Köpa.se Logo
x
558 535
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Rosa Spets Tröja med Handskar och Hårband

Detta set innehåller allt du behöver för en komplett 80-talslook. Med en neonrosa spetströja, matchande handskar och ett hårband är du redo att rocka vilken fest som helst. Setet är i one size och passar de flesta.

199 kr

Accessoarer
Maskeradkläder
Rollspelskläder
Partyhallen.seKöp produkten hos Partyhallen.se
Liknande produkter
80-tals Svettband Set Rosa - One size
49 kr
Partykungen
På 80-talet var det mer av allt som gällde: starkare färger, mer accessoarer, bredare axelvaddar och mer hårspray. När du ska gå på 80-talsfest så är det definitivt inte "less is more" som gäller. Med accessoarer i skrikiga färger blir du festens centrum och din outfit når nya höjder.

80-tals Svettband Set Rosa är ett kit som matchar både varandra och temat. I starkt rosa lyfter de snygga tillbehören din outfit från tråkig nutid till roligare 80-tal på en sekund.

  • Material: Polyester
  • Inkl. 1 x Pannband och 2 x handledsband
80-tals Skärp Neon Rosa
39 kr
Partyhallen.se
Även om du inte ska på 80-tals maskerad, så är det här 80 tals neon skärpet riktigt snyggt att ha till det mesta! Ibland kan det vara svårt att hitta 80-tals kläder till en maskerad, då kan man istället använda något man har hemma och använda neon accessoarer, som det här 80-tals neon bältet! Och vips, så har du helt plötsligt 80-tals maskeradkläder! 80-tals Skärp Neon Rosa består av ett skärp i chockrosa, skärpet har flera hål men man kan även göra egna. Mått : ca 102 cm.
80-tals Tillbehörsset
199 kr
Partykungen
Åk tillbaka i tiden och rocka som det är 1980 igen! Om du längtar efter tiden då håret var stort och kläderna ännu större, när musiken var högljudd och färgerna ännu högre - ja, då är detta 80-tals kit det ultimata valet för att ge dig den rätta looken på festen! 

80-tals Tillbehörsset inkluderar ett par rosa näthandskar, ett rosa pärlhalsband, ett rosa diadem med rosett, neonfärgade armband, rosa solglasögon samt rosa örhängen formade likt blixtar. 

  • Material: Plast, polyester
  • Inkl. Näthandskar, glasögon, örhängen, halsband, pannband och armband
80-tals Rock Peruk Rosa
149 kr
Partyhallen.se
När festen kräver det där lilla extra, den där lilla twisten på hela din outfit. Den här 80-tals peruken har precis det, det är en rosa punk peruk som verkligen skriker 80-tal och hårdrocksperuk! Helt enkelt en riktigt snygg färgglad rock peruk! 80-tals Rock Peruk Rosa omfattar en rufsig rosa peruk, i 80-tals stuk med kort hår högst upp. One Size (vuxenstorlek).
80-tals Rocktjej Maskeraddräkt - Large
399 kr
Partykungen
80-talet är ett vanligt och framför allt riktigt roligt festtema på maskerader och fester, och om du har turen att bli inbjuden till en så måste du självklart klä dig rätt! Vad passar då inte bättre än denna dräkt.

80-tals Rocktjej Maskeraddräkt inkluderar en svart t-shirt med tryck, en rosa kjol med zebramönster, svarta nät handskar utan fingrar och en rosett för håret. Dräkten kommer i storlekarna Small, Medium, Large. 

  • Material: Polyester
  • Storlekar: Small, Medium, Large
  • Ink. T-shirt, Kjol, Handskar och Rosett
80-tals Rosa Skiddress Maskeraddräkt - Medium
499 kr
Partykungen
Det fina 80-talet är redo för dig, frågan är om du är redo för 80-talet!? Tupera håret och kladda på extra mycket blå mascara, och du kan bemästra dansglovet eller skidbacken i den här otroliga skidoverallen! LOVE THE 80s!  

