Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 549
KATEGORIER
LH cosmetics Applicator Brush 305

Denna sminkborste från LH Cosmetics är designad för att applicera både kräm- och puderprodukter. Dess täta och kompakta form gör att den absorberar mycket pigment och ger en jämn finish. Perfekt för att applicera concealer eller ögonskugga.

151 kr

Sminkborstar
Sminktillbehör
Ögonbrynsborstar
Nordic FeelKöp produkten hos Nordic Feel
Liknande produkter
Sense of Youty Shading Brush 305
89 kr
Nordic Feel
En borste som är perfekt för att applicera både definierad och sotad ögonmakeup. Storleken på borsten gör att du kan definiera och bygga upp färg samtidigt som du kan mjuka ut den så att du får ett jämnt och fint resultat. Kom ihåg att tvätta borsten regelbundet. Produkten är tillverkad av veganskt syntetiskt hår och hållbart trä.
LH cosmetics Makeup Set Artistick, Powder Puff & Setting Spray
464 kr
Nordic Feel
LH cosmetics Artistick MuseNaturlig glow med Artistick – ett multifunktionellt stick som smälter in i huden och ger en jämn och strålande finish. Den kan enkelt byggas upp från lätt till medium täckning och ger ett fräscht resultat. Berikad med återfuktande och närande ingredienser ger Artistick en mjuk, hälsosam look – snabbt, felfritt och naturligt vackert.Likt alla LH cosmetics produkter är Artistick 100 % vegansk och har aldrig testat på djur. Såklart.Hudvårdande ingredienser:Ricinolja: hjälper till att bibehålla fukt och är mjukgörandeMjukgörande estrar: ger ett mjukt och lystergivande resultatVitamin E: antioxidant LH cosmetics On Set-Long-Lasting Setting Spray On set – Long-lasting setting spray är ditt bästa life hack för att sminket ska sitta lika perfekt en heldag på jobbet så som på middagen och dansgolvet flera timmar senare. Det är en multifunktionell setting spray som gör att makeupens finish håller längre. Utöver att fixera sminket kan den användas som primer. Dessutom är den berikad med hudvårdande ingredienser och skydd mot föroreningar och blått skärmljus. On set - Long-lasting setting spray är formulerad utan alkohol och självklart är den 100 % vegansk.Hudvårdande nyckelingredienser:Biosaccharide Gum-4 hjälper till att skydda huden från oxidativ stress, UV-ljus och föroreningarWithania somnifera root extract förbättrar hudcellernas förnyelseprocess och skyddar mot blått skärmljusGlyceryl glucoside ger huden återfuktningAloe vera är välkänt för dess lugnande egenskaperArtictum lappa root extract är ett extrakt från kardborre som bidrar till att stärka hudens barriärfunktionUndaria pinnatifida cell culture extract är ett algextrakt som bidrar med antioxidanter som skyddar mot fria radikalerLH cosmetics The Powder Puff En (pulver) puff för enkel applicering av pulver. Fixar basen utan att förstöra foundationen, glöm bort streck och tryck istället på pudret mjukt och försiktigt för en perfekt och jämn finish. Också perfekt för touch-ups under hela dagen, så kom ihåg att lägga den i handväskan efter morgonrutinen.Om det behövs – separera ytterhöljet och tvätta båda delarna i tvättmaskinen i 40 grader. Självklart går det också bra med handtvätt. Placera båda delarna i en ugn för snabbare torkning.100 % vegansk.
LH cosmetics The Powder Puff & On Set-Long-Lasting Spray
363 kr
Eleven
LH cosmetics The Powder Puff En (pulver) puff för enkel applicering av pulver. Fixar basen utan att förstöra foundationen, glöm bort streck och tryck istället på pudret mjukt och försiktigt för en perfekt och jämn finish. Också perfekt för touch-ups under hela dagen, så kom ihåg att lägga den i handväskan efter morgonrutinen.Om det behövs – separera ytterhöljet och tvätta båda delarna i tvättmaskinen i 40 grader. Självklart går det också bra med handtvätt. Placera båda delarna i en ugn för snabbare torkning.100 % vegansk.LH cosmetics On Set-Long-Lasting On Set – Long-Lasting Setting Spray är ditt bästa knep för att få din makeup att hålla under hela arbetsdagen, under följande middag och på dansgolvet flera timmar senare. Inställningssprayen har flera användningsområden och ser till att sminket håller sig snyggt länge. Förutom att fixera smink kan den även användas som primer. Den är även berikad med vårdande ingredienser och skyddar mot föroreningar och blått ljus från skärmar. Den är såklart 100% vegansk.Närdande nyckelingredienser:Biosackaridgummi-4 skyddar huden mot oxidativ stress, UV-strålning och föroreningar.Extrakt av Withania somnifera-rot förbättrar hudens cellförnyelseprocess och skyddar mot blått ljus från skärmar.Glycerylglukosid bevarar hudens fukt.Aloe vera är känt för sina lugnande egenskaper.Extrakt från Arcticum lapparot, eller kardborrerot, hjälper till att stärka hudens barriärfunktion.Cellkulturextrakt från Undaria pinnatifida är ett algextrakt som bidrar med antioxidanter, som skyddar mot fria radikaler.
