Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 549
KATEGORIER
Clinique Aromatics Elixir Eau de Parfum - 45 ml

Aromatics Elixir från Clinique är en ikonisk parfym med en komplex och intensiv doft. Denna unika blandning av över 700 ingredienser skapar en självsäker och sensuell upplevelse som går bortom en vanlig parfym. Med noter av patchouli, vetiver och ekmossa, balanserad med ylang ylang och ros, är detta en doft för den sanna individualisten.

787 kr

Dofter
Parfymer
Damparfym
Nordic FeelKöp produkten hos Nordic Feel
Liknande produkter
Calvin Klein Eternity Aromatic Essence For Women Eau de Parfum - 50 ml
907 kr
Nordic Feel
ETERNITY AROMATIC ESSENCE FOR WOMEN är en sensuell kontrast av friska aromatiska blommor och en gourmandbas och är det senaste tillskottet i Calvin Kleins ETERNITY-doftfamilj. En ultrafeminin känsla med djärva och lockande noter som kontrasterar friskhet från topp till botten och erbjuder en fängslande tolkning av den ikoniska originaldoften. Calvin Klein Eternity for Women är centrerad kring ett silkeslent kokosvattenackord i hjärtat och akvatiska toppnoter ger den ytterligare livfullhet. Omsluten av örtartade lavendelblommor och ett krämigt sandelträ för en fantastiskt lockande finish. Modern. Oemotståndlig. Upplev essensen av evighet.Flaskan: CK ETERNITY AROMATIC ESSENCE FOR WOMEN, inspirerad av ädelstenarnas liv, är inrymd i en lackerad blågrön glasflaska. Den har samma form och silverlock som de ikoniska originaldofterna ETERNITY och utstrålar sensualitet.
Clinique Aromatics Elixir Body Smoother - 200 ml
447 kr
Eleven
En skinande gyllene gelé som milt sveper in kroppen med doft. Den silkeslena lotionen förseglar in doften perfekt. Använd Body Smoother efter badet och dofta underbart hela dagen eller natten.
Estée Lauder Beautiful Magnolia Eau De Parfum - 50 ml
1000 kr
Nordic Feel
Våga att älska.En hypnotisk blandning med signaturnoter av frodig magnolia, solig gardenia, varma träslag och lysande mysk. Romantisk, feminin och strålande.Doftnoter:Varje not drar dig djupare in i en kärlekshistoria, från början till slut.Våga drömma:Magnoliapetaler, maté, vattenlotusBlixtögonblicket när ni såg varandra för första gången. En känsla som ingen annan. Magnolian, en symbol för lojalitet i kärlek, balanseras av krispigt örtartade maté och vattenlotusens frodiga transparens, lika frisk som ny kärlek själv.Våga önska:Magnoliaolja, solig gardenia, turkisk rosVirvelvinden av motsägelsefulla känslor, en explosion av passion, återspeglas i den hypnotiska nektarlika doften av magnoliaolja, sensuell och feminin, oemotståndligt svept bort av bländande noter av solig gardenia och djup turkisk ros.Våga tro:Cederträ, sandelträ, illumina muskMjukt, rikt cederträ, sandelträ och illumina musk lägger till sin värme, kraft och sensualitet till den andlösa stunden när, modigt, slutligen och för alltid, vet du att de är den du vågar älska.
Clinique Happy Eau de Parfum - 50 ml
795 kr
Eleven
En våg av citrus, ett hjärta av blommor och frodiga gröna noter. Den karakteristiska, energigivande grapefruktsdoften lyfter humöret och fångar sinnena. Skapad till kvinnan som söker en signaturdoft som skiljer sig från mängden, men som ändå är ren och fräsch.
Clinique Aromatics Elixir Eau de Toilette - 45 ml
627 kr
Nordic Feel
Aromatics Elixir är den äldsta doften från Clinique och som lanserades 1975. I doftnoterna finns ljuvlig ros, jasmin, ylang yland och vetiver.
Mugler Angel Eau de Parfum - 50 ml
1479 kr
Eleven
Angel Eau de Parfum, stjärnprodukten i Muglers doftkollektion. En parfym full av känsla, en förtrollning, som fortsätter att glimra genom doften. Angel bygger en unikhet runt kvinnan som bär den med mysterium och fascination. Med en överdos av sensuella och söta noter doftar denna förföriska kvinnodoft bergamot, söta röda frukter, vanilj, karamell och patchouli.
