesign så kan den antingen användas som en unik bordsduk, eller formas för att skapa spännande tygformer som blir matbordets mest spektakulära dekoration.

Bordslöpare Fisknät Guld är en guldig bordslöpare i fisknätsstuk. En duk som passar perfekt till finare fester! Duka upp bordet snyggt till nyårsmiddagen! 

  • Material: Nättyg (polyester)
  • Mått: 30 cm bred, 10 m lång 
Bordslöpare i Nättyg Svart
119 kr
Partykungen
Duka upp till fest med en superfin bordslöpare! Den här löparen rullar du enkelt ut på bordet för att skapa en festlig dekoration som förvandlar ett kalt och tråkig bord – till ett festligt. Enkelt, praktiskt och snyggt! 

Bordslöpare i Nättyg Svart är en enfärgad löpare av imiterat nättyg. Använd som en trevlig bordsdekoration till kalaset, middagen eller andra festliga sammanhang.  

  • Material: 100% Polyester
  • Bredd: 30 cm
  • Längd: 10 meter
  • Säljs på rulle
Bordslöpare Organzatyg Vit/Guld/Silver
99 kr
Partykungen
När finporslinet inte riktigt räcker till - använd en vacker bordslöpare! Rulla ut denna vitguldiga bordslöpare över bordet, duka och du är redo för en fest du sent kommer glömma. Löparen är dessutom tillverkad i finaste organza-tyg vilket innebär att den ser mäkta lyxig ut. Funkar givetvis till vardagen också.

Bordslöpare Organzatyg Vit/Guld/Silver levereras styckvis och kommer i en vit, silvrig och guldig färg. Löparen är vit med guldiga motiv på ena sidan, och silvrig på den andra. Bordslöparen är tillverkad i organza-tyg och fungerar utmärkt till alla sorters fester och kalas. Den fungerar även till vardagen när du vill få en "lyxig" touch på din egen dukning. Löparen kan självfallet kapas efter önskad längd.

  • Material: Organza-tyg
  • Antal: 1-pack
  • Mått: 36 x 900 cm
Tyll på Rulle Gul - 0.30 x 9m
39 kr
Partykungen
Skapa en glatt kalasrum med härligt gult tylltyg! Här får du en rulle med gult tyg som du kan knyta till fina rosetter eller hänga upp i taket som en inramning över det uppdukande kalasbordet eller buffébordet. Matcha gärna med andra gula festartiklar för en riktigt festlig helhet!

Tyll på Rulle Gul levereras som en rulle med gult tylltyg. Du kan välja mellan två storlekar: 0,15 x 9 m eller 0,30 x 9 m. Tyget är formbart och enkelt att använda till olika typer av dekorationer.

  • Material: Slätt tylltyg
  • Antal: 1 rulle
  • Mått: 0,15 x 9 m eller 0,30 x 9 m
  • Färg: Gul
Bordslöpare Guldmönstrat
129 kr
Partykungen
Det här är en lite annorlunda bordslöpare men ack så tjusig. Den ser ut som guldfärgad spets! När du vill skapa en extra festlig dukning ska du därför satsa på denna bordslöpare. Lägg gärna en enfärgad duk under bordslöparen: en röd när det är jul, en vit till ett bröllop och kanske en svart om du vill få till en riktigt dramatisk men ändå elegant dukning.

Bordslöpare Guldmönstrat är en guldfärgad duk med ett spetsliknande mönster. Duken är tillverkad i polyester och den är 28 x 500 cm stor.

Säljs styckvis.
Bordslöpare i Nättyg Ljusröd - 10 meter
119 kr
Partykungen
Duka upp till fest med en superfin bordslöpare! Den här löparen rullar du enkelt ut på bordet för att skapa en festlig dekoration som förvandlar ett kalt och tråkig bord – till ett festligt. Enkelt, praktiskt och snyggt! 

Bordslöpare i Nättyg Ljusröd är en enfärgad löpare av imiterat nättyg. Använd som en trevlig bordsdekoration till kalaset, middagen eller andra festliga sammanhang.  

