Köpa.se Logo
x
556 860
PRODUKTER
x
1 539
KATEGORIER
Ballongställ Båge till Bord

Skapa en festlig atmosfär med detta ballongställ som du enkelt monterar på bordet. Perfekt för att dekorera kalasbordet och skapa en imponerande ballongbåge. Fyll den med ballonger i valfria färger och teman för att matcha din fest.

299 kr

Dekorationer
Festartiklar
Kalastillbehör
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Ballongbåge Blå
249 kr
Partykungen
Gör din fest till någonting alldeles extra med hjälp av denna ballongbåge beståendes av hela 70 stycken ballonger i vita och blåa färger. Varje ballong varierar i storlek, skall fyllas med luft och är tillverkad i latex. Ballongbågen passar riktigt bra in på exempelvis födelsedagsfesten, studentkalaset eller på babyshowern! Allt du behöver för att få till en likadan båge som på bilden medföljer givetvis.

Ballongbåge Blå levereras komplett som ett kit och består av totalt 70 ballonger. Ballongerna kommer i både vita och blåa färger, är tillverkade i latex och i folie. Ballonger kommer i olika utföranden och storlekar som varierar mellan 12 och 45 cm stora. Fyra meter ballongband medföljer också!

Observera att det inte följer med en metall- eller plastbåge utan endast ballonger och andra komponenter.

Ballonger som medföljer är:
  • 15st x 12cm - Vita ballonger
  • 15st x 12cm - Blå ballonger
  • 10st x 30cm - Blå ballonger
  • 10st x 30cm - Blå pärlemoballonger
  • 10st x 30cm - silvriga pärlemoballonger
  • 4st x 30cm - Konfetti Ballonger - Blå
  • 4st x 45cm - Vita ballonger
  • 2st x 45cm - Vita ballonger
  • Du kan dessutom göra din ballongbåge ännu mer personlig med hjälp av exempelvis lite blommor, några utblåsta serpentiner eller dylikt. Ballongbågen kan du fästa lite som du vill och kan tejpas upp på exempelvis väggen i vardagsrummet, sovrummet eller på husfasaden!
  • Material: Latex
  • Inkl. 70 stycken ballonger, fyra meter tejp och limpärlor
  • Mått ballonger: Mellan 12, 30 och 45 cm
  • Alla komponenter som behövs för att montera denna ballongbåge medföljer
  • Fyllning: Luft


Vi rekommenderar att använda en ballongpump när du blåser upp dina latexballonger för att minska risken att de smäller i ansiktet.
Ballongbåge Svart/Champagne/Vit
249 kr
Partykungen
Ska du styra en fest? Oavsett om du ska anordna ett födelsedagskalas, nyårsfest eller temafest är ballonger alltid ett säkert kort! För finns det något mer festligare än ballonger? Tror inte de! Denna ballongbåge hade gjort sig tjusig längst en vägg och gett ifrån sig en festlig känsla!

Ballongbåge Svart/Champagne/Vit är ett kit med 75 ballonger i olika färger och storlekar. Passar perfekt för alla festtillfällen! Fyll ballongerna med luft, montera ihop dom och låt festen börja!

Ballongbåge Svart/Champagne/Vit innehåller:
  • 1 x 45 cm, 10 x 30 cm, 8 x 25 cm, 5 x 13 cm svarta ballonger
  • 2 x 45 cm, 10 x 30 cm, 6 x 25 cm, 5 x 13 cm nakenfärgade ballonger
  • 3 x 30 cm, 3 x 25 cm, 3 x 13 cm ljusnude ballonger
  • 4 x 30 cm, 3 x 25 cm, 4 x 13 cm champagneguld ballonger
  • 5 x 30 cm, 3 x 25 cm guld konfetti ballonger
  • 5 m ballongtejp, 50 limprickar, 3 m tunn jutegarn ingår för enkel montering.


Vi rekommenderar att använda en ballongpump när du blåser upp dina latexballonger för att minska risken att de smäller i ansiktet.
Ballongbåge Silver/Krom
299 kr
Partykungen
Du behöver inte vara en professionell ballongdekoratör för att få den snyggaste ballongdekorationen till festen! Med våra ballongbågar fixar du en imponerande ballongdekoration på några få minuter utan några som helst förkunskaper.

