Dessa äggvästar är perfekta för att dekorera påskäggen. Med fina motiv av kycklingar, höns och kaniner blir påskbordet extra festligt. Ett enkelt sätt att skapa påskstämning utan att behöva måla äggen själv.
Årets äggjakt blev precis lite äggstra tjusig! Greppa en kyckling- eller kaninkorg och ge dig ut bland stockar och stenar för hitta det åtråvärda ägget som är proppat med godis, snacks och andra gåvor. Heja påsken!<br /><br />Äggjakt Boxar innehåller 5 stycken korgar (2 söta harar och 3 gula kycklingar) som alla är redo att fyllas med det godaste godiset påsken har att erbjuda. Dags att gå på äggjakt! <br /><br /><ul><li>Mått: 31 x 0.5 x 38 cm</li><li>Material: Papper</li><li>Antal: 5 stycken (2 harar och 3 kycklingar) </li></ul>
De här fina dekorationerna hänger du snabbt och enkelt upp inför påskmiddagen. Häng dem till exempel över kalasbordet, i ett fönster eller utomhus på altanen eller i ett träd om vädret tillåter. På det färgglada dekorationerna hänger påskägg i olika färger med fina mönster.<br /><br />Swirls Påskägg Hängande Dekoration inkluderar tolv stycken lila, orangea, gröna, blåa, rosa och gula dekorationer i papper. På hälften av virvlarna hänger pappfigurer som föreställer påskägg i olika färger och med olika mönster. Dekorationerna är enkla att hänga upp med till exempel tejp.<br /><br />Säljs i 12-pack.
Pynta påskriset! Använd de här färdiga dekorationsäggen till påskpysslet för att snabbt fixa lite härliga pastellfärger till årets påskpynt. Matcha gärna med fjädrar! <br /><br />Dekorationsägg Påskhängen inkluderar tolv stycken dekorationsägg av frigolit som alla kommer med sidenband för upphängning i exempelvis påskriset. Äggen kommer i fem olika pastellfärger. <br /><br /><ul><li>Material: Frigolit, sidenband</li><li>Mått: 4 cm</li><li>Antal: 12-pack (3 x Gula, 3 x Rosa, 2 x Blå, 2 x Gröna, 2 x Lila) </li></ul>
Matcha påskäggen och fjädrarna med fina påskservetter! Med de här pastellfärgade servetterna med små kycklingar, blommor och påskägg går det snabbt och enkelt att duka upp ett vackert påskbord. Perfekt när du har bjudit över släkt och vänner på påskmiddag eller påsktårta!<br /><br />Påskservetter Påskkycklingar & Ägg inkluderar 16 stycken servetter i papp. Servetterna är pastellfärgade med vågiga kanter. På servetterna finns ett gulligt motiv på kycklingar, ägg och blommor. Servetterna är i tre lager och när de är utvikta är de 33 x 33 cm stora. Outvikta är de 16,5 x 16,5 cm stora. <br /><br />Säljs i 16-pack.
Snart är det påsk, och du vet väl vad det innebär? Ja, påskgodis i massor och god mat, ja. Men det var inte det vi menade, vi syftar på den roligaste stunden man kan ha i påsk, nämligen att måla ägg! Men hatar du att måla ägg kan du istället köpa dessa kanonfina äggvästar och ändå få vackert "målade" ägg på påskbordet.<br /><br />Äggvästar Svart/Vit har superfina mönster av olika blommor i svart och vitt.<br /><br />Gör så här:<br />1. Koka äggen.<br />2. Kyl dom hastigt under rinnande kallt vatten.<br />3. Trä äggvästen över ägget.<br />4. Lägg ägget i en sked och dippa i kokande vatten i ca 3 sekunder (mycket viktigt att vattnet kokar!).<br />5. Äggvästen krymper och blir en dekorativ hinna runt ägget.<br />6. Fääärdiiigt!<br /><br />Totalt 12 st äggvästar i förpackningen.
Med ett par färgglada fjädrar och dessa härliga påskägg förvandlas vilket björkris som helst till ett helfestligt påskris att dekorera påskfesten med! <br /><br />Påskägg Hängen i Påse inkluderar sex stycken små ägg som kommer med ögla för upphängning i exempelvis påskriset. Äggen levereras i en smidig och fin liten organzapåse som de kan förvaras i fram till nästa påsk.<br /><br />
<ul>
<li>Material: Plast</li>
<li>Antal: 6-pack</li>
<li>Inkl. En organzapåse</li>
</ul>
Få släkten att tro du är värsta Picasson i påsk med dessa tjusiga äggvästar! Ett ypperligt alternativ istället för att måla äggen själv, och när du verkligen vill imponera med stans vackraste ägg på påskbordet.<br /><br />Äggvästar Flerfärgade kommer i flera olika härliga mönster och färger.<br /><br />Gör så här:<br />1. Koka äggen.<br />2. Kyl dom hastigt under rinnande kallt vatten.<br />3. Trä äggvästen över ägget.<br />4. Lägg ägget i en sked och dippa i kokande vatten i ca 3 sekunder (mycket viktigt att vattnet kokar!).<br />5. Äggvästen som är gjord av plast krymper och bildar en dekorativ hinna runt ägget. Ta-daa!<br /><br />Totalt 12 st äggvästar i förpackningen.
Ingen påsk utan påskägg! I det här fallet i form av påskkycklingar som gärna visar upp alla de små presenterna du väljer att fylla dom med. Vackrare blir de desto mer proppfulla de är! <br /><br />Påskägg Kyckling inkluderar två stycken genomskinliga plastägg i form av kycklingar som går att dela på mitten för att lägga exempelvis godis i inför påskens äggjakt eller som påskpresent. Godis hittar du hos oss! <br /><br />
<ul>
<li>Material: Plast</li>
<li>Mått (höjd): 9 cm</li>
<li>Antal: 2-pack</li>
</ul>