Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Her Eau de Parfum - 30 ml
Säljs avNordic FeelNordic Feel

Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Her Eau de Parfum - 30 ml

830kr
Köp produkten hos Nordic FeelDu går vidare till Nordic Feel för att slutföra köpet.

Scandal Absolu från Jean Paul Gaultier är en intensiv och förförisk doft som fångar essensen av Paris nätter. Denna Eau de Parfum kombinerar djärva noter av svart fikon, tuberos och sandelträ för en unik och minnesvärd upplevelse.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper parfymer?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Her Eau de Parfum - 50 ml1 510 kr
Eleven

Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Her Eau de Parfum - 50 ml

WHAT AN ABSOLUTE SCANDALEn ny Scandal Absolu från Jean Paul Gaultier sätter Paris nätter i brand. Bara ben skickar skandalösa förväntningar över dansgolvet. Lackerat guld utstrålar ohämmad sensualitet. Den intensiva chypre-doften lockar sinnena. En inbjudan att omfamna excentricitet och dyka djupt in i natten. Förtjusande, vågat.EN SKANDALÖS LÅDADen eleganta lådan rullar ut en rosa sammetsmatta för ett par lekfulla ben i en ode till sömlösa parisiska nätter. En oblyg frimodighet utan skam. Uppmuntrad av ett överflöd av guld. Vi väntar ivrigt på det ögonblick då Scandal Absolu spricker ut ur lådan.EN REBELLISK, GYLLENE FLASKAEn flaska prydd med guld och rebellisk anda. Från de nakna benen till de lackerade juveldetaljerna och det fasettslipade glaset är denna speciella guldflaska magnetisk. Den är utformad i en förtrollande symfoni av speglade och transparenta sektioner, och de graderade färgtonerna är en inbjudan att drömma stort. En förförisk doft som hör natten till.DJÄRV DOFTEn intensivt koncentrerad doft från Daphné Bugey, Fabrice Pellegrin och Ane Ayo. Scandal Absolu skakar och rör om sinnena med den ena djärva överraskningen efter den andra! Excentriska vändningar och dyrbara ingredienser möts i en överdådig, intensiv, ambra chypre som tänjer på gränserna och kombinerar saftigt svart fikon med berusande, sensuell tuberos och svävande sandelträ. Spraya denna intensiva chypredoft så mycket du vill, med fokus på pulspunkterna vid bröstet och handlederna. Hänger i en dimma av sensuell sömlöshet och lämnar spänning i sitt kölvatten. Låt skandalen börja! Var djärv med denna chypreparfym över bar hud: en oemotståndligt busig doftslöja. Skandalöst förgylld och sensuell, kliv in i natten och visa upp dig som den Gaultier-diva du är.

Köp hosEleven
Jean Paul Gaultier Scandal Le Parfum Him Eau de Parfum - 100 ml1 400 kr
Nordic Feel

Jean Paul Gaultier Scandal Le Parfum Him Eau de Parfum - 100 ml

SCANDAL POUR HOMME Le Parfum är en påfyllningsbar Eau de Parfum Intense från Jean Paul Gaultier med varma, träiga noter. Den kraftfulla och skandalösa herrparfymen är tillägnad den starka boxaren - boxningslegenden.Gör en överraskande entré med söt geranium följt av slagkraftig tonkaböna. Avsluta med sensuell sandelträ. Taktiken fungerar alltid! En liten spray och det är en säker knockout - de överväldigande och beroendeframkallande träiga raven-noterna ger doften en överlägsen prestanda!Flaskan är gjord för den segerrika boxaren! Det är ingen överraskning att den här mästaren älskar att visa upp sig. Observera flaskans bländande krona och det svartlackerade glaset, som passar perfekt till den oövervinnlige boxaren. Dessutom är den påfyllningsbara flaskan perfekt för att njuta av den energiska doften av SCANDAL POUR HOMME Le Parfum gång efter gång.Denna Eau de Parfum Intense är mer kraftfull och stark än sin föregångare SCANDAL POUR HOMME Eau de Toilette. Den guldkronade mästaren med sin svartlackerade karisma gör intryck redan vid den första sprayen av den träiga amberdoften - din garanti för seger.Toppnoter: geraniumHjärtnoter: TonkabönaBasnoter: SandelträPRODUKT SPECIFIKATIONER: En Eau de Parfum Intense kan användas dagligen - Innehåller 12-20% doftkoncentrat - Ger ett markerat doftspår som varar längre

