Mixsoon Bifida Cream är en ansiktskräm som hjälper till att skydda huden och stärka hudbarriären. Den innehåller proteiner och vitaminer som bidrar till att förnya huden och motverka åldrande. Krämen ger näring och återfuktar huden på djupet, vilket förbättrar elasticiteten och vitaliserar trött hud.
Mixsoon Bean Essence kombinerar kraften i naturens jäsning med en unik blandning av naturliga extrakt. Utmärkt av sin tjockare konsistens erbjuder denna essens en mångfacetterad upplevelse som går utöver traditionell hudvård, med fokus på återfuktande, exfolierande och texturförbättrande.Berikad med Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, en nyckelingrediens för att förstärka hudens naturliga lyster. Fermenterat granatäppleextrakt ger också essensen en skonsam peeling som hjälper till att jämna ut hudens struktur.
Ett balsam av sticktyp som återfuktar och ger näring åt huden när du är på språng. Formulerad med mixsoons signaturingrediens Glycine Soja (Soybean) Oil för djup näring och stärker hudbarriären. Berikad med 9 typer av probiotika som hjälper till att skydda hudens balans. Ger huden en frisk och fyllig lyster. Använd när som helst efter resten av din hudvård för att återfukta, mjukgöra eller för att ge lyster till huden, ögonområdet eller läpparna.Applicera på huden när som helst när du känner dig torr. Kan även användas som highlighter.
Bifida Toner är berikad med 100 % Bifida Ferment Extract, som hjälper huden att föryngras, stärker mikrobiomet och stärker skadad hudbarriär. Essentiell essens för friskare, strålande glashud. Lätt och vattnig toner för en mer skonsam effekt och djup återfuktning. 1. Efter rengöring, fördela en generös mängd ansiktsvatten över ansiktet eller blötlägg en bomullsrondell med ansiktsvatten och torka försiktigt över ansiktet. 2. Klappa försiktigt ansiktet för bättre absorption.
Lugnande mist för omedelbar återfuktning och återfuktande. Använd ofta för att lugna och återfukta stressad hud när som helst, var som helst. Centella, hörblad och teträd hjälper till att lugna, stärka och rensa irriterad och besvärlig hud. Använd vid behov efter rengöring eller under hela dagen.
Centella Sun Cream är en SPF 50+ PA ++++ lotionliknande solkräm som inte lämnar ett vitt stänk. Den är formulerad med Centella Asiatica-extrakt, som ger antioxidantfördelar och lugnar huden medan resten av formulan ger högt UVA- och UVB-skydd. Absroberar snabbt och lämnar huden mjuk och återfuktad. Applicera en generös mängd på ansiktet, halsen och andra kroppsdelar som utsätts för solen efter din hudvårdsrutin.
Bifida Toner är berikad med 100 % Bifida Ferment Extract, som hjälper huden att föryngras, stärker mikrobiomet och stärker skadad hudbarriär. Essentiell essens för friskare, strålande glashud. Lätt och vattnig toner för en mer skonsam effekt och djup återfuktning. 1. Efter rengöring, fördela en generös mängd ansiktsvatten över ansiktet eller blötlägg en bomullsrondell med ansiktsvatten och torka försiktigt över ansiktet. 2. Klappa försiktigt ansiktet för bättre absorption.
Återfuktande och föryngrande pads med ansiktsvatten som är berikade med Bifida Ferment-extrakt för att hjälpa till att återställa hudens naturliga hälsa. En förpackning innehåller 120 pads indränkta med en flaska fuktgivande essens (240 ark när de delas).Huvudingredienser:- Bifida Ferment-extraktet hjälper till att reparera den skadade hudbarriären och balansera hudens fukt- och talgnivåer- Hyaluronsyror med pantenol, ceramid NP och ängsfröolja ger intensiv och långvarig fuktgivande effekt och en stark fuktbarriär.
Krämen appliceras varsamt inte bara på området runt ögonen utan även på problemområden i hela ansiktet och gör huden fast och full av elasticitet. 6 kraftfulla effekter – återfuktar, minskar rynkor, förbättrar elasticiteten, lindrar, återställer fasthet och ljusar upp. Innehåller 3-peptidkomplex för hudens elasticitet som gör huden fastare och rynkor jämnare. Det dubbla fuktspärrsystemet Bio-Polymer Pro håller huden återfuktad hela dagen tack vare sheasmör och skvalan.