  • Material: 100% Polyester
  • Bredd: 30 cm
  • Längd: 10 meter
  • Säljs på rulle
Organzatyg Gul
59 kr
Partyhallen.se
Ett organzatyg i härligt gult blir en riktigt fin dekoration till både olika kalas, fester och även roliga påsk-firanden. Med det här organzatyget kan du både snygga till dina dekorationer, lägga över bordet som en bordsduk eller bara för att liva upp stämningen en smula. Organzatyg Gul består av ett gult organzatyg på rulle, som enkelt kan klippas av efter önskad längd. Organzatyget är 36 cm brett och 9 meter långt.
Bordslöpare Blå/Guld
129 kr
Partykungen
Låt det dystra matbordet få sig en mer festlig känsla på ett ögonblick med hjälp av den här snygga bordslöparen! Med dess blåa färg och guldiga detaljer passar den dessutom perfekt till Baby Showern. 

Bordslöpare Blå/Guld är ljusblå med guldiga prickar. Du rullar enkelt ut den över en duk eller direkt på bordet! Matcha med dukning som går i samma tema för att få ett enhetligt resultat. 

  • Material: Polyester
  • Mått: 26x300 cm
Bordslöpare Summer Time
129 kr
Partykungen
Somrig bordslöpare, inte sant? Denna kan du rulla fram när ni firar att ni skall iväg på en låååång och härlig resa till Thailand, eller varför inte fira in den svenska sommaren med löparen?

Bordslöpare Summer Time inkluderar en fin rulle bordslöpare á 30 x 500 cm. Bordslöparen är tillverkad i ett högkvalitativt icke-vävt polyestermaterial och är ett måste till alla slags fester.

  • Material: Icke-vävt polyestermaterial
  • Antal: 1-pack
  • Mått: 30 x 500 cm
Bordslöpare Tyll Glitter Roséguld
129 kr
Partykungen
Slå dig ner kring dukat bord tillsammans med dina bästa vänner! Det blir en storslagen kväll där ni drar skrönor runt den glittrande bordslöparen som blänker likt roséguld. Skål och välkomna! 

Bordslöpare Tyll Glitter Roséguld mäter 5 m x 30 cm och är tillverkad av polyester. En snygg detalj på bordet som verkligen höjer storslagna dukningar!

  • Mått: 5 m x 30 cm
  • Material: Polyester
  • Kommer på rulle
Bordslöpare Guld Glitter
59 kr
Partykungen
Denna duk är som pricken över i:et på dukningen när du vill ha en elegant känsla med glitter och glamour. Du behöver bara rulla ut den över bordet, placera tallrikar, bestick och andra nödvändigheter, sen är gästerna mer än välkomna!

Bordslöpare Guld Glitter innehåller en rulle med en smal bordsduk som du antingen kan rulla ut på bordet som den är, eller över en vit vanlig duk för att få en ännu mer elegant look. 

  • Material: Plast
  • Mått: 33 x 274 cm
  • Antal: 1-pack
Bordslöpare i Tyg Creme - 10 meter
99 kr
Partykungen
Duka upp till fest med en superfin bordslöpare! Den här löparen rullar du enkelt ut på bordet för att skapa en festlig dekoration som förvandlar ett kalt och tråkig bord till ett festligt. Enkelt, praktiskt och snyggt! 

Bordslöpare i Tyg Creme är en enfärgad löpare av imiterat tyg. Använd som en trevlig bordsdekoration till kalaset, middagen eller andra festliga sammanhang.  

  • Material: Polypropylen (syntetiska fibrer)
  • Bredd: 35 cm
  • Längd: 10 meter
  • Säljs på rulle
Bordslöpare Prickig Rosa/Guld
129 kr
Partykungen
Letar du efter inspiration till babyshowern? Med denna prickiga bordslöpare i rosa och guld skapar du snabbt en festlig stämning till det dukade bordet. Duken glittrar och gnistrar och blir extra fin om du matchar med tillhörande pappmuggar.

Bordslöpare prickig rosa/guld är tillverkad av gastyg, ett tunt och lätt genomskinligt tyg som känns riktigt festligt. Duken är därtill prydd av små guldiga prickar. Löpare är långsmala dukar och just den här mäter 300 x 26 centimeter.

Du beställer bordslöpare prickig rosa/guld styckvis, behöver du en längre duk kan du fylla i fler antal i rutan ovanför och placera dukarna efter varandra (eventuell tejpa ihop dem).

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.