Köp hosNordic Feel
Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Eau de Parfum - 30 ml995 kr
Eleven

Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Eau de Parfum - 30 ml

Denna blommiga Eau de Parfum är en gudomlig hyllning till kvinnlig styrka med en lysande och sensuell bukett av vita liljor. Den gyllene flaskan symboliserar kvinnlig styrka och Gaultiers legendariska modeskapande. Den glittrande korsetten och de mjuka kurvorna är en hyllning till modern femininitet och frihet - verkligen värdig en gudinna! Gaultier Divine Eau de Parfum är påfyllningsbar i både 50 och 100 ml.EN DELIKAT BLOMMIG PARFYMEn doft med flera dimensioner och revolutionerande inom kategorin parfym dam. Välj denna strålande blommiga doft och upplev hur den inbjudande toppnoten av havssalt öppnar upp doftens blommiga hjärtnoter. Låt dig omfamnas av mjuka liljor och njut av den söta doften av fluffiga maränger som förstärker Gaultier Divines delikata och upplyftande doftintryck. Den salta toppnoten skapar en himmelsk fräschör och framhäver liljornas raffinerade sötma på ett vackert sätt och lämnar ett varaktigt doftspår som omfamnar huden. Visst är den gudomlig?EN GYLLENE FLASKADen gyllene designen och glasets sensuella kurvor reflekterar ljuset så vackert att till och med solen blir avundsjuk! Den gnistrande flaskan är en hyllning till modern femininitet och en lysande symbol för frihet. Gaultier Divine Eau de Parfum är klädd i Jean Paul Gaultiers ikoniska korsett, världsberömd för sin konformade design. Flaskan utstrålar en speciell aura som kan lysa för evigt eftersom både 50 och 100 ml-formaten är påfyllningsbara. Genom att erbjuda påfyllningsbara flaskor ger Jean Paul Gaultier möjlighet för användarna att fortsätta njuta av denna gudomliga doft samtidigt som de minskar sin påverkan på miljön. Det är en gest som speglar en gemensam vilja att kombinera lyx med ansvarsfullhet.Gaultier Divine Eau de Parfum har fångat hjärtan runt om i världen och är en av de populäraste parfymerna för kvinnor från Jean Paul Gaultier. Det är den perfekta presenten till en älskad. Här hittar du en damparfym som garanterat kommer att glädja.DOFTNOTERToppnot: Salt Hjärtnot: Lilja Basnot: MarängPRODUKTSPECIFIKATIONER: En Eau de Parfum kan användas dagligen, innehåller 12-20% doftkoncentrat och lämnar ett tydligt doftspår som varar längre.TIPS: För en ännu mer underbar doftupplevelse, kombinera Gaultier Divine Eau de Parfum med de andra produkterna i serien. Den lyxiga bodylotionen och den uppfriskande duschgelen är perfekta för att skapa en sublim doftritual som varar hela dagen.

Köp hosEleven
Jean Paul Gaultier Classique  Eau de Toilette - 30 ml825 kr
Eleven

Jean Paul Gaultier Classique Eau de Toilette - 30 ml

En doft som lockar och utlovar glädje och njutning... djärv, rosa ros som väcker dina sinnen. Föreställ dig att din omgivning skulle kunna sluta sina ögon och enbart känna igen dig på din doft. En droppe av frestelse i en sensuell, utmanande doft av kontraster, som ger dig kraft att förföra och erövra. Djärv, rosa ros som väcker dina sinnen.

Köp hosEleven
Jean Paul Gaultier Scandal Le Parfum Her Eau de Parfum - 30 ml970 kr
Eleven

