
Denna concealer från bareMinerals har en lätt och krämig formula som ger en naturlig lyster. Den döljer effektivt mörka ringar och fina linjer samtidigt som den känns behaglig på huden. Concealern är vegansk och fri från en rad oönskade ingredienser.















IDUN Minerals Perfect Under Eye Concealer Medium är en flytande concealer med medium täckning. Den har en krämig formula och ger en viktlös känsla på huden vilket gör att den lämpar sig perfekt för det känsliga ögonområdet. Håller hela dagen och lägger sig inte i fina linjer. Formulan består av näringsfulla ingredienser som passar alla hudtyper, även den allra känsligaste. 100% Vegansk och fri från cykliska silikoner, talk, parfym, nanopartiklar och bismuth.
IDUN Minerals har under det senaste året genomgått ett förpackningsbyte för att göra produkterna mer miljövänliga. Vi har därför produkter i både gammal och ny design, varför produkten du mottar kan skilja sig från bilden i vår e-handel. Produkten har fortfarande lång hållbarhet och det är samma innehåll oavsett form och förpackning.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.