Rabanne One Million Elixir Eau de Parfum - 100 ml
1600 kr
Eleven
Ge dig ut på en resa fylld av spännande sensationer med 1 Million Elixir från Paco Rabanne, en doft som omdefinierar överflöd och intensitet. Denna herrparfym är en mästerlig blandning av handplockade ingredienser, inklusive turkisk Damascena-ros, osmanthus och vildväxande tonkabönor, vilket garanterar en oöverträffad komposition som kännetecknas av den exceptionella kvaliteten på dess råmaterial.EN 1 MILLION PARFYM DU MÅSTE TESTAInom parfym herr är 1 Million Elixir, en Eau de Parfum Intense kraftfullare än någonsin förut som lockar till spänning. Skapad med det bästa från 1 Million Eau de Toilette och utvecklad till en parfym av allra bästa kvalité. En 1 Million parfym du bara inte kan vara utan.DEN MEST POTENTA 1 MILLION1 Million Elixir, nu rikare och mer potent än någonsin tidigare, fyller sinnena med sensualiteten hos flytande davana, som resonerar med kraften hos mjuka skogar och svarta vaniljfrön. Den djupa, fängslande doften av turkisk Damascena-ros blandas med den lockande essensen av osmanthus, medan de vildväxande tonkabönorna ger en touch av sofistikering. Cederträ och vanilj blandas sömlöst och skapar ett mjukt, oemotståndligt intryck. Denna suveräna sensualitet möter absolut långvarig kraft, vilket gör varje sprayning till ett bevis på bestående elegans och lockelse.IKONISK FLASKA I NY TAPPNINGDen ikoniska 1 Million-flaskan, formad som en guldtacka, har omarbetats för att fånga essensen av 1 Million-personligheten och det djupa djupet i denna nya Eau de Parfum Intense. Den nydesignade flaskan är djärv och sofistikerad och förkroppsligar perfekt kärnan i denna utsökta doft, som utlovar en oöverträffad doftupplevelse.PARFYM SOM GER DIG KOMPLIMANGER1 Million Elixir är skapad för att väcka spänning och förtrollning. Denna doft är skapad med de mest utsökta elementen från 1 Million Eau de Toilette och utstrålar oöverträffad kvalité. Bara en sprayning omsluter dig med den oemotståndliga charmen från 1 Million Elixir och ser till att du doftar fängslande hela dagen. En vanilj-parfym för män du bara kommer vilja ha mer och mer utav som garanterat kommer ge dig komplimanger.Njut av den oöverträffade lyxen i 1 Million Elixir från Paco Rabanne, där överlägsen sensualitet möter bestående kraft i en doft som lämnar ett oförglömligt intryck.DOFTNOTER:Toppnoter: Davana och ÄppleHjärtnoter: Damascena Ros, Osmanthus & CederwoodBasnoter: Vaniljabsolut, Tonkabönor & PatchouliPRODUKT SPECIFIKATIONER: - A Parfum Intense kan användas dagligen - Innehåller 20-40% doftkoncentrat - Ger ett markerat doftspår som varar upp till 12 timmar
Clinique Aromatics Elixir Eau de Parfum - 10 ml
409 kr
Nordic Feel
En kultklassiker med en komplex blandning av lyxiga noter som ger en ojämförlig och intensiv doft.Vad gör denVårt elixir kombinerar över 700 ingredienser för att skapa en självsäker, sensuell doft som sträcker sig långt bortom parfymens roll.Fyllig vetiver, frodig ekmossa och lyxig patchouli balanseras av de mjuka blomdofterna från ylang ylang och ros – en djärv blandning som förför sinnena på det mest subtila, tilltalande sätt. Aromatics Elixir är en unikt intensiv och okonventionell doft som alltid sticker ut, designad för den sanna individualisten.HuvudingredienserPatchouli ger en intensiv, varm sensualitet.Vetiver tillför en fyllig, träaktig jordighet och en härlig friskhet.Ekmossa tillför fylliga gröna toner.Ylang ylang och rosolja ger en subtil, söt blomdoft.