Ballongbåge Vit levereras komplett som kit för byggande av härlig ballongbåge i vit-/silver färgat tema. Kitet innehåller allt du behöver för en komplett ballongbåge i färgen vit och krom silver. Monteringsanvisning på svenska och engelska medföljer.

Obs! Denna ballongbåge fylls med luft då inget helium behövs och inte heller någon ballongställning.

Förpackningen innehåller:
  • 18 x Vita latexballonger 33 cm
  • 25 x Silver latexballonger 33 cm
  • 6 x Transparenta latexballonger 28 cm
  • 8 x Krom Silver latexballonger 33 cm
  • 30 x Silver Latexballonger 13 cm
  • 3 x Krom silver latexballonger 48 cm
  • 3 x Vita latexballonger 48 cm
  • 1 x Ballongband
  • 4 x Limprickar (4 ark med 16 st på varje, totalt 64 st)
  • 1 x Konfetti silver 15 gram
Vi rekommenderar att använda en ballongpump när du blåser upp dina latexballonger för att minska risken att de smäller i ansiktet.
Dekorationsställning Rund Roséguld
1299 kr
Partykungen
Med det här runda bågen kan du skapa en vacker mittpunkt på festen! Fäst blommor eller ballonger runt ställningen och på ett ögonblick har du skapat en magisk dekoration och en given stämningshöjare! 

Dekorationsställning Rund Roséguld är ett smidigt verktyg när du vill skapa vackra dekorationer med hjälp av exempelvis ballonger eller blommor! Passar perfekt till bröllopet, födelsedagsfesten, midsommar eller studenten!

  • Material: Metall
  • Färg: Roséguld
  • Inkl. 1 x ställning och 2 x fötter
  • Mått: 2x2 meter 
  • Montering krävs
  • Kan användas flera gånger 

Tips på dekorationer
Du kan dekorera ställningen med vackra blomgirlanger, backdrops eller med en tjusig ballongbåge. Eller vill du göra en helt egen ballongbåge? Då är det professional ballonger du ska använda eftersom de blir helt rundformade och fina när de är uppblåsta, jämfört med vanliga latexballonger.
Ballongbåge Pastell
249 kr
Partykungen
Tillsammans med denna ballongbåge som är fullproppad med såväl folieballonger som konfettiballonger bjuder du på en sagolik fest! Häng upp bågen ovanför serveringsbordet, över entrén eller någon annanstans och låt gästerna anlända till partyt med stil!

Ballongbåge Pastell levereras komplett som ett kit och består av totalt 80 ballonger. Ballongerna kommer i flertalet olika pastellfärger. Ballongerna är tillverkade i latex. Ballonger kommer i olika utföranden och storlekar som varierar mellan 12 och 30 cm stora. Fyra meter ballongtejp medföljer också!

Observera att en plast- eller metallställning ej medföljer, utan endast ballonger och komponenter!

Ballonger som medföljer är:
  • 10st x 12cm - Lila Ballonger
  • 10st x 12cm - Mörkrosa ballonger
  • 10st x 12cm - Ljusrosa ballonger
  • 10st x 30cm - Ljusblå ballonger
  • 10st x 30cm - Lila pärlemo ballonger
  • 10st x 30cm - Ljusrosa ballonger
  • 10st x 30cm - Peachballonger
  • 10st x 30cm - konfettiballonger
  • Du kan dessutom göra din ballongbåge ännu mer personlig med hjälp av exempelvis lite blommor, några utblåsta serpentiner eller dylikt. Ballongbågen kan du fästa lite som du vill och kan tejpas upp på exempelvis väggen i vardagsrummet, sovrummet eller på husfasaden!
  • Material: Latex
  • Inkl. 80 stycken ballonger och fyra meter tejp
  • Mått ballonger: Mellan 12 och 30 cm
  • Alla komponenter som behövs för att montera denna ballongbåge medföljer
  • Fyllning: Luft


Vi rekommenderar att använda en ballongpump när du blåser upp dina latexballonger för att minska risken att de smäller i ansiktet.
Ballongbåge Ljusblå/Créme
349 kr
Partykungen
Du behöver inte vara ett dekorationsproffs för att få en tjusig och lyckad atmosfär på festen. Med hjälp av en tjusig ballongbåge kommer man långt! Den här som går i tonerna vit och blå passar perfekt in på Baby Showern likväl som på bröllopsfesten eller konfirmationen! 

