Detta serum är en koncentrerad fuktboost för huden, berikat med vita näckrosor och hyaluronsyra. Det hjälper till att förnya och förbättra huden, vilket resulterar i en slätare, mjukare och mer smidig känsla.
Djupt återfuktande serum som förbättrar hudens egen fuktbindande kapacitet. Innehåller två aktiva typer av hyaluronsyra, glycerin och peptider som tillsammans bidrar med fukt och förbättrar hudens egen produktion av hyaluronsyra. Milt exfolierande egenskaper gör även att ingredienserna kan penetrera djupt ner i huden. Resultatet blir en jämnare fuktbalans i huden med ökad volym och lyster.Unika egenskaper:- Djupt återfuktande serum- Förbättrar hudens produktion av hyaluronsyra- Bidrar med volym och lyster till huden
<p>Lättvikts-serum som ger torr och dehydrerad hud en riktig fuktboost. Ger långvarig återfuktning på djupet och lyfter fram hudens naturliga lyster. <br /><br /></p>
<p>- Intensiv & långvarig återfuktning<br />- Verkar utjämnande på hudtexturen<br />- Lyfter fram hudens naturliga lyster<br /><br /></p>
<p>Hydrabio Sérum ökar fukten i huden med upp till 57% inom 15 minuter tack vare det patenterade Aquagenium™-komplexet som verkar på hudens naturliga förmåga att återfukta sig. Äppelkärnsextrakt stimulerar vattenkanalerna i huden och hjälper epidermis yttersta lager att binda vatten. Vitamin PP/B3 (niacinamid) verkar på hudens sammanhållning och glycerin återfuktar. <br /><br /></p>
<p>Kan användas av vuxna och tonåringar. Utmärkt tolerans. Icke-komedogen. Mjuk konsistens med uppfräschande effekt. Utmärkt makeup-bas. Testad under översyn av dermatolog.<br /><br /></p>
<p>Ekobiologi är BIODERMAs unika tillvägagångssätt för att varaktigt bevara hudens hälsa. Genom att stödja och
Det icke-klibbiga, återfuktande serumet gör att huden känns fyllig, slät och frisk. Kliniskt bevisat att ge omedelbar och långvarig återfuktning.Formulerad med 2 % multimolekylär hyaluronsyra, kan denna kraftfulla fuktbindande ingrediens hålla upp till 1000 gånger sin vikt i vatten, vilket är viktigt för att upprätthålla hudens återfuktning och fyllighet. Hyaluronic Acid Serum är ett lätt serum som absorberas snabbt av huden. Med en kombination av hög- och lågmolekylär hyauronsyra hjälper serumet att leverera återfuktning till flera lager av hudens yta för maximal återfuktning. Lämplig för alla hudtyper, med en ikonisk konsistens. Den glider på och smälter omedelbart in i huden och lämnar dig med en återfuktad, lystrig bas. Hjälper till att bekämpa torr hud, förbättra utseendet på fina linjer och upprätthåller en effektiv hudbarriär.
HYDRA-HYAL HYDRATING PLUMPING SERUM är ett intensivt återfuktande och lystergivande serum innehållande 5 olika hyaluronsyror som återfukar, jämnar ut samt återupplivar och ger huden en plumping-effekt. Formulan har en behaglig geltextur som passar alla hudtyper. Resultatet blir en återfuktad och fylligare hud där fina linjer reduceras. Produkten är dermatologiskt testad.• Intensivt återfuktande serum som verkar utjämnande och ger en fylligare hud• Innehåller 5 olika hyaluronsyror• Motverkar hudens åldrande• Passar alla hudtyper• Dermatologiskt testadSophora Japonica-extrakt motverkar hudens åldrande medan 5 olika hyaluronsyror (retikulerad, inkapslad, låg, medel och hög molekylvikt) återfuktar och gör huden fastare samt ger en plumping-effekt.1. Se till att huden är väl rengjord.2. Applicera dagligen, morgon och kväll, över hela ansiktet och halsen.3. Avsluta med passande dag- eller nattcreme.
Lumene Nordic Hydra Aqua Serum boostar din hud med intensiv återfuktning för ett fylligt, fräscht och slätare utseende. Varje droppe av detta hero-serum är berikad med den nya, fylliga trippel hyaluronsyran, återfuktande nordisk ekologisk björksav, fuktbindande nordiska alger och rent arktiskt källvatten. Serumet återfuktar intensivt de djupaste skikten av epidermis och gör huden omedelbart fylligare. Vår innovativa Hydra-teknologi som innehåller tre molekylstorlekar av hyaluronsyra återfuktar intensivt flera nivåer av huden. Den mindre molekylstorleken absorberas djupare in i huden och ger fyllig återfuktning, medan de större skapar en fuktgivande barriär. Passar alla hudtyper. Serumet är veganskt och innehåller råvaror erhållna och förädlade från biprodukter samt ingredienser från den nordiska naturen. Förpackningen är gjord av återvinningsbart och återvunnet material. Tillverkad i Finland.
Efter en användning förbättrar detta serum hudens absorption och omsättning av hudceller. Ett unikt serum som innehåller mikronålar förbättrar upptaget av aktiva ingredienser i huden. Serum för omedelbar förbättring av hudens fukt, hudstruktur och poresammandragning. Applicera och känn det milda stickningar! Du behöver inte oroa dig för irritation, eftersom serumet innehåller en lugnande formula och har testats för irritation på känslig hud. Med patenterade återfuktande ingredienser exfolierar och förnyar den varsamt torr hud för att lämna en återfuktad och mjuk yta.