Sweed Powder Brush 1 pcs
395 kr
Nordic Feel
En multi-funktionell, mjuk och fyllig borste som är designad med en avsmalnad topp som fördelar puder och mineralfoundation jämt över ansiktet och är lätt att bygga upp täckning med.Borsten är vegansk och handgjord i Italien av lyxigt mjuka syntetiska borsthår.
Lancôme Air-Brush Makeup Brush No. 2 - 1 pcs
500 kr
Eleven
Ge din makeup en professionell touch med Lancôme Air-Brush Makeup Brush No. 2. Denna borste är designad för att ge en jämn och felfri applicering av din foundation, vilket skapar en naturlig och strålande finish. Med sina mjuka, täta borststrån glider den lätt över huden och säkerställer en jämn täckning utan ränder. Perfekt för både flytande och puderbaserade produkter, denna borste är ett måste för alla sminkentusiaster. Gör den till en oumbärlig del av din sminkväska och upplev skillnaden i din dagliga rutin. Framhäv din skönhet med denna favorit från Lancôme!
LH cosmetics Liner Brush 300
106 kr
Nordic Feel
Denna smala, vinklade borste är perfekt när du vill skapa tunna, fina linjer, oavsett om du är nybörjare eller proffs. Låter eyeliner, ögonbrynsmarkering och tillfälliga fräknar intressanta? Med den här borsten kan du skapa fantastiska detaljer. Linda Hallbergs borstar har utvecklats för mångsidig användning. Tanken är att borstarna ska kunna användas just efter dina behov och ansiktsdrag. Välj den borste du tror passar dig och dina syften bäst – var kreativ! Du kan till exempel utmana dig själv att använda samma borste för både ögonsminkning och konturering!100 % vegan.
MAC Cosmetics 130S Short Duo Fibre Brush
354 kr
Nordic Feel
Förfina din makeup-rutin med MAC Cosmetics 130S Short Duo Fibre Brush – den ultimata borsten för en felfri finish.Byggbar täckning för varje look- Perfekt för applicering av concealer och foundation- Duo-fiber design för en jämn och naturlig finish- Kompakt storlek för enkel hantering och precision"En favorit bland makeupartister världen över."Passar alla hudtyper och är idealisk för dig som söker en professionell touch i din dagliga sminkrutin. Upplev skillnaden med denna mångsidiga borste och skapa din signaturlook idag.
IDUN Minerals Pro Triangle Concealer Brush
181 kr
Nordic Feel
IDUN Minerals Pro Triangle Concealer Brush är en concealerborste speciellt utformad för att enkelt applicera och blanda ut concealer på huden. Dess unika triangelform når även de mest svåråtkomliga delarna i ansiktet samt ger en sömlös, felfri och naturlig finish. Borsten är perfekt för både flytande och krämconcealer.IDUN Minerals Pro Brush Collection är en kollektion av högkvalitativa borstar tillverkade i Italien. Borsthåren är gjorda av syntetisk Dermocura® som är den mest avancerade fibern jämfört med naturligt hår och tidigare syntetiska fibrer. Fibrerna är hypoallergena, passar känslig hy, är lätta att rengöra och tar din sminkapplicering till en ny nivå. Handtaget är gjort av 100% återvunnen plast och aluminium.Passar perfekt till: IDUN Minerals Perfect Under Eye Concealer, IDUN Minerals Duo Concealer och Illuminating Brush Concealer.
LH cosmetics The other sponge Black
179 kr
Eleven
The Other sponge är utvecklad för en snabb och enkel applicering av foundation, cc-cream eller annan basprodukt.  Använd den fuktig eller torr beroende på önskad täckningsgrad. The other sponge är tillverkad utan latex, med växtbaserat fiber och polyurethane vilket gör det möjligt för naturen att bryta ned den helt och hållet. Japp, den går faktiskt att lägga i komposten.