Ballongbåge Ljusblå/Créme inkluderar 75 stycken ballonger i varierande storlekar och färger. Den monteras med hjälp av ett medföljande plastband som ballongerna enkelt träs på, och då skapas det bågformade utseendet. Mindre ballonger fästs enkelt med medföljande tejpprickar. Latexballongerna är biologiskt nedbrytbara.

Ballongbåge Ljusblå/Créme inkluderar:
  • Blå Ballonger: 3x 45 cm, 10x 30 cm, 8x 25 och 5x 12 cm
  • Taupe Ballonger: 2x 45 cm, 10x 30 cm, 7x 25 cm och 5x 12 cm
  • Ljusblå Ballonger: 2x 45 cm, 10x 30 cm, 8x 25 cm och 5x 12 cm
  • 3m x vitt juteband  
  • 5m ballongtejp
  • 40x tejpprickar 
  • OBS: Dekorationställning ingår ej 

Fyll gärna ballongerna med en ballongpump för att undvika att de smäller i ansiktet.
Ballongställ Svart
499 kr
Partykungen
Ett ballongställ är perfekt när du planerar ett stort kalas. Stället rymmer hela femtio ballonger så först får du en fin festdekoration i rummet och sedan blir det enkelt att dela ut en ballong var till alla gästerna. Ballongstället passar också bra till försäljning av ballonger på till exempel en marknad eller ett tivoli. Ballongerna exponeras bra på ett säljande sätt.

Ballongställ Svart rymmer 50 ballonger. Stället är 1,75 m högt och är tillverkad i plast. På foten finns en stålvikt för att ge god stabilitet. Stället levereras i delar och är enkel att montera ihop.

Säljs styckvis.
Flaggirlang Metallic Röd Mini
25 kr
Partyhallen.se
Om du vill ha en fin lite mindre dekoration till fest, födelsedag, jul eller Alla hjärtans dag är denna flaggirlang något för dig, en superfin röd girlang med glansiga små vimplar som drar blickarna till sig utan att den stjäl hela partyt, ett diskret och snyggt pynt och vimpelgirlang med härliga flaggor för ett skönt firande. Flaggirlang Metallic Röd Mini omfattar en tre meter lång flaggirlang i plast med små vimplar i röd metallic färg. Vimplarna är ca 10 cm breda och 15 cm långa. Info om Flaggirlang Metallic Röd Mini: - Liten vimpelgirlang i rött. - Girlangen är ca 3 meter lång. - Mått Vimpel: ca 10 B x 15 L cm. - Material: Plast.
Ballongbåge Tillbehörskit
579 kr
Partyhallen.se
Om du är ute efter en riktigt storslagen kalas eller fest dekoration så är detta ballongbåge kit något för dig! Med detta tillbehörs kit kan du enkelt skapa en ballongbåge helt själv. Välj ut ett gäng passande ballonger, blås upp dem och fäst dem sedan på ballongbågen, på bara några minuter har du en helt fantastisk dekoration att pynta ditt firande med. Blanda dina favorit färger eller skapa en ballongbåge som passar just ditt utvalda kalas eller fest tema. Ballongbåge Tillbehörskit omfattar ett ballongbåge kit med alla tillbehör du behöver för att skapa en egen ballongbåge. Tillbehörs kittet innehåller hela 75 olika delar. Fakta om Ballongbåge Tillbehörskit: - 75 olika delar - Fäst valfria ballonger på din båge - Plats för 160-200 ballonger (ca 23 cm i diameter) - Återanvändbar - Ballongpump rekommenderas - Ballongbågen blir ca 2.5 meter hög och ca 2-3 meter bred - Ballonger ingår ej.
Dekorationsställning Rund Vit
999 kr
Partykungen
Med det här runda bågen kan du skapa en vacker mittpunkt på festen! Fäst blommor eller ballonger runt ställningen och på ett ögonblick har du skapat en magisk dekoration och en given stämningshöjare! 

Dekorationsställning Rund Vit är ett smidigt verktyg när du vill skapa vackra dekorationer med hjälp av exempelvis ballonger eller blommor! Passar perfekt till bröllopet, födelsedagsfesten, midsommar eller studenten!

