Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 549
KATEGORIER
Tygväska med Dollartecken

Denna tygväska med ett stort dollartecken är det perfekta tillbehöret för din maskeradutklädnad. Väskan är tillverkad av ett polyestermaterial och har snören upptill för att enkelt kunna stängas. Förvara dina värdesaker med stil på nästa maskerad!

119 kr

Maskeradkläder
Maskeradaccessoarer
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Låtsaspengar Dollar-sedlar
49 kr
Partykungen
Fläkta nyllet med en bunt sedlar och njut av rikedomens glans! Dessa låtsaspengar är ett rent utav måste när nu vill framstå som en riktig high roller på spelkvällen, eller varför inte klä ut dig till en rik gangster eller oljeshejk? 

Låtsaspengar Sedlar Dollar är spelpengar, eller låtsaspengar, i form av amerikanska dollar som kommer i valörerna 1, 10, 20, 50 och 100, med tjugo stycken sedlar i vardera bunt. 

  • Material: Papper
  • Antal: 100 stycken
  • Obs! Endast tryck på ena sidan
Handväska Brandsläckare
99 kr
Partykungen
Ska du klä ut dig till en brandman på maskeradfesten behöver du såklart en passande väska att förvara dina små viktigheter i. Så vad passar då inte bättre än en skojig brandsläckarväska!

Handväska Brandsläckare är en härlig väska utformad som en brandsläckare. Väskan är röd och har svart handtag med silvrig topp, samt motiv av eld och texten "Fire extinguisher". På ena sidan finns dragkedja. En helkul (och praktisk!) accessoar till din brandmansdräkt.

  • Material: Polyester
  • Mått: 28 x 10 cm
  • Mått väskutrymme: ca 20 x 10 cm
  • Med dragkedja och bärhandtag
Dollar Dude Tracksuit Maskeraddräkt - Small
499 kr
Partykungen
Vill du göra ett riktigt kaxigt intryck på nästa maskerad? Klädd i en dräkt som osar rikedom, bling-bling och är prydd med dollarsedlar från topp till tå, kommer du garanterat att dra till dig all uppmärksamhet. För vem kan motstå en riktig pengaman?
 
Dollar Dude Tracksuit Maskeraddräkt är en träningsoverall med dollarsedeltryck och guldaccenter. Jackan har praktiska fickor med dragkedjor. Cool dress att bära på 90-talsmaskeraden eller när du vill klä dig extra tufft. 

  • Material: Polyester
  • Finns i storlek: Small, Medium, Large, X-Large och XX-Large (herrstorlekar)
  • Inkl. Byxor och jacka
Pirat Dödskalle Påse
85 kr
Partyhallen.se
Är du en pirat och behöver något att samla dina guldmynt och skatter i är denna dödskalle påse något för dig! En häftig pirat påse med guldiga skallrande mynt som passar utmärkt till utklädnad och maskerad för extra rolig fest med pirattema. Med denna påse blir vuxen som barn redo för ett riktigt sjörövar och pirat-kalas! Pirat Dödskalle Påse omfattar en påse i brun sammetsimitation med motiv av en vit dödskalle och guldmynt vid öppningen. Påsen öppnas och stängs med insydda snören. Info om Pirat Dödskalle Påse: - Påse med dödskallemotiv. - Material: Polyester, Järn. - Mått: ca 17 H x 16 B cm.
Dollar Dude Tracksuit Maskeraddräkt - X-Large
499 kr
Partykungen
Vill du göra ett riktigt kaxigt intryck på nästa maskerad? Klädd i en dräkt som osar rikedom, bling-bling och är prydd med dollarsedlar från topp till tå, kommer du garanterat att dra till dig all uppmärksamhet. För vem kan motstå en riktig pengaman?
 
Dollar Dude Tracksuit Maskeraddräkt är en träningsoverall med dollarsedeltryck och guldaccenter. Jackan har praktiska fickor med dragkedjor. Cool dress att bära på 90-talsmaskeraden eller när du vill klä dig extra tufft. 

