Admira bordsstjärna från Markslöjd är en vit stjärna placerad på en stålfot. Den har ett klassiskt utseende med ett fint sicksack-mönster. Stjärnan har en diameter på 45 cm och en totalhöjd på 65 cm.
Köpguide
Vad ska man tänka på när du köper admira bordsstjärna vit?
Klassisk adventsljusstake i vit och röd färg som nu endast behöver lite vit mossa och ett gäng stearinljus! Fungerar lika bra på matbordet som att ha i fönstret eller dylikt.<br /><br />Adventsljusstake Klassisk levereras styckvis och är tillverkad i metall. Själva adventsljusstaken har plats för fyra långa stearinljus och mäter 9.8 x 27.5 x 4.5 cm stor.<br /><br />Säljs styckvis och finns i färgerna vit och röd.<br /><br />Ljus medföljer ej.
Beskrivning: Julstjärna i guldigt papper. Fint hålmönster och inramade detaljer. Diameter på 75cm.
Tekniskt: Stjärnan kräver en glödlampa med liten sockel (E14) om max 6W i LED, ingår ej. Sladd på 3,5m och strömbrytare ingår.
Beskrivning: Papperstjärna i vitt med guldfärgade partier. Diameter på 45cm.
Tekniskt: Stjärnan kräver en glödlampa med liten sockel (E14) om max 25W eller motsvarande i LED, ingår ej. Upphängning med 3,5m sladd med strömbrytare medföljer.
Beskrivning: Vallby är en fin pappstjärna med dekorativt mönster
Tekniskt: Lampan kräver en glödlampa med liten sockel (E14) om max 25W eller motsvarande i LED, ingår ej.
Beskrivning: Denna stora härliga julstjärna i papp ger ett fint sken tack vare det dekorativa mönstret. Den mäter 75cm i diameter.
Tekniskt: Aratorp har 1 st lamphållare (sockel) och använd ljuskälla med E14 (liten sockel). Använd max 25 watt eller motsvarande i LED, ingår ej.
Beskrivning: Rosa bordsstjärna med fot i mässing. Pappskärm i blomform. Diameter på 45cm och totalhöjd på 65cm. Kanten på pappersvecken är guldfärgade. Serien Marigold är en av Markslöjds mest omtyckta julstjärnor, perfekt att ha framme året om.
Tekniskt: Lampan kräver en glödlampa med liten sockel (E14) om max 25W eller motsvarande i LED, ingår ej. 2m lång sladd med strömbrytare.
Sjuarmad ljusstake i vitmålat trä. Ljusmanschett av plast i grönt och rött. En riktig klassiker i vit tappning.
Tekniskt: Lampan kräver sju glödlampor med E10-sockel om max 3W, ingår. 2 m lång sladd med strömbrytare.
Klassisk julstjärna som mäter 45 cm i diameter. Tillverkad i röd papp med hålmönster.
Tekniskt: Stjärnan kräver en glödlampa med liten sockel (E14) om max 25W eller motsvarande i LED, ingår ej. 3,5 m lång sladd med strömbrytare medföljer.