Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Erborian Centella Creme 50 ml
Säljs avNordic FeelNordic Feel

Erborian Centella Creme 50 ml

345kr
Köp produkten hos Nordic FeelDu går vidare till Nordic Feel för att slutföra köpet.

Erborian Centella Cream är en fuktgivande ansiktskräm som lugnar huden och minskar rodnad. Den innehåller hyaluronsyra och Centella Asiatica som återfuktar, jämnar ut hudtonen och ger en behaglig känsla hela dagen. Krämen har en lätt konsistens och passar alla hudtyper, även kombinerad och fet hud.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper hudvård?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Erborian CC Créme Clair 45 ml - 45 ml579 kr
Eleven

Erborian CC Créme Clair 45 ml - 45 ml

Den koreanska hemligheten till en synlig perfekt hy är din med Erborian CC Creme!Denna unika formula innehåller inkapslade pigment som ändrar färg vid kontakt med huden. Vid första anblicken ser cremen vit ut, men efter applicering anpassar den sig exakt för att matcha din hudton. Den jämnar ut och förbättrar hudtonen, ger lätt täckning med en naturlig finish. Den lätta konsistensen smälter in i huden och lämnar en otroligt lätt film på hudytan som omedelbart suddar ut hudens struktur och mindre ofullkomligheter.CC Creme är berikad med ett extrakt av Centella Asiatica – en aktiv ingrediens känd för sina lugnande egenskaper. Den vårdar din hud och fungerar som en daglig hudvårdsprodukt, och ger dessutom SPF 25 skydd mot solens skadliga påverkan.Perfekt för alla som letar efter en färgad hudvårdsprodukt som ger lätt täckning för att jämna ut hudtonen och förstärka huden med en hälsosam lystergivande effekt, samtidigt som den ger mycket naturliga resultat. Det gör att din hud ser jämnare ut med ett naturligt glow.Den perfekta kombinationen av hudvård och makeup! Passar alla hudtyper.Finns i tre nyanser:Clair - för ljusa hudtonerDoré - för bronzad och solbränd hudCaramel för mörkare hudtoner

Köp hosEleven
Erborian CC Body 120 ml659 kr
Nordic Feel

Erborian CC Body 120 ml

CC BODY är Erborians första CC CREAM för kroppen. Den fulländade CC cremen med Centella Asiatica i en fuktgivande kroppscreme som ger omedelbara resultat, för vacker hud året om. CC BODY återfuktar huden, gör den mjukare och synbart slätare.Inkapslade pigment, noggrant utvalda för att anpassa sig till en bred färgskala av hudtoner, smälter den vid kontakt med huden och ger en perfekt bronzing effekt på ljusare hudton samtidigt som den ljusar upp och jämnar ut mörkare hudtoner. Omedelbart ser hudtonen och hudstrukturen jämnare ut utan att lämna en klibbig känsla och färgar inte av sig.CC BODY är en lätt färgad kroppscreme (innehåller inte brun-utan-sol) som passar alla hudtyper.Huvudingredienser:- CENTELLA ASIATICA för en mjuk och behaglig hud- GLYCERINE Återfuktar

Köp hosNordic Feel
Erborian Centella Cleansing Oil 180 ml409 kr
Nordic Feel

Erborian Centella Cleansing Oil 180 ml

Denna superfina rengöringsolja avlägsnar makeup (även vattenfast), överflödigt talg och orenheter, samtidigt som hudens naturliga återfuktning bibehålls. Formulan är berikad med Centella Asiatica - en superingrediens som är rik på vårdande botaniska oljor. CENTELLA CLEANSING OIL gör att huden känns mjuk, återfuktad och med en behaglig känsla. När produkten kommer i kontakt med vatten omvandlas den lätta konsistensen till en mjölkig lotion som snabbt avlägsnar makeup utan att lämna en fet hinna.Den perfekta duon för dubbelrengöring:Steg 1. CENTELLA CLEANSING OIL för att ta bort makeupSteg 2. CENTELLA CLEANSING GEL för intensiv rengöringHuvudingredienser:- CENTELLA ASIATICA OIL EXTRAKT Lugnande egenskaper- SÖTMANDELOLJA Närande egenskaper- SOLROSOLJA Återfuktande egenskaper- BISABOLOL Minskar inflammation och rodnad efter irritation. Den är känd för att begränsa bakterieförökningen på huden.

Köp hosNordic Feel
Mizon Cicaluronic Gel Treatment 50 ml278 kr
Nordic Feel

Mizon Cicaluronic Gel Treatment 50 ml

En lindrande och återfuktande gelbehandling som innehåller Mizons exklusiva Cicaluronic™-komplex, speciellt sammansatt med Centella Asiatica och hyaluronsyra för att behandla uttorkad och fet hud. Den vattniga konsistensen balanserar hudens naturliga oljor och håller huden återfuktad.

Köp hosNordic Feel
Benton Goodbye Redness Centella Cica Gel 100 ml290 kr
Nordic Feel

Benton Goodbye Redness Centella Cica Gel 100 ml

Benton Goodbye Redness Centella Gel är en lättviktig återfuktande gel som minskar rodnad och irritation. Baserad på hela 80% extrakt av Centella Asiatica som är en populär ingrediens i koreansk hudvård mjukgör, mildrar och återuppbygger denna gel känslig och irriterad hud. Gelen har ett något surt pH-värde på 6 för att balansera hudens naturliga pH för en hälsosam och välfungerande hudbarriär. Innehåller även extrakt av tea tree som verkar antiinflammatoriskt. Denna gel kan användas av hela familjen och passar perfekt att ha med på semestern för att mildra huden från solbränna/myggbett, efter rakning, exfoliering. Passar alla hudtyper, inklusive känslig hud.

Köp hosNordic Feel