  • Material: Polyester
  • Finns i storlek: Small, Medium, Large, X-Large och XX-Large (herrstorlekar)
  • Inkl. Byxor och jacka
Dollarväska
99 kr
Partykungen
Visst kan det vara lite jobbigt att ha onödigt mycket pengar, man vet ju liksom inte riktigt var man ska lägga alla mynt och sedlar. Tur då att den här snygga dollarväskan finns! När du inte litar på banken, kan du lita på en snygg väska! Väskan blir också en snygg accessoar till din tjuv- eller skurkdräkt på en maskerad!

Dollarväska är en vit väska i polyester. Mitt på väskan finns ett svart dollartecken och väskan stängs enkelt igen med dragsko. Väskan är ca 20 x 15 cm stor.

Säljs styckvis.
Myntpåse Pirat
29 kr
Partykungen
Portmonnäer var inte direkt något som pirater hade i fickan för att förvara sina surt förvärvade guldpengar, att de hade en häftig pengapåse istället vet väl alla!

Myntpåse Pirat är en liten händig påse för piratmynt. Påsen är svart med vitt motiv föreställande en dödskalle och två piratsvärd. Snöre finns upptill så du kan stänga igen den. Ett utmärkt tillbehör till din piratdräkt, eller varför inte använda den som kalaspåse till halloween eller piratkalaset för barnen?

  • Material: Filt (100% Polyester)
  • Mått: 25 cm lång, 20 cm bred
  • Piratmynt medföljer ej
Midjeväska Lifeguard
79 kr
Partyhallen.se
Ska du klä ut dig till livräddare inför nästa maskerad så är denna lifeguard midjeväska så gott som ett måste för dig! Med den här häftiga magväskan kan du komplettera din livräddar-utklädnad på ett riktigt enkelt sätt, och du får även en bra plats för alla dina prylar som du vill ha med på festen. Kort sagt en supersnygg lifeguard magväska som blir ett både praktiskt och effektfullt tillbehör till varje livräddar maskeraddräkt. Midjeväska Lifeguard omfattar en röd midjeväska med gul "Lifeguard" text samt ett gult kors. Väskan har även justerbar rem och två fack med dragkedjor. Väskan är tillverkad av polyester och är ca 32 cm bred. Info om Midjeväska Lifeguard: - Magväska med justerbart band. - Material: Polyester. - Mått: ca 32 cm bred.
Glasögon Dollartecken - One size
69 kr
Partykungen
Tid är pengar - och detsamma verkar gälla för glasögon. Om du inte kan få nog av dina saftiga tillgångar kan du nu pryda ansiktet med ett par guldiga dollartecken!

Glasögon Dollartecken kommer i storleken one size för vuxna och är tillverkade i plast. Stilig accessoar för dig som vill klä ut dig till jätterik!

  • Storlek: One size (för vuxna)
  • Material: Plast
  • Med dollartecken
Wild West Bank Tygpåse
79 kr
Partykungen
Många är det som värnar om våra banker - men inte du inte! Du väljer att råna dom på varenda guldmynt istället. Nu har du en hel säck fylld med pengar och sheriffen efter dig. SPRING! 

Wild West Bank Tygpåse är en klockren accessoar för dig som planerar att vara cowboy nästa maskerad. Det stora dollartecknet signalerar att säcken är fylld med kosing, så var på din vakt! Livet är tufft i den vilda västern. 

  • Storlek: 42 x 22 cm
  • Material: Polyester 
  • Äkta bankrånarpåse 
  • Övriga kläder medföljer ej

Käpp Dollartecken Guld
79 kr
Partykungen
För att få den äkta pimplooken på maskeraden behövs massor av dollartecken som attiraljer för bästa bling-bling aura. Det är sen gammalt? Så klicka hem denna coola pimpkäpp med guldigt dollartecken för att visa världen att du minsann är rik som ett troll!