Jean Paul Gaultier Scandal Le Parfum Her Eau de Parfum - 30 ml

SCANDAL Le Parfum från Jean Paul Gaultier är en feminin, delikat och fyllig blommig doft. De söta doftnoterna av saltad karamell är sensuella, den blommiga explosionen av jasmin är upplyftande och den svarta vaniljen är förförisk.Upptäck en sublim damparfym som är djärv och vågad på alla sätt och vis - outrageous!Flaskan är så eldig att till och med glaset rodnar. Den eleganta, guldfärgade toppen ger flaskan ett glittrande och exklusivt utseende. Denna Eau de Parfum Intense låter dig bryta mot alla regler.En liten spray här och där och du gör alla varma inuti.Lägg märke till den fantastiska kompositionen: en glödande och röd flaska som fångar ögat. En intensiv blommig doft med inslag av amber - de sublima doftnoterna av jasmin och vanilj har förälskat sig i den överraskande, saltade karamellen. Allt detta är skapat för att garantera att du aldrig går obemärkt förbi när du bär SCANDAL Le Parfum.Toppnot: JasminHjärtnot: Salted CaramelBasnot: VaniljPRODUKT SPECIFIKATIONER: En Eau de Parfum Intense kan användas dagligen - Innehåller 12-20% doftkoncentrat - Ger ett markerat doftspår som varar längre

Köp hosEleven
Jean Paul Gaultier Scandal Le Parfum Her Eau de Parfum - 50 ml1 211 kr
Nordic Feel

Jean Paul Gaultier Scandal Le Parfum Her Eau de Parfum - 50 ml

SCANDAL Le Parfum från Jean Paul Gaultier är en feminin, delikat och fyllig blommig doft. De söta doftnoterna av saltad karamell är sensuella, den blommiga explosionen av jasmin är upplyftande och den svarta vaniljen är förförisk.Upptäck en sublim damparfym som är djärv och vågad på alla sätt och vis - outrageous!Flaskan är så eldig att till och med glaset rodnar. Den eleganta, guldfärgade toppen ger flaskan ett glittrande och exklusivt utseende. Denna Eau de Parfum Intense låter dig bryta mot alla regler.En liten spray här och där och du gör alla varma inuti.Lägg märke till den fantastiska kompositionen: en glödande och röd flaska som fångar ögat. En intensiv blommig doft med inslag av amber - de sublima doftnoterna av jasmin och vanilj har förälskat sig i den överraskande, saltade karamellen. Allt detta är skapat för att garantera att du aldrig går obemärkt förbi när du bär SCANDAL Le Parfum.Toppnot: JasminHjärtnot: Salted CaramelBasnot: VaniljPRODUKT SPECIFIKATIONER: En Eau de Parfum Intense kan användas dagligen - Innehåller 12-20% doftkoncentrat - Ger ett markerat doftspår som varar längre

Köp hosNordic Feel
Jean Paul Gaultier Le Belle Paradise Garden Eau de Parfum - 50 ml1 276 kr
Nordic Feel

Jean Paul Gaultier Le Belle Paradise Garden Eau de Parfum - 50 ml

Upptäck La Belle Paradise Garden Eau de Parfum från Jean Paul Gaultier och kliv in i en magisk trädgård av förbjudna njutningar. Gaultiers färgglada trädgård inspirerades av hans 2010-2011 Autumn/Winter show. I detta lummiga paradis delar La Belle Paradise Garden och Le Beau Paradise Garden sin intensiva passion. La Belle Paradise Garden är broderad med ett fantastiskt botaniskt halsband med färgglada couture-referenser. Den nakna flaskan förtrollar sinnena med en oemotståndlig, naturlig sensualitet. Ge efter för frestelsen och njut av denna sensuella kombination av blommor och vaniljnektar.EN HIMMELSK DOFTDen afrodisiaka nektarn i denna exotiska La Belle Paradise Garden Eau de Parfum väcker passioner med oöverträffad magnetism. Den mystiska blå lotusblomman. Den pudriga, eleganta femininiteten hos delikat iris. Den sensuellt utsökta doften av förtrollande vanilj. Förlora dig själv i detta sensuella paradis.EN FLASKA PASSIONMed ett halsband av broderade blommor som enda prydnad förkroppsligar denna blå lagunflaska tidlös elegans och Evas kurvor. La Belle Paradise Garden är en oemotståndligt frigjord och sensuell musa som på ett naturligt sätt förkroppsligar absolut frestelse.Toppnoter: VattenliljorHjärtnoter: IrisBasnoter: VaniljHUR MAN APPLICERAR: Spraya på önskade pulspunkter som handleden, nacken, armbågslederna och knävecken för att njuta av en långvarig doftupplevelse.PRODUKTSPECIFIKATIONER:- Eau de Parfum kan användas dagligen- Innehåller 12-20 % doftkoncentrat- Ger en definierad och långvarig doft

Köp hosNordic Feel