Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Platt foundationborste
Säljs avLindexLindex

Platt foundationborste

99kr
Köp produkten hos LindexDu går vidare till Lindex för att slutföra köpet.

Denna platta sminkborste är perfekt för att applicera foundation, BB-kräm och highlighter. Borsten är utformad för att ge en jämn och felfri finish. Ett måste i sminkväskan för alla som vill ha en perfekt bas.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper sminkborstar?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
RMS Beauty Skin2Skin Foundation Brush520 kr
Nordic Feel

RMS Beauty Skin2Skin Foundation Brush

Denna borste har en unik utformning med täta strån i olika längder som formar en spiral för en snabb och smidig applicering av ”un” Cover-up.Skin2skin foundation brush strån är tätare innerst och glesare ytterst för att de ska följa hudens varierande struktur för ett jämnt resultat.Strånas unika formation gör att din foundation effektivt blandas in i huden genom att ”pressa” in färgen, istället för att stryka på den på ytan.Genom att efterlikna hud-mot-hud-applicering kan denna borste täcka porer utan att lämna spår.Borsten är tillverkad av syntetiska fiber av yppersta kvalitet och är fria från animaliskt hår och därför helt vegansk.

Köp hosNordic Feel
Puderborste129 kr
Lindex

Puderborste

Avsluta med denna mjuka puderborste för att fixera looken. Kan användas med både lösa och kompakta puder.

Köp hosLindex
Suddborste79 kr
Lindex

Suddborste

Kort och kompakt ögonskuggborste för exakt applicering eller för att sudda ut linjer.

Köp hosLindex
Real Techniques Blush Brush Brush169 kr
Eleven

Real Techniques Blush Brush Brush

En superlyxig borste som är idealisk för att jämnt applicera rouge och bronzer. Borsten definierar sina kindben och ger mjuka, professionella resultat även i starka ljus. Materialet på borsten är aluminiumhandtag och taklon, som är ett mycket fint nylonmaterial, liknande naturborst. Materialet är hygieniskt, enkelt att rengöra och det släpper inte hår.

Köp hosEleven
Vinklad skuggborste79 kr
Lindex

Vinklad skuggborste

En liten flexibel skuggborste för att applicera och skugga ögonskuggor. Penselns vinkel ger dig god kontroll över appliceringen.

Köp hosLindex
Sensai Liquid Foundation Brush800 kr
Nordic Feel

Sensai Liquid Foundation Brush

Den professionellt skurna make-up penseln gör det enkelt att applicera flytande foundation så att den blir ett med huden och ger en silkeslen, felfri finish. Den eleganta, avsmalnande make-up penseln "polerar" in foundation i veck och hörn samt hjälper till med att bestämma mängden lyster du önskar.

Köp hosNordic Feel
Borstset i fyra delar249 kr
Lindex

Borstset i fyra delar

Detta set med fyra fantastiska syntetiska ansiktsborstar är allt du behöver för att lyckas med den perfekta basen. Borstarna är utformade för en enkel applicering av flytande eller krämig foundation, highlighter, rouge och puder.

Köp hosLindex
Real Techniques Setting Brush Brush132 kr
Nordic Feel

Real Techniques Setting Brush Brush

Denna borste med dubbla fiberstrån är hemligheten för att skapa retucherade, Hd-resultat med alla typer av makeup. Materialet på borsten är aluminiumhandtag och taklon, som är ett mycket fint nylonmaterial, liknande naturborst. Materialet är hygieniskt, enkelt att rengöra och det släpper inte hår.

Köp hosNordic Feel