
Detta roddgrepp är designat för att användas med kabelmaskiner och är tillverkat med högkvalitativa material för att säkerställa hållbarhet och prestanda. Det räfflade handtaget ger ett säkert och bekvämt grepp under träningen, vilket hjälper dig att maximera din träning.



Träna rodd eller latsdrag med detta praktiska tillbehör.
Monteras enkelt på baksidan av någon av powerrack XT12.
Ingår gör ett biceps/rodd handtag samt ett Latshandtag
Vikt 39 Kg
Max belastning 150 Kg
Mått L x B x H : 90 x 73 x 222 cm

| Antal grepp: | 5 stycken |
| Max belastning: | 200 kg |
| Neoprenklädda handtag: | √ |
| Greppen har en stålkärna: | √ |


För att optimalt kunna utnyttja den exklusiva kabelmaskinen X21 - så är det specialtillverkade chinsräcket ett absolut måste.
Med ett chinsräcke så kan ytterligare utnyttja sitt väggym för att träna pull ups, att träna med powerband och mycket mer.
Enkel att montera och passar enbart ihop med X21 kabelmaskin från Master Fitness.

Ett hantelgrepp som är avsett för internationella viktskivor.
Greppet har samma lettring som våra skivstänger samt utrustad med mässingsbussning för en god rotation.
Med detta hantelgrepp så kan man få plats med exempelvis 4 st 5 Kg viktskivor samt fjäderlås.
Vikt: 3,5 Kg
Längd: 38 cm
Greppdiameter: 25 mm
Grepplängd: 165 mm
Plats för viktskiva: 90 mm


Ett komplett set med olika draghandtag, perfekt för användning med ett multigym eller dragapparat. Detta set ger dig alla verktyg du behöver för en mångsidig och effektiv träning.
Setet innehåller:
Detta paket är designat för att täcka alla dina träningsbehov och passar både hemmagym och professionella gymmiljöer.

Det här enhandsgreppet är perfekt för alla typer av kabelmaskiner och håller en kvalitet i absolut toppklass. Handtaget har ett räfflat grepp likt en skivstång, vilket ger ett säkert och stabilt grepp under träningen. Dessutom är hela ytan behandlad med hårdkrom för att tåla krävande användning.
Detta handtag är utvecklat för att klara intensiv träning på gym, men passar även utmärkt för det exklusiva garagegymmet.
Specifikationer:




Kraftigt rephandtag till gym.
Passar multigym/dragapparat.

Det här ergonomiska handtaget är perfekt för alla typer av kabelmaskiner och erbjuder högsta kvalitet. Det räfflade greppet, inspirerat av skivstänger, ger ett säkert och bekvämt grepp under träningen. Handtaget är helt behandlat med hårdkrom för maximal hållbarhet och lång livslängd.
Detta handtag är designat för att klara av krävande användning på gym, men är också ett utmärkt val för det exklusiva garagegymmet.
Specifikationer:

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.