Köpa.se Logo
x
556 860
PRODUKTER
x
1 539
KATEGORIER
Diadem Små Studentmössor

Detta diadem är perfekt för studenter som vill addera en festlig touch till sin examenslook. Diademet har små studentmössor fästa på fjädrar som rör sig lekfullt när du går.

25 kr

Diadem
Håraccessoarer
Studentdekorationer
Partyhallen.seKöp produkten hos Partyhallen.se
Liknande produkter
Snöflingor på Diadem - One size
39 kr
Partykungen
Det här diademet passar perfekt för en fest med jul- eller vintertema!

Diademet har två vackra snöflingor på metallfjädrar och är bekvämt att bära.

One size
Vita Servetter 100-Pack
39 kr
Partyhallen.se
Håll festen eller kalaset fri från smulor och spill med dessa härliga servetter i vit design! Vita Servetter 100-Pack består av klassiska vita servetter för kommande evenemang. Storlek: cirka 33cm (B) x 33cm (H). Levereras i 100-pack.
Diadem med Svenska Flaggor
49 kr
Partyhallen.se
Vill du bära ett snyggt diadem på din student så är detta tjusiga diadem med glittriga sverigeflaggor det ultimata valet för dig! Ett både roligt och riktigt fint Sverige diadem med flaggor på metallfjädrar som svajar åt sidorna när du rör dig. Med det här diademet kan du alltså vara säker på att din student-outfit blir riktigt snygg! Diadem med Svenska Flaggor omfattar ett blått diadem med glittriga Sverige flaggor på metallfjädrar. Diademet är tillverkat av plast och polyester, och passar vuxna. Info om Diadem med Svenska Flaggor: - Blått diadem med glittriga flaggor. - Mått Flaggor: ca 8,5 L x 5 B cm. - Material: Plast, Polyester. - Vuxenstorlek.
Student Folieballonger
29 kr
Partyhallen.se
Se till att ingen missar att det är din student med hjälp av dessa tjusiga ballonger! Superfestliga folie-ballonger i form av bokstäver som bildar texten "Student", vilket blir en perfekt studentdekoration till varje studentfirande. Med dessa folieballonger kan du alltså vara säker på att din studentfest blir riktigt snygg! Student Folieballonger omfattar sju stycken bokstavsballonger av folie som bildar texten "Student". Ballongerna är ca 40 cm stora och fylls med luft. Två plaströr för enkel uppblåsning samt ett ballongsnöre medföljer. Ballongerna finns i guld och silver, vilken färg du får slumpas. Info om Student Folieballonger: - Blås upp med luft. - Mått: ca 40 cm höga. - Finns i silver och guld. - Säljs osorterade, d.v.s. färgen slumpas. Lämna kommentar i kassan vid önskemål.
Diadem Blommor Gul/Blå - One size
49 kr
Partykungen
Har du inte blommor i ditt hår? Det kan vi lösa i ett nafs med detta härliga diadem med både gula och blåa blommor. En klockren accessoar till studenten eller midsommarfirandet!

Diadem Blommor Gul/Blå är ett diadem av plast dekorerad med tjusiga blommor i gul och blå färg. Totalt 22 stycken blommor på diademet.

  • Material: Plast, polyester
  • Diameter: 8 cm
  • One size (vuxenstorlek)

Studentmössa på Blå och Gult Band
39 kr
Partyhallen.se
Gratulera studenten efter utspringet med ett fint studentband! Med denna lilla gulliga studentmössa på klassisk blå-gult band är du mer än redo för att möta upp din vän efter hon eller han sprungit ut ur skolan för sista gången. En riktigt fin studentnalle som blir en perfekt studentpresent till alla studenter. Studentmössa på Blå och Gult Band omfattar en klassiskt blå-gult studentband med liten svart-vit studentmössa. Studentnallen har även en liten ögla i guld. Info om Studentmössa på Blå och Gult Band: - Material: 100% Polyester. - Mått: ca 6 (H) x 7 (D) cm.
Examenshatt på Diadem - One size
49 kr
Partykungen
Vill du fira din examen precis så som de gör i USA? Eller ska du på maskerad och vill leva ut dina drömmar som en äkta Harvardstudent? Då kommer den här lilla examenshatten på diadem att bli den perfekta accessoaren.

Examenshatt på Diadem föreställer den klassiska svarta hatt som man bär på sin examensdag i USA. Den har en kvadratformad platta som topp som ett tillhörande snöre med tofs hänger ner ifrån. Den här kommer dock i ett mindre format än de vanliga hattarna och sitter fast på ett diadem för enkel användning.

Storlek: One size (Vuxenstorlek)
Glittrig Student Slips
59 kr
Partyhallen.se
Bli strålande snygg till studenten med denna super-glittriga slips! Med denna glittriga slips hängande runt halsen kommer du helt klart ha den coolaste accessoaren av alla dina student-kompisar. En häftig och flashig slips som är lika snygg till studentfesten som till studentflaket. Glittrig Student Slips innehåller en blå glittrig slips med en gul "Student" text och en glittrig vit-svart studentmössa med en liten diamant på. Slipsen har ett svart elastiskt band upptill som enkelt träs över huvudet. Slipsen är ca 40 cm lång och 11 cm bred.
Diadem med Discobollar Guld - One size
29 kr
Partykungen
Det krävs faktiskt inte mer än ett diadem när du vill se extra piffig ut på festen. Detta söta diadem har både fluff och guldfärgade discobollar - perfekt när du vill mingla med stil!