80-tals Rosa Skiddress Maskeraddräktinkluderar en färgglad overall med ett rosa bälte att sätta i midjan. Komplettera med färgglad mössa och du är redo för en dag i backen! 

  • Material: Polyester
  • Finns i storlek: Small, Medium och Large
  • Inkl. Jumpsuit och bälte 
  • Mössa, skor och handskar ingår ej
80-tals Hårband Neonrosa - One size
39 kr
Partykungen
När det är dags för 80-talsfest är det viktigt att följa temat och av någon anledning valde vi att se sportiga ut på 80-talet. Så när det är dags för ha 80-tals kläder på maskerad, se till att  göra din 80-tals utklädnad komplett är detta pannband!

80-tals Hårband Neonrosa är pannband perfekt för 80-tals maskeraden. Hårbandet är enfärgat och enkel att trä över huvudet.

  • Material: Polyester
  • Antal: 1-pack
Papperstallrikar 1st Birthday Rosa - 8-pack
39 kr
Partykungen
Fira den första födelsedagen med stil! Självklart ska det ätas tårta på eleganta tallrikar som pryds av siffran 1 bärandes prinsesskrona! 

Papperstallrikar 1st Birthday Rosa innehåller 8 stycken tallrikar i papper som samtliga mäter 23 cm och pryds av siffran 1. Perfekt på barnets allra första kalas! 

  • Mått: 23 cm
  • Material: Papper
  • Antal: 8 stycken
80-tals Träningsdress Maskeraddräkt - Medium
499 kr
Partykungen
På det sköna, färgglada 80-talet så ville man inget hellre än att dansa i neon och polyester. Tighta dräkter med starka färger och stora frisyrer karaktäriserar 80-talet likt ingenting annat.

80-tals Träningsdress Maskeraddräkt är en tidstypisk dräkt med starka neonfärger och tight passform. Dräkten inkluderar en helkroppsdräkt med gröna ben, lila armar och bröstparti samt rosa på överkroppen. Handleds- och hårband ingår.

Bälte och gula benvärmare ingår ej!

Finns i storlek: X-Small, Small och Medium.
80-tals Träningsoverall Rosa Maskeraddräkt - Small
399 kr
Partykungen
Krusa håret, vira fast svettbanden runt handlederna och ge dig av till festen med 80-talstema klädd i den här sköna dräkten! Med sina klara färger kommer du passa in som fisken i vattnet i det härliga årtiondet. 

80-tals Träningsoverall Rosa Maskeraddräkt består av rosa jacka och byxor med lila och gröna detaljer. Den kan med fördel kombineras med en tidsenlig peruk (eller frisyr), pumps och en skamlöst stor mobiltelefon.

  • Material: Polyester
  • Storlek: Small, Medium, Large och X-Large
  • Unisex
  • Inkl. Jacka och byxor
  • Svettband och hårband ingår ej
Mama Mia Rosa Maskeraddräkt - Small
649 kr
Partykungen
Res tillbaka till sjuttiotalet och charma publiken fullständigt klädd i denna urtjusiga högkvalitetsdräkt! Dräkten är tillverkad av plysch, tyll och satin som varvas med välgjorda silverdetaljer. En klar vinnare i maskeraddräktstävlingen!

Mama Mia Rosa Maskeraddräkt inkluderar en överdel, ett par byxor och ett bälte.

Överdelen är tillverkad av rosa plysch med matchande tyllärmar och ett silverfärgat, glansigt parti på magen. Längst ner sitter en bred, rosa satinvolang bet ett silverband längs kanten. Ärmarna är puffiga och smalnar av i ett brett textilparti med knäppning längst ner. Den uppvikta kragen är tillverkad av rosa satin med silverkant. Längs det silverfärgade mittenpartiet löper glänsande, rosa partier med silverknappar.

Byxorna är tillverkade av rosa, stretchig plysch med en resår i midjan för bra passform. Längst ner på vardera byxben sitter 3st breda satinvolanger med silverkanter.

