OSiS Sparkler är en vegansk glansspray som ger håret en fantastisk lyster och minskar frissighet. Den skyddar även mot värme upp till 230°C och gör håret lättare att reda ut. Perfekt för att ge håret en extra touch av glans och vård.
Säg hej då till friss och hej till släta, glansiga lockar med Fibre Clinix De-Frizz Smoothing Spray!Vår innovativa spraybalsam, utvecklad med den avancerade BONDXTEND Technology, är din hemlighet för att bemästra grovt och svårhanterligt hår. Detta reparerande spray ger ditt hår en omedelbar frizzfri finish och skyddar mot värme upp till 230°C/450°F. Formulan, berikad med passionsfruktsolja, tillför både mjukhet och glans medan den effektivt kontrollerar fukt och ger en antistatisk effekt.Här är varför du kommer att älska det:Skiljer ut grovt och svårhanterligt hår: Reder ut ditt hår på ett effektivt sätt för enklare kamning.Kontroll över frissighet i upp till 48 timmar: Håll frisset borta hela dagen – och längre.Upp till 58% förbättrad hanterbarhet: Gör kamning och styling smidigare och enklare.Skyddar mot fukt och ger antistatisk effekt: Håller ditt hår under kontroll och utan statisk elektricitet.Jämnhet som varar i två dagar: Njut av släta och mjuka lockar som håller sig snygga längre.Värmeskydd upp till 230°C/450°F: Skyddar ditt hår från skador vid föning och styling.
Osis + Volume Up Booster Spray från Schwarzkopf är ett spray för håret som ger en grym volym.Stylingen får ett långvarigt resultat med volym.Håret får behålla sin naturliga rörlighet efter applicering.Användning:Spraya i korta intervaller från ca 30 cm och arbeta in i håret.
OSiS Session är en vegansk hårspray med extra kraftig stadga som skyddar håret mot fukt, blåst och värmeskador upp till 230°C och möjliggör hållbara frisyrer utan kompromiss. Enkel att borsta ur utan att lämna produktrester.
OSiS Velvet är en vegansk spray med vaxeffekt som gör håret sammetslent. Använd på torrt hår för omformbar textur och glans, eller i handdukstorkat hår för en mer välvårdad look.
Pumpa upp volymen med OSiS Freeze Pump, en finfördelad och snabbtorkande vegansk hårmist utan aerosol. Den ger hållbar stadga, håller lockarna på plats och skyddar mot värmeskador upp till 230°C.
OSiS Tipsy Twirl är en texturframhävande vegansk lock-gelé som definerar naturliga lockar och vågor, lämnar håret mjukt och har en utredande effekt. Den ger medium stadga, ger lyster och lätt volym – utan att kännas krispig i konsistensen.
Utforska vår exklusiva veganska hårprodukt The Coat från Session Label – ett stylingunderverk som inte bara skyddar ditt hår mot fuktig luft och ger en oslagbar glans, utan även skyddar mot värmeskador upp till 230°C. Formulan är skapad för att ge stadga och samtidigt motverka frissighet och statiskt hår, vilket resulterar i ett perfekt stylat hår varje dag.Upptäck skillnaden med vårt stylingunderverk – #craftthedifference.Protect. Control. Shine. Gör din dagliga stylingrutin till en lyxig upplevelse med The Coat.
OSiS Freeze är en vegansk hårspray med kraftig stadga som är perfekt för att skapa frisyrer som håller och med skydd mot värmeskador orsakade från stylingverktyg upp till 230°C.