Köpa.se Logo
x
556 860
PRODUKTER
x
1 539
KATEGORIER
Silikon Visp

Denna silikonvisp är ett praktiskt verktyg för alla som gillar att baka. Med sitt silikonöverdrag och trähandtag är den både funktionell och bekväm att använda. Perfekt för att vispa grädde, smet och andra ingredienser.

39 kr

Köksredskap
Vispar
Baktillbehör
Partyhallen.seKöp produkten hos Partyhallen.se
Liknande produkter
Päronformad visp, silikon, 22 cm.
299 kr
Bagaren och Kocken

Det ska gå snabbt och enkelt att vispa ihop ingredienser. Rösle päronformade visp har en silikonbeläggning som gör den värmetålig, så den tål höga temperaturer upp till 260°C. Vispen är speciellt bra till flytande ingredienser och semi-tjocka smetar, som pannkakssmet eller såser och soppor. Vispen fås i flera storlekar så det finns en för varje ändamål.

Visp 30 cm, vit
125 kr
Bagaren och Kocken

Stilren visp från Dr Oetker, tillverkad av högkvalitativt rostfritt stål med plasthandtag. Vispen har även en praktisk upphängningsögla, vilket gör den enkel att förvara i köket när du inte använder den. Finns i två storlekar. Tål maskindisk.

27 cm. Visp
169 kr
Bagaren och Kocken

En fantastisk och flexibel visp som är oumbärlig i köket. Cookline visp är tillverkad i flexibelt stål belagt med slitstarkt silikon, som resten av de fantastiska produkterna från Cookline. Vispen är lätt att rengöra då den tål maskindisk. Du kan använda vispen i grytor och pannor även de med ömtålig non-stick beläggning. Den repar inte andra redskap som du har den tillsammans med. Du kan använda vispen upp till 300 grader.

Visp med Termometer
329 kr
Partyhallen.se
Ballongvisp med termometer är ett måste för alla som gillar matlagning och bakning! Denna visp med inbyggd digital termometer passar utmärkt till olika såser och choklad, ett smidigt och praktiskt köksredskap som piper när önskad temperatur är nådd. Vispen är avtagbar, så du får både termometer och visp i ett, hur smart som helst! Visp med Termometer omfattar en digital visptermometer till sås, choklad och kolasås. Termometern piper när önskad temperatur är nådd. Vispen är tillverkad i turkos silikon och rostfritt stål och drivs av ett AAA batteri. Tål en temperaturvariation på -20 grader till +250 grader. Vispen är avtagbar. Instruktioner för användning medföljer. Info om Visp med Termometer: - Digital termometer och visp. - Drivs av 1 x AAA-batteri (ingår). - Temperaturvariation -20 till +250 grader. - Material: Rostfritt stål, Silikon. - Mått: ca 29 L x 6 B cm. - Instruktioner medföljer.
Profi Plus ballongvisp, stål L25cm
159 kr
Bagaren och Kocken

Med denna klassiska och flexibla visp är det lätt att vispa både krämer och såser. Vispen har ett långt handtag så du kan använda den även i höga skålar eller grytor.

Vispen kommer från WMF-serien Profi Plus, tål maskindisk och fås i tre olika storlekar: 20 centimeter, 25 centimeter och 30 centimeter.

 

Visp 25 cm, rostfritt stål
151 kr
Bagaren och Kocken

Stilren visp i högkvalitativt rostfritt stål från Dr Oetker, med en praktisk upphängningsögla som gör den enkel att förvara när den inte används. Finns i tre olika storlekar, så att du kan ha en visp som passar för varje skål och bunke. Tål maskindisk.

Visp rostfritt stål, 30 cm
139 kr
Bagaren och Kocken

Essentials visp är ett praktiskt redskap i köket, designat för att ge optimala resultat varje gång. Tillverkad av slitstarkt rostfritt stål, erbjuder denna visp en stabil och pålitlig prestanda, oavsett om du vispar grädde, gör en slät sås eller förbereder en lätt och luftig maräng. Med sina åtta trådar säkerställer vispen en jämn och effektiv vispning, vilket gör arbetet enklare och mer effektivt. För enkel förvaring har vispen en praktisk ögla i slutet av handtaget, så att den kan hängas upp och vara lätt tillgänglig när du behöver den. Essentials visp tål diskmaskin, vilket gör rengöringen snabb och enkel.

Ballongvisp Profi Plus Silikon 25 cm.
251 kr
Bagaren och Kocken

Matlagning blir mycket lättare när du har utrustat köket med ordentliga köksprodukter. WMF tillverkar högkvalitativa, funktionella och vackra produkter för vardag och fest som uppfyller de högsta designkraven. Med ballongvispen Profi Plus Silikon kan du skumma och blanda luftiga kaksmeter och såser på nolltid. Tack vare det långa skaftet är det lätt att röra om i även djupare kastruller och skålar. Vispen är gjord i silikon, vilket gör den skonsam för stekpannor och kastrullbottnar, dessutom tål den också diskmaskinstvätt.

