Dessa ögonmasker från Dr. Ceuracle innehåller hyaluronsyra och vitamin B5 för att ge huden under ögonen maximal återfuktning. Maskerna hjälper till att bevara fukt och stärka hudens barriär, vilket minskar fuktförlust. De passar alla hudtyper och kan även användas på andra områden som behöver extra fukt.
En lystergivande oljemist med 10 olika typer av hyaluronsyror.Innehåller även vegansk skvalen och fruktan, som är en välkända och intensivt återfuktande ingredienser.Detta är som ett serum i mistform - som en dimma som återfuktar och ger näring på samma gång och bistår med långvarig återfuktning.Förhindrar fuktförlust och bistår huden med en glowig finish utan att kännas klibbig.Denna produkt rekommenderas för alla hudtyper.
Dr. Ceuracle Hyal Reyouth Toner består av hela sex stycken olika hyaluonsyror och är en geltoner som plumpar huden inifrån samtidigt som den lugnar och återfuktar torr och irriterad hud. Tonern sjunker lätt in i huden och återställer snabbt hudens naturliga fuktbarriär efter tvätt genom att de olika typerna av hyaluronsyra penetrerar varje hudlager. Pro vitamin B5 och B3 formar och stärker hudens fuktbarriär och ser till att huden håller sig återfuktad under lång tid. Den innehåller även Fructan (typ av fruktos) som främjar hudcellernas reproduktion och stärker hudens elasticitet.
Royal vita propolis 33 capsule eye cream har en lätt formula som känns nästan som ett serum. Mycket återfuktande formula med Kollagen kapslar som ger en lysterrik finish utan att kännas klibbig.Huden kring ögonen är den känsligaste vi har och den påverkas av bla. temperatur, fukt och UV strålning, så oavsett hudtyp kan ålderstecken lätt uppstå. Denna verkar effektivt både mot fina linjer, torrhet och mörka ringar under ögonen. Samtidigt bistår den med vitalitet och lyster.Kan även applicera på mörka fläckar tex. pigmentfläckar för en uppljusande effekt.Innehåller 33,5% Propolis extrakt som bistår med mineraler, aminosyror och flavonoider som boostar hudens immunsystemet.Denna ögonkräm innehåller ett sk. ''Vita-Collagen Capsule'' som består av Vitamin C & Kollagen och tillsammans verkar de djupt närande och motverkar ålderstecken på huden kring ögonen. Vitamin C har en upplysande effekt och bistår med vitalitet och lyster. Kollagen ger en djupt återfuktande effekt och stärker hudbarriären.Vitamin E (tocopherol) skyddar huden mot skadliga yttre faktorer och stärker huden.Royal Jelly Extrakt stärker hudbarriären och har dessutom en läkande effekt.Medföljer gör även denna effektiva Golden Massager som hjälper till att motverka fina linjer och har en uppstramande effekt för en fastare hud.Tips! Kan användas på huden under ögonen och i resten av ansiktet samt hals. Massera innfrån ansiktets mitt och arbeta dig utåt. Över fina linjer, rör verktyget i motsatt riktning (För horisontella linjer - för verktyget i en vertikal riktning och tvärtom). Lyft kind och käk-linje genom att massera uppåt.Rengöring: Lossa kulan från handtaget och rengör noggrant för att undvika att tillföra smuts vid användning.Förvaras mörkt, inte i direkt solljus.
Intensivvård för återfuktad hud med marint kollagen. Hydrogel-ögonplåster hjälper till att återställa huden, minska rynkor och bibehålla motståndskraften för en mer ungdomlig hud.Vattengel-ögonplåster med berikad, högkvalitativ kollagenampull som reagerar på hudtemperaturen för att absorberas djupt i huden och ge näring, fukt och en lugnande effekt.Gel-typ som stannar i huden samtidigt som den ger en fantastisk fuktgivande effekt. Appliceringen är smidig samt omedelbart svalkande och lyftande.Huvudingredienser: Marint kollagen, kaviarextrakt och allantoin för att hjälpa huden att återhämta sig och återställa hudvävnaden.Lätt konsistens som inte lämnar någon klibbig känsla. Återfuktande ögonplåster av gelétyp som behåller fukten och minskar svullna ögon samt mörka ringar och bildar en fuktbarriär för huden.
Dr. Ceuracle Hyal Reyouth Night Cream består av hela sex stycken olika hyaluonsyror och är en fuktgivande nattkräm som med hjälp av de sex olika typer av hyaluronsyra, återfuktar torr hud på djupet.Den näringsrika formulan penetrerar alla hudlager och ger intensiv återfuktning samtidigt som Vitamin B5 och B3 formar och stärker hudens fuktbarriär och ser till att huden håller sig återfuktad under lång tid. Den innehåller även Fructan (typ av fruktos) som främjar hudcellernas reproduktion och stärker hudens elasticitet.
Hydrogel ögonplåster som synligt återfuktar, fyller och lyser upp den ömtåliga huden runt ögonen. Innehåller snigelserum och niacinamid. Inkluderar två storlekar av flikar för att säkerställa en perfekt passform. Hur man använder: Applicera lämplig storlek plåster på ren hud under ögonen, låt verka i 10-15 minuter och fortsätt med resten av din hudvårdsrutin.
Princess Eye Patch är hydrogelmasker för hud under ögonen som återfuktar huden på ett effektivt sätt. Hydrogelen låser effektivt fukt i huden. Maskerna innehåller behandlingsvätska som återfuktar och ger lyster åt huden. De känns lugnande och uppfriskande på huden. Maskerna är biologiskt nedbrytbara. Instruktioner för användning: Sätt maskerna på ren och torr hud och låt verka i 10–15 minuter. Massera det resterande serumet på huden.