Clinique Aromatics Elixir Eau de Parfum - 25 ml
695 kr
Eleven
En sofistikerad doft som dröjer kvarDärför älskar vi Clinique Aromatics Elixir Eau de Parfum - 25 ml- Tidlös elegans – En unik blandning av blommiga och träiga noter.- Långvarig effekt – Håller hela dagen med bara några få sprut.- Exklusiv formula – Dermatologiskt testad för att passa alla hudtyper.Perfekt för den moderna kvinnan som vill göra ett bestående intryck. Denna damparfym från Clinique är en bästsäljare med tusentals nöjda kunder. Låt din doft tala för sig själv och skapa din signaturlook idag.
Estée Lauder Modern Muse Eau de Parfum - 50 ml
1239 kr
Eleven
Modern Muse har inspirerats av den moderna kvinnans fascinerande dubbelsidighet och kompletterar varje del av hennes dynamiska liv. Parfymen fångar den moderna musans själva väsen med en yppig, blommig trädoft, ett uttryck för en modern lyx som signalerar självförtroende, stil och kreativitet med en ungdomlig attityd. Noter av arabisk jasmin, mandarin, natthyacint, lilja, patchouli, madagaskarvanilj, varm ambra och lätt mysk.
Clinique Aromatics Elixir Eau de Toilette - 45 ml
685 kr
Eleven
Aromatics Elixir är den äldsta doften från Clinique och som lanserades 1975. I doftnoterna finns ljuvlig ros, jasmin, ylang yland och vetiver.
Carolina Herrera Bad Boy Elixir Eau de Parfum - 50 ml
1190 kr
Eleven
ELEKTRISK OCH LYXIG BAD BOY ELIXIR BAD BOYElixir är den mest elektriska och lyxiga tolkningen av Bad Boy hittills, med en rik brun flaska formad som en blixt, inspirerad av husets exklusiva läderhantverk. Den varma och sofistikerade blandningen av aromatisk salvia, raffinerat läder och cederträ påminner om den flammande hetta som uppstår efter stormigt väder.EXKLUSIVA OCH MYSTISKA NOTER BAD BOYElixir är en hyllning till House of Herreras exklusiva läderhantverk och förenar noter av aromatisk salvia, raffinerat läder och cederträ. Den friska bergamotten från originalet BAD BOY blandas med mandarin och salvia. En subtil antydan till lavandin ger en mjukhet, medan kakao och rökelse ger en extra dimension av mystik.IKONISK BLIXT MÖTER LYXDen ikoniska BAD BOY-blixten har lyfts till en ny nivå med en lyxig brun flaska som speglar den raffinerade lädernoten som definierar denna kraftfulla elixir. BAD BOY Elixir presenteras i en glänsande svart och guldfärgad låda som speglar den distinkta blixtflaskan inuti.
Clinique Happy Eau de Parfum - 100 ml
919 kr
Nordic Feel
En våg av citrus, ett hjärta av blommor och frodiga gröna noter. Den karakteristiska, energigivande grapefruktsdoften lyfter humöret och fångar sinnena. Skapad till kvinnan som söker en signaturdoft som skiljer sig från mängden, men som ändå är ren och fräsch.
Clinique Aromatics Elixir Antiperspirant Deodorant Roll-On - 75 ml
308 kr
Eleven
Antiperspirant deodorant roll-on med ljuvligt behaglig doft. Använd gärna i kombination med Aromatics Elixir Body Lotion och parfym.
Clinique Aromatics Elixir Body Smoother - 200 ml
498 kr
Nordic Feel
En skinande gyllene gelé som milt sveper in kroppen med doft. Den silkeslena lotionen förseglar in doften perfekt. Använd Body Smoother efter badet och dofta underbart hela dagen eller natten.
Estée Lauder Beautiful Eau de Parfum - 30 ml
825 kr
Eleven
Doften av tusen blommor. En rik blandning av ros, lilja, tuberos och apelsinblomma. Upplyft av citrus, uppvärmd av tränoter. Romantisk, feminin, minnesvärd. Toppnoter: Ros, Mandarin, Lilja, Tuberos, Ringblomma. Mellannoter: Apelsinblomma, Liljekonvalj, Jasmin, Ylang-Ylang. Basnoter: Sandelträ, Vetiver, Amber.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.