Visp silikon, 30 cm
139 kr
Bagaren och Kocken

Essentials visp i silikon är ett robust och hållbart köksredskap, designat för både professionella och hemmabagare. Tillverkad i rostfritt stål med en silikonbeläggning på trådarna kombinerar denna visp styrka och skonsamhet. Silikonbeläggningen gör vispen lämplig för användning i alla typer av köksredskap, inklusive grytor och stekpannor med non-stick ytor, utan risk för repor. Detta gör den till ett mångsidigt redskap, oavsett om du vispar grädde, äggvitor eller sås.

För enkel förvaring har vispen en praktisk ögla i slutet av handtaget, så att den kan hängas upp och vara inom räckhåll när du behöver den.

Visp 25 cm, vit
104 kr
Bagaren och Kocken

Stilren visp från Dr Oetker, tillverkad av högkvalitativt rostfritt stål med plasthandtag. Vispen har även en praktisk upphängningsögla, vilket gör den enkel att förvara i köket när du inte använder den. Finns i två storlekar. Tål maskindisk.

Visp 30 cm rostfritt stål
199 kr
Bagaren och Kocken

Professionell visp i rostfritt stål. Vispen kan användas till alla vispningsuppgifter. Du kan välja mellan storlekarna 25 cm och 30 cm allt efter dina behov. Materialet är superhållbart och tål maskindisk. 

Vispen är av kvalitetsmärket Blomsterbergs, som har specialiserat sig på att utveckla bakutrustning i professionell kvalitet. Kvinnan bakom Blomsterbergs är den duktiga och kända Mette Blomsterberg, som är konditor från det kända Kranskagehuset i Köpenhamn. Produkterna från Blomsterbergs är alla testade och utvalda av Mette Blomsterberg med utgångspunkt i hennes stora expertis och erfarenhet. 

Päronformad visp, 32 cm.
309 kr
Bagaren och Kocken

Snabbt och smidigt kan du vispa ihop smeten till pannkakor. Rösle päronformade visp är idealisk till både pannkakor, såser och soppor. Det går lätt att vispa ihop ingredienserna - det krävs inga stora armmuskler. Du kan få vispen i flera olika storlekar, så du får den som passar till det du ska göra. Den är tillverkad i 18/10 rostfritt stål så du får bästa kvalitet på ditt redskap.

Silikon visp
369 kr
Bagaren och Kocken

Även mindre mängder blir perfekt vispade med Rösles visp. Den är idealisk om du har små behållare där du vill vispa ihop ingredienser eftersom den inte tar så mycket plats. Tack vare materialet 18/10 rostfritt stål och silikon tål vispen även höga temperaturer upp till 260°C. Du kan enkelt rengöra vispen genom att stoppa den i diskmaskinen.

Profi Plus visp med silikonbollar 27 cm
329 kr
Bagaren och Kocken

Uppnå nya höjder av effektivitet i köket med WMF Profi Plus 27-centimeters flexi-visp, utrustad med silikonbollar för exceptionell prestanda. Denna robusta visp är en mångsidig och praktisk lösning för att vispa eller blanda en mängd olika ingredienser snabbt och smidigt. Tack vare vispens flexibla Cromargan®-trådar och högkvalitativa silikonbollar kommer den lätt in i de svåraste skrymslena och vrårna i kastruller och skålar utan att lämna något efter sig. Den är perfekt för användning på non-stick kokgods och är garanterat värmetålig upp till 200°C.

Den innovativa vispen är också utrustad med en praktisk upphängningsrem och tål maskindisk för enkel rengöring. WMF Profi Plus har en elegant design i kombination med en robust konstruktion och är ett oumbärligt verktyg i köket eftersom den är säker att använda med non-stick stek- och kokkärl.

Ballongvisp, stor
115 kr
Bagaren och Kocken

Den stora vispen från Nordic Ware är precis vad du behöver när du ska vispa ägg, deg, diverse kakdegar och mycket mer. Ballongvispen har en bra storlek på 27,9 cm och passar till större portioner som vispas samman. Den är tillverkad i rostfritt stål och har ett robust handtag som är ergonomiskt och ligger bekvämt i handen.

Därutöver är ballongvispen hållbar och robust, och den levereras med 5 års garanti. Dessutom tål vispen maskindisk för enkel rengöring.

 

Visp med silikon 25 cm.
209 kr
Bagaren och Kocken

Visparna med silikon från Eva Trio garanterar att örter och liknande inte klumpar ihop sig i mitten av vispen. Med visen så får du en effektiv vispning och en funktionell design. Vispen är nämligen designad så att den kan hänga på kanten av grytan eller så kan man ställa den i grytan när man inte vispar. På så sätt så slipper du massa spill på köksbordet.

Eva Trio visparna har silikonändar vilket gör att du också kan använd vispen i grytor och stekpannor med non-stick och andra beläggningar utan att dina köksprodukter blir repiga. Dessutom är visparna testade av Det Danske Kokkelandshold och finns i tre olika storlekar: 20 cm., 25 cm. och 30 cm.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.