Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Aveda Sap Moss Conditioner 200 ml
Säljs avNordic FeelNordic Feel

Aveda Sap Moss Conditioner 200 ml

395kr
Köp produkten hos Nordic FeelDu går vidare till Nordic Feel för att slutföra köpet.

Aveda Sap Moss Conditioner är ett silikonfritt balsam som ger håret lätt fukt utan att göra det tungt. Med ingredienser som isländsk mossa och sav från lärkträd hjälper det till att maximera fukten i håret, minska frizz och samtidigt behålla luftigheten.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper balsam?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Aveda NutriPlenish Conditioner Light 250 ml345 kr
Eleven

Aveda NutriPlenish Conditioner Light 250 ml

Ett veganskt balsam med superfoodkomplex som ger näring och ger ett friskare hår. En ultralätt formula med 96% naturliga ingredienser. Mangosmör med fettsyror som ger näring och gör håret mjukt och smidigt. Granatäppleolja som är rik på omega 5, ultimat för torrt och livlöst hår. Certifierad kokosolja som tränger in i hårtråna och återfuktar. Havreextrakt hjälper till att ge formulan en rik & krämig känsla. Aromer från bla ekologisk ingefära & kardemumma.Passar alla hårtyper.

Köp hosEleven
Aveda Smooth Infusion Conditioner Travel Size - 40 ml99 kr
Nordic Feel

Aveda Smooth Infusion Conditioner Travel Size - 40 ml

Utslätande balsam återfuktar, reder ut och bekämpar frizz. Detta silikonfria utredande och utjämnande balsam vårdar, återfuktar och förbättrar glansen skonsamt. Den veganska formeln har ett växtpolymerskydd och en botanisk utjämnande oljeblandning för att skydda mot fukt och hålla ditt hår mjukare och slätare.

Köp hosNordic Feel
Aveda Sap Moss Shampoo 200 ml395 kr
Nordic Feel

Aveda Sap Moss Shampoo 200 ml

Ett shampoo utan silikoner som tillför viktlös fukt utan att tynga ner håret.Rengör håret varsamt utan att ta bort naturliga oljor.Isländsk mossa & sav från lärkträd är några av ingredienserna som ger håret maximalt med fukt, tar bort frizz och gör det samtidigt luftigt.

Köp hosNordic Feel
Aveda Be Curly Advanced Conditioner 250 ml360 kr
Eleven

Aveda Be Curly Advanced Conditioner 250 ml

Näringsrikt balsam för lockigt hår. Återfuktar omedelbart och ger glans för att förenkla utredning av lockar och spiraler med 95%*. Minskar frizzighet och ger håret err friskt, glansigt och mer definierat utseende. Fri från Uttorkande alkohol, gluten, silikon, mineralolja, sulfiter, syntetisk doft, natriumlaurylsulfat, natriumlauret sulfat (SLS/SLES) ELLER sulfatbaserad rengöring. Passar för: Alla locktyper: krullig (4A – 4C), lockigt(3A – 3C) och vågigt (2A –2C) Alla hårtyper: fint, medium och kraftigt hår DETALJER Ge din tvättdagrutin en stark grund. Lockar, spiraler och vågor är naturligt mer ömtåliga, därför fyller vårt banbrytande balsam för lockigt hår, spiraler och vågor på med en essentiell lockförstärkande peptid utvunnen från växtproteiner. Denna silikonfria formula lägger till och behåller 2X mer fuktighet till din nästa tvätt* och fungerar även som ett leave-in, ökar fuktigheten med 83%*. När den används med be curly advanced™ shampoo fungerar den som ett skyddande sköld, omsluter lockar och spiraler för att skydda mot fuktighet och minska frizzighet omedelbart. Balsamen förbättrar även hanterbarheten och gör det enklare att reda ut håret. Skapad tillsammans med vårt expertteam av texturstylister. 97% naturligt härledd**. Vegan. Godkänd av Leaping Bunny. *Ex-vivo testning på hårstrån vs obehandlat hår. **Per ISO Standard 16128, från växtkällor, icke-petroleum mineral källor, och/eller vatten. Doft Uppfriskande citrus Pure-Fume™ doft med certifierad ekologisk citron, bergamott, apelsin och andra rena växt- och blomdofter.

Köp hosEleven
Aveda Sap Moss Conditioner 200 ml296 kr
Eleven

Aveda Sap Moss Conditioner 200 ml

Ett balsam utan silikoner som tillför viktlös fukt utan att tynga ner håret, Isländsk mossa & sav från lärkträd är några av ingredienserna som ger håret maximalt med fukt, tar bort frizz och gör det samtidigt luftigt.

Köp hosEleven