Diadem med Discobollar Guld är ett svart diadem dekorerat med svart fluff och 2 stycken guldfärgade discobollar.

Storlek: One size (vuxen).
Sidenband Studentmössor
39 kr
Partykungen
Behöver du ett sidenband till att dekorera flaket, piffa upp studentskivans matbord eller använda för att hänga presenter runt studentens hals? Då ska du såklart använda ett sidenband med studentmössor på! 

Sidenband Studentmössor är ett vitt sidenband med motiv av studentmössor på ena sidan. Mäter ca 5 m långt och 9 mm brett. Säljs styckvis.

  • Mått: Ca 5 m x 9 mm
  • Material: Siden
  • Säljs styckvis
Diadem Studentmössor - One size
49 kr
Partykungen
Snyggt diadem som är specialtillverkat för dig som tar studenten! Passar lite extra bra uppe på studentflaket!

Diadem Student levereras styckvis och kommer i färgerna blå och gul med två stycken studentmössor på antennerna. Materialen är polyester och metall. Kommer i storleken One size och storleken kan justeras.

Säljs styckvis.
Studentmössa Stor med Blå/Gult Band
59 kr
Partyhallen.se
Fira din studenexamen med stil och tradition genom att krydda din outfit med vår unika studentmössa. Den är inte bara en symbol för din prestation, utan även en festlig accessoar som kompletteras av det färgstarka studentbandet i våra svenska färger. Gör din examensdag oförglömlig och låt glädjen reflekteras i ditt val av studentmössa. Studentmössa Stor med Blå/Gult Band är en fin mössa i polyester som sitter i ett blå/gult band att hänga runt studentens hals. Info om Studentmössa Stor med Blå/Gult Band: - Studentmössa på halsband. - Material: 100% Polyester. - Mått: ca 10 (B) x 10 (D) x 7 (H) cm. - Mått band: 53 (L) cm. - Säljs styckvis.
Servetter Romance - 20-pack
59 kr
Partykungen
Ge bordet en touch av romantik med servetter som pryds av höstig bukett. Middagen blir mycket mysigare då, det lovar vi!

Servetter Romance innehåller 20 stycken magnifika servetter som samtliga mäter 40 x 33 cm. Ett måste på storslagna tillställningar med risk för spill! 

  • Mått: 40 x 33 cm
  • Material: Papper 
  • Antal: 20 stycken
Ordensband Student Guld & Vit
59 kr
Partyhallen.se
Superfint ordensband i vitt och guld med motiv av en glittrig studentmössa som passar perfekt till en nybakad student. Ett kul tillbehör och härlig dekoration som visar alla vem som tagit studenten, med ett studentband på kan studentfest och firande börja. Superfin sash och ordensband som blir ett uppskattat pynt och härlig student-dekoration för en student att minnas. Ordensband Student Guld och Vit omfattar ett vitt glansigt ordensband med "Student" text i guldfolie samt utstående motiv av en glittrig studentmössa i vitt och svart med en guldpärla. Ordensbandet passar vuxna och är ca 77 cm långt och 9 cm brett. Info om Ordensband Student Guld och Vit: - Lyxigt ordensband till studenten. - Material: Nylon, Polyester, Plast. - Mått: ca 77 L x 9 B cm.
Konfetti Studentmössa - 20-pack
29 kr
Partykungen
Dessa små studentmössor kommer göra dukningen på examensfesten komplett. Du behöver bara strö ut dem mellan tallrikar och glas, och vips, så har stämningen höjts till en helt ny nivå. Lika bra som de passar för festen efter examen, passar de för studentskivan eller champagnefrukosten.

Konfetti Studentmössa består av 20 stycken små studentmössor tillverkade i papp som enkelt kan placeras ut på det dukade bordet. De är designade efter en klassisk, svensk studentmössa i svart och vitt med en gul knapp på det svarta bandet. Konfettin går självklart att återanvända.

Pappmaterial. 20 st. små studentmössor i påsen.
Diadem Med Stjärnor Vit & Glitter
79 kr
Partyhallen.se
Diadem Med Stjärnor Vit & Glitter är ett fint och billigt diadem perfekt för både barn och vuxna. Det svarta diademet pryds av vita stjärnor och rosa glitter vilket ger det en festlig touch. Tillverkat i plast så kommer det definitivt hålla länge och kan användas om och om igen för alla festliga tillfällen! Diadem Med Stjärnor Vit & Glitter omfattar ett svart diadem med vita stjärnor och rosa glitter. Diademet är tillverkat i plast och passar både vuxna och barn. Info om Diadem Med Stjärnor Vit & Glitter: - Material: Plast. - One size (passar vuxna och barn).

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.