Bältet är brett och tillverkat av ett rosa, glänsande material med silverkanter. Framtill sitter ett matchande, stort och rektangulärt spänne.

Smycken och skor ingår ej.

Finns i storlekarna Small, Medium och Large.

Detta är en Wilbers Karnaval™ produkt. Wilbers är kända för sina maskeradkläder som är av fantastisk kvalitet. Kanske kostar de lite mer, men de är helt i sin egen klass! Inte att jämföra med andra maskeraddräkter alltså.
80-tals Nättröja Rosa - Small/Medium
99 kr
Partykungen
Bjuden på 80-talsfest? Att följa den klassiska klädkoden behöver inte vara allt för krångligt! Dra bara på dig den här sköna tröjan och matcha med ett par färgglada accessoarer så är du redo för en kväll du sent ska glömma. 

80-tals Nättröja Rosa är en rosa nättröja med bred halsringning och har en luftig och skön passform. Den neongröna färgen är spännande och den är perfekt att matcha med både andra plagg och roliga accessoarer.

  • Material: Polyester
  • Finns i storlek: Small/Medium och Large/X-Large
  • Inkl. Nättröja
  • Inget annat på bilden ingår
Neon Rosa Nättröja
89 kr
Partyhallen.se
Det glada 80 talet är tillbaka i form av en färgsprakande neonrosa topp, perfekt för 80 talsfest! Denna klassiska neonfärgade nät tröja hade sina glansdagar på det livade 80 talet, full av färger och stora hår, och blir därför en perfekt outfit för 80 tals tema fest, och tillsammans med andra färgglada kläder blir det en fulländad utklädnad. Matcha 80 tal looken med kompisarna med andra neon färgade toppar, en ultimat utklädnad som gör er riktigt redo för maskerad och ett glatt och färgsprakande 80 tal! Neon Rosa Nättröja omfattar en neonfrägad rosa nättröja med halvlånga ärmar. Info om Neon Rosa Nättröja: - Nättröja i rosa neonfärg. - Material: Polyester. - Vuxenstorlek.
80-tals Rosa Skiddress Maskeraddräkt - Small
499 kr
Partykungen
Det fina 80-talet är redo för dig, frågan är om du är redo för 80-talet!? Tupera håret och kladda på extra mycket blå mascara, och du kan bemästra dansglovet eller skidbacken i den här otroliga skidoverallen! LOVE THE 80s!  

80-tals Rosa Skiddress Maskeraddräktinkluderar en färgglad overall med ett rosa bälte att sätta i midjan. Komplettera med färgglad mössa och du är redo för en dag i backen! 

  • Material: Polyester
  • Finns i storlek: Small, Medium och Large
  • Inkl. Jumpsuit och bälte 
  • Mössa, skor och handskar ingår ej
Svettband Neonrosa Kit - One size
49 kr
Partykungen
Vankas det 80-talsfest och du vill se så åttiotalig ut som möjligt får du inte glömma de klassiska svettbanden! Detta härliga svettbandskit kommer i neonrosa färg och kommer bli supersnygga detaljer i din outfit.

Svettband Neonrosa Kit består av ett neonrosa och elastiskt pannband samt två matchande elastiska svettband för handlederna.

One size (vuxenstorlek).
80-tals Nättröja Rosa - Large/X-Large
99 kr
Partykungen
Bjuden på 80-talsfest? Att följa den klassiska klädkoden behöver inte vara allt för krångligt! Dra bara på dig den här sköna tröjan och matcha med ett par färgglada accessoarer så är du redo för en kväll du sent ska glömma. 

80-tals Nättröja Rosa är en rosa nättröja med bred halsringning och har en luftig och skön passform. Den neongröna färgen är spännande och den är perfekt att matcha med både andra plagg och roliga accessoarer.

  • Material: Polyester
  • Finns i storlek: Small/Medium och Large/X-Large
  • Inkl. Nättröja
  • Inget annat på bilden ingår

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.