Coach Man Eau de Toilette är en doft för den moderna mannen som är äventyrlig och spontan. Denna fräscha och träiga doft är inspirerad av New Yorks energi och ikoner från varumärket Coach. Med noter av grön nashi, kardemumma och vetiver ger den en avslappnad och äkta stil.
Coach Blue is a new citrus and aromatic fragrance for him. Fresh, clean and deeply refreshing. An aromatic Eau de Toilette that blows a fresh wind and conveys a feeling of immensity. Lime - Black Pepper - Cedarwood Coach Blue is inspired by the freedom and optimism of a road trip about to begin. Invigorating and aromatic, an exuberant and energetic cocktail of lime and absinthe oil, supported by fresh ozone, a hint of ocean notes and textured by the melting impulse of spicy black pepper. Finally, the masculine signature and magnetic sensuality of the fragrance is revealed by energetic cedarwood combined with rich and intense amber notes.
Carolina Herrera 212 Men är en fräsch dagdoft som är inspirerad av Manhattan, New York. Parfymen innehåller toppnoter från citrusblad, gräsnoter och kryddblad som sedan möter hjärtats varma puls av ingefära, grönpeppar och gardeniablad. Basens lekfullhet kommer från sandelträ, rökelse och vit mysk. En perfekt doft för sig som vill ha en spännande och frisk effekt.
COACH introducerar en tidlös och universell skapelse för den moderna kvinnan med karaktär och en autentisk, naturligt elegant stil. En cool urban attityd, inspirerad av energin i New York och de klassiska ikonerna från COACH varumärket. COACH Eau de toilette är en grönblommig doft som är full av kontraster - både fräsch och fruktig, men ändå lyxig och tidlös. Med noter av päron, vit alba ros samt vitt cederträ.
Coach Dreams. En rolig och unik historia, som talar till oss alla.Coach Dreams Doften hämtar inspiration från Kaliforniens vackra och oförutsägbara öken som inspirerar och lockar dig till att upptäcka dina drömmar. Det är en delikat och feminin doft, med en twist av en fruktig friskhet. Den öppnar upp med päron och pomerans, som sedan övergår till ett hjärta av gardenia och kaktusblomma. Doften avrundas med ambroxan och Joshua trä.
Green är en Eau de Toilette från Coach som är inspirerad av den avslappnande känslan av livfulla gröna oaser mitt i stadens dynamiska energi. Coach har fångat denna känsla med en signaturdoft som erbjuder den perfekta balansen mellan en livlig stadsanda och en naturlig, tidlös upplevelse. Doften öppnar med en uppfriskande toppnot av saftig kiwi och fräsch bergamott, förstärkt av aromatiska noter av rosmarin och geranium, innan den avslutas med en jordig basnot av maskulin cederträ. Toppnoter: Kiwiackord och bergamott. Hjärtnoter: Rosmarin. Basnoter: Krystalmossa och cederträ.
HUGO Man Eau de Toilette fångar känslan hos en man som tänjer på gränserna. Parfymen sprider en energigivande touch av fräscht och krispigt grönt äpple med livfulla aromatiska noter kombinerat med rökigt, jordnära dofter av balsamgran. En fräsch originaldoft för alla äventyrare. HUGO Man levereras i en elegant flaska, moderniserad med en ny oversize-logga. HUGO Menswear bjuder på eleganta snitt och en stilren design som höjer sig över status quo. HUGO-mannen har bara en enda regel när det gäller stil: att alltid vara sitt äkta jag och inget annat. Upptäck hela sortimentet av herrparfymer från HUGO: MAN, JUST DIFFERENT och REVERSED. Topp: Grönt Äpple Hjärta: Aromatiska Noter Bas: Balsamgran
COACH introducerar en tidlös och universell skapelse för den moderna kvinnan med karaktär och en autentisk, naturligt elegant stil. En cool urban attityd, inspirerad av energin i New York och de klassiska ikonerna från COACH varumärket. COACH Eau de parfum är en fruktblommig doft som är full av kontraster - både pigg och sprakande, men ändå sensuell och feminin. Med noter av hallonblad, turkisk ros samt mocka mysk.