  • Material: Metall 
  • Inkl. 1 x ställning i koppar och 2 x fötter
  • Mått: 2x2 meter 
  • Montering krävs
  • Kan användas flera gånger 

Tips på dekorationer
Du kan dekorera ställningen med vackra blomgirlanger, backdrops eller med en tjusig ballongbåge. Eller vill du göra en helt egen ballongbåge? Då är det professional ballonger du ska använda eftersom de blir helt rundformade och fina när de är uppblåsta, jämfört med vanliga latexballonger.
Ballongbåge Kit
499 kr
Partykungen
Skapa en inbjudande ballongbåge till din fest, bröllop, eller event. Det är inte mycket annat som kan sätta nivån på en tillställning som en magnifik ballongbåge, det vågar vi (nästan) lova. 

Ballongbåge Kit är det du behöver för att göra en fin ballongbåge till ditt event. Ballonger köps separat och en ballongpump rekommenderas till detta spektakel. 

  • 2 baser som fylls med vatten
  • 12 plaströr (50cm)
  • 11 anslutningsstycken
  • 50 ballongringar
  • Bredd: 2-3 meter
  • Höjd: 2,5 meter
  • För ca. 160 - 200 ballonger
  • Kan användas flera gånger


Ballongpump rekommenderas! Ballonger ingår ej.
Gott & Blandat Giants Sour Storpack - 3 kg
349 kr
Partykungen
Om du gillar Gott & Blandat men känner att godisbitarna är lite väl små och saknar syrlighet så kommer du trilla av stolen när vi berättar om Gott & Blandat GIANTS! Det klassiska godiset vi alla älskar i nytappning – här i storpack! 

Gott & Blandat Giants Sour Storpack innehåller stora gott & blandat, det vill säga sursockrat gelégodis. 

Levereras i storpack om 3 kg. 

Ingredienser: socker/sukker, glukossirap, stärkelse/stivelse, glukos-fruktossirap, syror (citronsyra, vinsyra), aromer, koncentrat från (morot/gulerod/gulrod, svarta vinbär/solbær), färgämnen/farvestoffer (paprikaekstrakt, kurkumin, klorofyllinkopparkomplex). Förändringar i produkternas innehåll kan ske. Kontrollera därför alltid produktinformationen på originalförpackningen. Vid frågor kontakta vår kundtjänst. Bäst före: Produkten har minst 4 veckors hållbarhet vid köp om inget annat anges.
Baader M68 förlängning, längd 20 mm.
895 kr
AstroSweden
Detta förlängningsrör förlänger en skruvanslutning med M68-gänga med 20 mm och möjliggör därmed justering av optisk längd. * Används för att kompensera avstånd vid vanlig okularprojektion eller i kombination med Fluorite Flatfield Converter (FFC). * M68 mellanring för Baader M68/2"/M68 Ultrashort okularklämma. Baader M68 förlängningsrör M68 förlängningsringar är användbara när en stabil, gängad förlängning behövs och när ett större synfält krävs än de cirka 40 mm som en T2-gänga erbjuder. Typiska användningsområden: * Förlängningsrör inom astrofotografi (när fokus ligger bakom fokuseraren). * Justering av sensorns avstånd i korrektorer. * Byggande av en projektionadapter för 2" okular. Praktiskt tips – bygga en projektionadapter för 2" okular: Förlängningsrören passar direkt på gängan hos Baader "Four in One"-adaptern (ingår ej). Med denna kan du skapa en stabil M68-förlängning med möjlighet att använda 2" okular. Projektionadaptern ansluts till teleskopets anslutning antingen: * Via en av gängorna på "Four in One"-adaptern * Via 2"-hylsan på okularet, som förlängs med TSVF230 2" förlängningsrör Projektionadapterns slut kan utformas med "Four in One"-adaptern, ansluten via en M68i-M68i-reverseringsring. Alternativt kan ClickLock-klämman BA2956269 användas, som skruvas direkt på förlängningsrörens externa gängor. ClickLock erbjuder dock endast en 2"-anslutning och ingen ytterligare M68-gänga. Specifikationer – Baader M68 förlängningsrör * Extern anslutning (teleskopsida): Gänga, M68x1 * Intern anslutning (okular/kamerasida): Gänga, M68x1 * Invändig diameter / fri öppning: 62 mm * Ytterdiameter: 76 mm * Optisk längd: 20 mm * Vikt: 0,067 kg
Dekorationsställning i Metall Vit
1999 kr
Partykungen
Du behöver inte alls vara en dekorationsexpert för att få till en tjusig festdekoration på bröllopet eller födelsedagsfesten. Montera bara ihop denna eleganta ställning och pynta den med ballonger och andra smådekorationer så får du en helt bedårande kreation som resultat!

