Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 549
KATEGORIER
Hippie Pannband Peace

Detta svarta pannband i hippieanda är tillverkat av polyester och pryds av vita peace-blommor och ordet 'Peace'. Pannbandet är i one size och passar de flesta.

29 kr

Håraccessoarer
Maskeradaccessoarer
Pannband
Partyhallen.seKöp produkten hos Partyhallen.se
Liknande produkter
Pannband Med Hår Svart/Röd/Gul - One size
59 kr
Partykungen
Det här bekväma pannbandet sitter som en smäck, så du kan jubla, hoppa och fira mål utan att tänka på frisyren. Kombinera med matchtröja och flagga för den ultimata supporterlooken!

Pannband Med Hår Svart/Röd/Gul är ett pannband med rött och vitt hårliknande strån som sticker upp. 

  • Material: 100% Polyester
  • Omkrets: 52 cm
  • Storlek: One size
Hippie Peacemärke Glasögon - One size
49 kr
Partykungen
Fixa den ultimata groovy looken busenkelt inför hippiefesten med dessa coola och färgglada peaceglasögon. 

Hippie Peacemärke Glasögon är ett par färgglada glasögon med fredssymboler samt tonade glas. Material: Plast.

One size (vuxenstorlek).
Pannband Festival - One size
49 kr
Partykungen
Ge dig en naturnära och äkta look nästa gång du besöker ett festivalområde. Med pärlor och fjädrar i håret kan det inte bli annat än succé, eller hur?

Pannband Festival kommer i storleken one size (för vuxna) och är tillverkad av polyester. En utmärkt accessoar för dig som ska på festival och behöver något snyggt på huvudet!

  • Storlek: One size (för vuxna)
  • Material: Polyester 
  • Med fjädrar och pärlor
Bandana Hippie Tie-Dye
29 kr
Partykungen
Är du bjuden på maskeradfest med hippietema? Här hittar du den perfekta accessoaren till din outfit. En snygg bandana med ett färgglatt flower power-inspirerat mönster som passar perfekt att knyta runt halsen eller använda som ett hårband. Du kan använda bandanan både när du ska på fest och när du vill se coolt avslappnad ut till vardags.

Bandana Hippie Tie-Dye är tillverkad av polyester med en hippieinspirerad design och ett färgstarkt mönster. En bandana kan användas som hårband eller scarf både till vardags och till fest-

  • Material: polyester
  • Storlek: one size
  • Handtvätt rekommenderas
Hårband med Blommor Pastell - One size
149 kr
Partykungen
Sätt det här fina hårbandet med vackra blommor i ditt hår! Det passar perfekt till sommarens alla härliga fester! Tänk dig en skolavslutning med detta söta hårbandet i håret eller en midsommarfest! Hårbandet med sina fina blommor i milda pastellfärger passar också perfekt på en möhippa eller på ett bröllop.

Hårband med Blommor Pastell innehåller ett hårband med blommor i olika storlekar i pastellfärger. Det kommer i en storlek och hålls på plats med ett elastiskt band.

Storlek: One size
Hårband med Flerfärgade Prästkragar - One size
49 kr
Partykungen
Planerar du att klä ut dig till en blomsterfylld hippie till 60-talsmaskeraden eller vill du göra dig lite extra sommarfin till midsommarfirandet? Använd det här vackra hårbandet för att få till en somrig look! 

Hårband med Flerfärgade Prästkragar är en blomsterkrans som med prästkragar av tygmaterial i olika färger. Kransen kommer med ett elastiskt bank som passar de flesta. 

  • Material: Polyester
  • Storlek: One size
UV Neon Flerfärgat Pannband - One size
39 kr
Partykungen
Matcha dina neonkläder inför partyt med detta flashiga pannband på skallen! Med starka neonfärger som lyser i UV-ljus kommer detta pannband tveklöst bli som pricken över i:et för hela din färgstarka look.

UV Neon Flerfärgat Pannband är ett töjbart neonfärgat pannband i gul, rosa, grön och orange, som dessutom lyser under UV-ljus. Galet effektfull ute på krogen kan vi lova!

  • Material: Polyester
  • UV-reaktiv
  • One size (vuxenstorlek)
Kamouflage Pannband
49 kr
Partykungen
Hur förvandlas även den största mes till en riktig macho-soldat av mått? Självklart handlar det hela om ett riktigt rejält pannband. Det här pannbandet slår också de flesta alternativen, helt enkelt
genom att det är kamouflagefärgat i klassisk militärstil. Komplettera med lite kamouflagemålning i ansiktet och du är nästan redo för lite gerillakrigföring. Storlek: 150 cm långt och 4 cm brett.
Pannband Hippie med Fjädrar - One size
79 kr
Partykungen
Festlig och riktigt snygg accessoar att bära i vardagen, på festen eller till halloween. Pannbandet får dig att se ut som en snygg hippie full i färg.