Glo Skin Beauty Crease Shader Brush #305
409 kr
Nordic Feel
Med denna lätta syntetborste applicerar du lätt din ögonskugga i globlinjen, går även fint att använda till concealers etc. Tvätta den med tvål och vatten. Tänk på att ha en lutning nedåt när den torkar så den inte blir förstörd.
MAC Cosmetics 270S Concealer Brush 1 pcs
275 kr
Nordic Feel
MAC Cosmetics 270S Concealer BrushMAC Cosmetics 270S Concealer Brush är en concealerborste med syntetiska fibrer som applicerar, suddar ut, blandar krämbaserade produkter och ger naturliga mjuka resultat. MACs professionella borstar är handskulpterade och monterade med hjälp av de finaste kvalitetsmaterialen. De har trähandtag med förnicklade mässingsfärger. Den runda och svagt kuperade, snedställda formen - ihop med tätt packade, lyxigt mjuka syntetfibrer - gör denna pensel idealisk för applicering, utsuddning och blandning av concealerkrämer med jämn jämn finish. Concealerborste 270S Syntetiska fiberhår Passar till krämbaserade produkter
LH cosmetics The other sponge Black
164 kr
Nordic Feel
The Other sponge är utvecklad för en snabb och enkel applicering av foundation, cc-cream eller annan basprodukt.  Använd den fuktig eller torr beroende på önskad täckningsgrad. The other sponge är tillverkad utan latex, med växtbaserat fiber och polyurethane vilket gör det möjligt för naturen att bryta ned den helt och hållet. Japp, den går faktiskt att lägga i komposten.
IDUN Minerals Pro Triangle Concealer Brush
199 kr
Eleven
IDUN Minerals Pro Triangle Concealer Brush är en concealerborste speciellt utformad för att enkelt applicera och blanda ut concealer på huden. Dess unika triangelform når även de mest svåråtkomliga delarna i ansiktet samt ger en sömlös, felfri och naturlig finish. Borsten är perfekt för både flytande och krämconcealer.IDUN Minerals Pro Brush Collection är en kollektion av högkvalitativa borstar tillverkade i Italien. Borsthåren är gjorda av syntetisk Dermocura® som är den mest avancerade fibern jämfört med naturligt hår och tidigare syntetiska fibrer. Fibrerna är hypoallergena, passar känslig hy, är lätta att rengöra och tar din sminkapplicering till en ny nivå. Handtaget är gjort av 100% återvunnen plast och aluminium.Passar perfekt till: IDUN Minerals Perfect Under Eye Concealer, IDUN Minerals Duo Concealer och Illuminating Brush Concealer.
LH cosmetics The Powder Puff pcs 1
129 kr
Eleven
En (pulver) puff för enkel applicering av pulver. Fixar basen utan att förstöra foundationen, glöm bort streck och tryck istället på pudret mjukt och försiktigt för en perfekt och jämn finish. Också perfekt för touch-ups under hela dagen, så kom ihåg att lägga den i handväskan efter morgonrutinen.Om det behövs – separera ytterhöljet och tvätta båda delarna i tvättmaskinen i 40 grader. Självklart går det också bra med handtvätt. Placera båda delarna i en ugn för snabbare torkning.100 % vegansk.
Sense of Youty Blending Brush 301
89 kr
Eleven
En superborste för att applicera och mjuka upp ögonskugga, men den kan även användas för att applicera concealer. Det mjuka borsten är perfekt för att bygga upp ögonskuggan/concealern till önskad intensitet/täckning, och du mjukar enkelt ut produkten för att skapa ett naturligt och felfritt resultat. Kom ihåg att tvätta borsten regelbundet. Produkten är tillverkad av veganskt syntetiskt hår och hållbart trä.
LH cosmetics Liner Brush 300
139 kr
Eleven
Denna smala, vinklade borste är perfekt när du vill skapa tunna, fina linjer, oavsett om du är nybörjare eller proffs. Låter eyeliner, ögonbrynsmarkering och tillfälliga fräknar intressanta? Med den här borsten kan du skapa fantastiska detaljer. Linda Hallbergs borstar har utvecklats för mångsidig användning. Tanken är att borstarna ska kunna användas just efter dina behov och ansiktsdrag. Välj den borste du tror passar dig och dina syften bäst – var kreativ! Du kan till exempel utmana dig själv att använda samma borste för både ögonsminkning och konturering!100 % vegan.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.