Käpp Dollartecken Guld är en svart käpp med ett guldfärgat dollartecken upptill. Käppen kommer i tre delar och monteras ihop på en sekund. Ett klockrent tillbehör till din pimpkostym eller pälskappa!

  • Material: Plast
  • Mått: 76 cm.
  • 3-delad
Väska Pumpa Halloween
49 kr
Partykungen
Denna väska passar utmärkt i halloweentider. Fyll den med alla dekorationer och tillbehör till halloweenfesten för att komma i rätt stämning inför årets bästa partyhelg. Med sin orangea färg och glada pumpa-motiv kommer den definitivt göra dig taggad på den kommande maskeraden! Väskan passar också utmärkt när det är dags för "trick or treat"-rundan för barnen. En mycket roligare förvaring för allt halloweengodis än en sunkig plastpåse.

Väska Pumpa Halloween är en cylinderformad, orange väska med ett svart band och motiv av en pumpa. Väskan mäter 25 x 30 cm.

  • Material: Polyester
  • Mått: 25 x 30 cm
  • Antal: 1-pack
Väska till Beer Pong Bord
39 kr
Partykungen
Förlorat på Beer Pong med starköl och därmed tappat bort väskan till bordet? Ingen fara, det kan hände även den bäste! Ta hem den här så har du både bra sätt att förvara bordet på, men också ett smidigt sätt att bära det på till nästa turnering eller party. 

Väska till Beer Pong-Bord Svart är en väska som passar till beer pong-bord som mäter upp till 60 x 60 cm. Vattentålig och håller ditt bord i bra skick, så det kan användas till många partyn och turneringar framöver. 

  • Material: Nylon
  • Mått: Ca 65 x 65 cm
  • Tål maskintvätt
80-tals Midjeväska Party Animal
99 kr
Partykungen
Ett stycke midjeväska skall alltid vara standard i 80-talslooken! Se därför till att alltid ha dina "pörsonal belångings" i denna urtjusiga och färggranna midjeväska.

80-tals Midjeväska Party Animal levereras styckvis och är tillverkad i polyester. Midjeväskan spänner du enkelt runt midjan och tre fack med dragkedja finns. Du kan dessutom spänna åt remmen om den sitter för löst. Väskan har texten: "Party!" centrerad.

  • Material: Polyester
  • Antal: Styckvis
Pengapåse med Dollartecken
99 kr
Partykungen
Jahaja, har du införskaffat dig onödigt mycket pengar, men du vet inte var du ska förvara dem? Tur att vi letat reda på en pengapåse då, för denna lär du få plats med X antal 1000-lappar i. Banken kan man ju inte lita på, så det är lika bra att stacka några säckar istället. Det ska inte vara lätt att vara tät inte! 

Pengapåse med Dollartecken är en säck som bara kan användas till en sak... PENGAFÖRVARING! Säcken är vit, har ett stort broderat tryck med ett dollartecken på, samt två flätade rep du försluter påsen med. Påsen passar till många olika tillfällen, bland annat till maskerad- och halloweenfester, eller när pengaflödet är för högt och du behöver förvara stålarna någonstans.

Material: Polyester, hampa.
Storlek: 29 x 20 cm.
Käpp med Dollartecken Guld
99 kr
Partykungen
Gick skatteåterbäringen bättre än förväntat i år? Har du nyligen vunnit storvinsten på lotto och känner för en liten makeover? Eller ska du på maskerad och planerar att klä ut dig en förmögen gangster? Då har du hittat helt rätt! 

Käpp med Dollartecken Guld är en svart käpp som kommer med ett handtag format som ett dollartecken i guld. Käppen är 4-delad vilken gör den lätt och smidig att plocka med till och från maskeraden, även i en väska. 

  • Material: Plast
  • Mått: 90 cm
  • 4-delad

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.