Denman D3 är en mångsidig hårborste som passar för att reda ut håret, skapa släta frisyrer och definiera lockar. Med sina sju rader av mjuka piggar glider den lätt genom håret utan att fastna eller dra. Det unika handtaget ger ett bra grepp och gör borsten bekväm att använda.
Flexibel och ultramjuk för enkel kamning och styling. Tål värme, kemikalier och stötar.Flexibel för enkel styling: Ultramjuk för skadefri kamning och exakt finishPerfekt resultat: Tillverkad av högkvalitativa material
Wet Brush Pro Detangler är en utredningsborste som reder ut även de mest grova och bångstyriga håren utan att orsaka smärta. Ett ergonomiskt grepp med en gummibelagd EasyGrip-yta som ger ett bra grepp även vid blöta händer. Borsten har mjuka och mycket flexibla IntelliFlex® borst vilket gör att de lätt glider igenom håret och tar bort all typ av “ryck” som orsakar slitage och ömmande hårbottnar. De mjuka plopparna uppe på borsten masserar försiktigt hårbotten för att stimulera blodcirkulationen. Borsten passar alla hårtyper, kan användas både i vått och torrt hår samt fungerar på peruker och löshår.
Blandning av naturliga borst och nylonpiggar för att reda ut håret och ge lyster.Utredning, form och glans: Den här dynborsten är fylld med en blandning av naturliga borst och nylonpiggar med ""igelkottseffekt"" för allmän formning och vård.Vård och glans: Naturborsten glider över håret och mjukgör och polerar för att vårda och ge lyster.Utreder försiktigt: Flexibla nylonborst i en luftkuddeförsedd dyna gör att det går enkelt att ta sig igenom håret.Komfort och balans: Lätt, perfekt balanserat handtag för användning varje dag.
Viktigt verktyg för att skapa volym och lyfta håret.Skapar volym: Perfekt för att bakåtkamma och styla den perfekta håruppsättningenGrepp och kontroll: Tre rader styva borstAllt-i-ett-uppdelningsverktyg: Stifthandtag så inget behov av svanskam. Lämplig för användning på peruker och hårförlängningar
Kraftfull stor utredningsborste för vått och torrt hår. Perfekt för långt och tjockt hår.Kraftfull utredning av vått och torrt hår: Den här kraftfulla utredningsborsten är bra för att ta bort tuffa tovor.Fastnar eller drar inte: Expertdesignade superstarka nylonborst som gör att borsten glider igenom knutar och tovor och fastnar eller drar inte i håret.Mjuk, skadefri vård: Med en luftkuddedyna följer den här borsten mot huvudets konturer.Komfort och balans: Ergonomiskt utformat handtag med matt yta för maximalt grepp.
Denman D94L Tangle Tamer All Star Brush är den perfekta stora hårborsten för att reda ut fuktigt och torrt hår, snabb hårföning, hårbottenmassage och för att skapa snyggast tänkbara lockar – och lyckas med många hårönskningar.Egenskaper:• Borst med dubbel längd för att få bukt med tuffa knutar och trassel• En stor dynborste är perfekt för snabb hårföning• Borst med kuländar masserar skonsamt och piggar upp hårbottnen för hälsosamt hår• Hållbara men böjliga borst gör det enkelt att forma lockarna
Mjuka tänder med runda ändar för komfort. Hållbar och slagtålig.Tillverkad enligt de högsta standarderna: Precision, kvalitet och hållbarhetVälbalanserad med hög slagtålighet: Perfekt för det ultimata resultatet
Blandning av naturliga borst och nylonpiggar för att reda ut håret och ge lyster.Utredning, form och glans: Den här dynborsten är fylld med en blandning av naturliga borst och nylonpiggar med ""igelkottseffekt"" för allmän formning och vård.Vård och glans: Naturborsten glider över håret och mjukgör och polerar för att vårda och ge lyster.Utreder försiktigt: Flexibla nylonborst i en luftkuddeförsedd dyna gör att det går enkelt att ta sig igenom håret.Komfort och balans: Lätt, perfekt balanserat handtag för användning varje dag.