Pannband Hippie med Fjädrar är ett snyggt pannband att bära till många tillfällen. Pannbandet är utrustat med vackra fuskfjädrar och kulor.

  • Material: Polyester, plast
  • Storlek: One size vuxen
Pannband med Guldlöv - One size
39 kr
Partykungen
Alla outfits mår bättre av lite gyllene löv, så varför inte placera det här pannbandet runt huvudet inför nästa stora fest? Matcha med mer guld för maxad effekt!

Pannband med Guldlöv kommer i storleken one size (för vuxna) och kommer garanterat göra dig lite extra tjusig på festen!

  • Storlek: One size (för vuxna)
  • Material: Polyester
Svettband Set Svart - One size
49 kr
Partykungen
Vare sig du ska köra ett hårt pass aerobics, spela en Wimbledonfinal eller bara vill ha något som håller hockeyfrillan på plats, är svettband din trogna tjänare. Här har du ett kit för både panna och handleder! 

Svarta Svettband inkluderar två elastiska svettband för handlederna samt ett elastiskt pannband i färgen svart. Perfekt till sportmaskeraden eller 80-talsfesten! 

  • Material: Polyester
  • Storlek: One size
Hårband med Blommor - One size
59 kr
Partykungen
Letar du efter den perfekta accessoaren som kommer få dig att utstråla flower power som bara den? Här har du den! Ett väldigt vackert och fint hårband, dekorerad med små, gulliga blommor.

Detta hårband är perfekt för 60-talsfesten eller för de tillfällen då du känner att klä upp dig lite extra. Alla klädval blir många gånger roligare med detta hårband med blommor i gult och vitt! Det är inte bara väldigt snyggt utan även väldigt bekvämt att ha på sig.

One size (vuxenstorlek).
Hårband med Blommor Vit
35 kr
Partyhallen.se
Känns din frisyr inte riktigt lika festlig som du hade önskat så är detta tjusiga hårband med vita blommor exakt vad du behöver! Med denna blomkrans kan du snabbt och enkelt få till en strålande frisyr som ett riktigt proffs. En superfin blomstekrans som blir en helt perfekt accessoar till alla somriga fester och firanden. Hårband med Blommor Vit består av en fin krans med blommor i vitt. Blomkransen har ett elastiskt band baktill och är tillverkad av polyester. Info om Blomkrans: - Material: Polyester. - Mått: ca 19 cm i diameter. - Storlek: One size (vuxenstorlek).
60-tals Pannband med Blommor
39 kr
Partykungen
Är det dags för fest med 60-tals-tema? Då finns många sätt att komma i stämning på! Börja med att sätta på Janis Joplin, Jefferson Airplane eller The Doors för att få det rätta soundet, och sedan är det dags att klä på sig!

60-tals Pannband med Blommor är ett pannband som liknar de pannband som man såg på hippisarnas huvuden när de skuttade runt på Woodstock. De fina fejkblommorna är fastsydda på ett grönt elastiskt mjukt band som är mycket lätt att trä runt huvudet. Matchas gärna med färgglada lösa kläder för en komplett hippie-look.

Säljes styckvis
Blomsterpannband - One size
99 kr
Partykungen
Oavsett om det är under sommaren du ska pryda din frisyr med vackra blommor, eller om det är under någon annan årstid, så kommer de här blommorna att göra susen. De olika rosa nyanserna passar till de flesta hårfärger och matchar dig oavsett vilken outfit du har. Det är aldrig fel med vackra blommor i håret.

Blomsterpannband är tillverkat av plast och polyester. Blommorna är fästa på ett diadem som du enkelt fäster på huvudet. Den här lilla åtgärden lyfter din look till skyhöga höjder.

One size (vuxenstorlek).
Pannband Regnbåge - One size
39 kr
Partykungen
Ett pannband är en härlig accessoar som passar till många olika tillfällen. Den kan användas när du tränar, eller för att värma i kylan eller bara för att se lite extra uppiffad ut. Detta pannband kommer dessutom i regnbågens alla färger, något som direkt piffar upp hela din outfit och passar även bra till exempelvis Pride.

Pannband Regnbåge är ett pannband som verkligen syns. Denna accessoar drar snabbt blickar och uppmärksamhet till sig och sprider mycket glädje med alla sina härliga färger. Den kommer nämligen i regnbågens alla färger.

Kommer i en one-size

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.