Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Nedis Digital audioomvandlare
Säljs avKjell & CoKjell & Co

Nedis Digital audioomvandlare

439kr
Köp produkten hos Kjell & CoDu går vidare till Kjell & Co för att slutföra köpet.

Denna digitala ljudomvandlare från Nedis gör det möjligt att ansluta äldre ljudkällor, som CD-spelare eller vinylspelare, till moderna förstärkare eller högtalare med digital ingång. Den omvandlar den analoga stereosignalen till en digital signal, vilket minimerar kvalitetsförlusten.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper d/a-omvandlare?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
DIN till RCA-adapter 0,2 m179 kr
Kjell & Co

DIN till RCA-adapter 0,2 m

DIN till RCA-adapterkabel gör det möjligt att ansluta enheter med 5-pin DIN-anslutning till stereoanläggningar, förstärkare och högtalare med RCA-ingång. Standardiserade, precisionstillverkade RCA-kontakter säkerställer stabil signalöverföring med minimal störning. De färgkodade kontakterna gör det enkelt att ansluta vänster och höger kanal. Den robusta och flexibla PVC-kabeln ger pålitlig prestanda och lång livslängd. Perfekt för hemmabio, hi-fi-system och ljudinstallationer.

Köp hosKjell & Co
Luxorparts Omvandlare Toslink till digital koaxial349 kr
Kjell & Co

Luxorparts Omvandlare Toslink till digital koaxial

Omvandlare för digitalt ljud (SPDIF). Omvandlar åt båda hållen och har in- och utgång för både optisk (Toslink) och digital koaxial (RCA). Switch på sidan för val av aktiv utgång. Levereras med USB-kabel som ansluts till ledigt USB-uttag eller USB-laddare. Max uteffekt optisk: 192 KHz/24 bit. Max uteffekt koaxial: 96 KHz/24 bit.

Köp hosKjell & Co
Luxorparts Analog till digital-omvandlare399 kr
Kjell & Co

Luxorparts Analog till digital-omvandlare

Omvandlare som transformerar ljudet från analogt till digitalt (ADC). Kontakter: 2x RCA till Toslink/RCA (SPDIF). För att koppla t.ex. dator eller telefon till förstärkarens digitala ingång. Samplingsfrekvens: 48 kHz. Levereras med nätadapter.

Köp hosKjell & Co