Dekorationsställning i Metall Vit är en bågformad ställning av metall i vit färg. Ställningen kommer i flera delar men är enkel att montera ihop. Tack vare materialet står den stabilt på marken. Köp till ballonger och annat pynt att dekorera den med.

  • Material: Metall
  • Färg: Vit
  • Kommer i flera delar
  • Enkel att montera
  • Totala höjden: 200 cm
    Totala bredden: 150 cm
    Bredd på öppning: 100 cm
    Höjd på öppning: 175 cm
    Bredd på monterbara ramen: 25 cm
  • Ballonger ingår ej

Tips på dekorationer!
Du kan dekorera ställningen med vackra blomgirlanger, backdrops eller med en tjusig ballongbåge. Eller vill du göra en helt egen ballongbåge? Då är det professional ballonger du ska använda eftersom de blir helt rundformade och fina när de är uppblåsta, jämfört med vanliga latexballonger.
Dekorationsställning Vit Rund - 250 cm
699 kr
Partykungen
Drömmer du om den perfekta dekorationen till festen? Med den här bågen av metall kan du helt själv bestämma hur du vill styla den! Blanda in blommor samt ballonger för att maximera känslan! Du behöver inte vara inredningsproffs för att skapa en snygg ballongbåge! Den här dekorationsbågen passar som sagt utmärkt till bröllop, möhippa, babyshower eller som fotobås, eller backdrop till dukningen! Bara fantasin sätter gränserna! 

Vit Dekorationsställning Rund är en rund metallställning som är till för att dekoreras. Du för in en metallstång i den andra och skruvar ihop den med skruvfästet. Bågen kommer i flera delar och är lätt och montera. Välj mellan tre olika storlekar.

  • Material: Metall 
  • Levereras i delar för att skapa själva cirkeln, 2 stycken fästen medföljer som monteras ihop med dom andra delarna 
  • 1,5m = 7 rördelar
    2m = 12 rördelar + 2 fötter
    2,5m = 14 rördelar + 2 fötter
  • Levereras omonterad 
  • OBS: Den vita färgen kan variera lite i metallen
  • Ballonger/dekorationer medföljer ej
  • Varianter (diameter): 150 cm, 200 cm och 250 cm
  • Ställningens ben mäter ca 10 cm på höjden 

Tips på dekorationer!
Du kan dekorera ställningen med vackra blomgirlanger, backdrops eller med en tjusig ballongbåge. Eller vill du göra en helt egen ballongbåge? Då är det professional ballonger du ska använda eftersom de blir helt rundformade och fina när de är uppblåsta, jämfört med vanliga latexballonger.
Ballongbåge Silver/Vit
299 kr
Partykungen
Att få till den perfekta stylingen till födelsedagsfesten behöver inte vara så komplicerat som man kan tro. Låt den här häftiga ballongbågen göra jobbet! Helt utan förkunskaper kan du fixa en dekoration som gästerna minst sagt kommer bli imponerade över. 

Ballongbåge Silver/Vit inkluderar totalt 66 ballonger i olika storlekar som knyts ihop för att bilda en vacker ballongdekoration. Ballongerna levereras komplett med ett band med hål i och limprickar för enkel montering. 

OBS! Denna ballongbåge fylls med luft då inget helium behövs och inte heller någon ballongställning.

Ballongbåge Silver/Vit innehåller:
  • 8 x 13 cm silverballonger
  • 7 x 13 cm metallic silverballonger
  • 8 x 13 cm vita ballonger
  • 7 x 13 cm pärlemor ballonger
  • 5 x 27 cm silverballonger
  • 5 x 27 cm metallic silverballonger
  • 5 x 27 cm pärlemor ballonger
  • 8 x 27 cm konfettiballonger
  • 2 x 36 cm vita ballonger
  • 6 x 22 silver folieballonger
  • 4 meter ballonband
  • Limprickar

Vi rekommenderar att använda en ballongpump när du blåser upp dina latexballonger för att minska risken att de smäller i ansiktet.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.