Stanford är en mjuk och behaglig heltäckningsmatta med skuren lugg och fin lyster. Den är tillverkad i syntetmaterial som gör den lätt att dammsuga och håller den fri från ludd. Färgen tryffel 989 ger en varm och inbjudande känsla till rummet.
Köpguide
Vad ska man tänka på när du köper stanford tryffel 989 - heltäckningsmatta?
Monte Carlo är en mjuk och fin heltäckningsmatta i ett lättskött och helt luddfritt material. Mattan är av högsta kvalitet och ger ditt rum en lyxig och ombonad känsla. Mattan är lite tjockare än en vanlig heltäckningsmatta vilket gör den extra mysig att sätta fötterna på. Här ser du Monte Carlo i färgen i beige.
Matta från Ferm Living med en stilren, handtuftad design i ull med en härlig, mjuk känsla och naturliga färger som harmoniskt smälter in i hemmet. En perfekt detalj för varje rum i ditt hem. Kombinera olika modeller och färger för att skapa din egna fina blandning.Om mattan från Ferm Living- 100% ull.- Jordnära färger.Skötselråd för mattan- Instruktioner för skötsel: Endast dammsugning. I början måste mattan dammsugas ofta för att avlägsna naturlig fällning. Rotera mattan regelbundet. Gnugga inte våta fläckar utan absorbera med pappershanddukar och rengör med en fuktig trasa. Professionell mattrengöring vid behov. Shoppa Ullmattor och mer Mattor hos Royal Design.
Strong är en heltäckningsmatta med en kort öglad lugg anpassad för offentlig miljö. Detta är en slitstark och tålig matta, som kan läggas så väl på kontor som i trapp, eller i andra utrymmen där kraven på slitstyrka är höga. Den kort och täta luggen gör mattan lättskött. Här är Strong i färgen blå 77.
Silk är en heltäckningsmatta av högsta kvalitet. Luggen är skuren och mycket tät, och har en elegant glans i sig vilket ger mattan ett exklusivt intryck. Mattan passar att lägga exempelvis på kontor, i trappa, hemma i sovrummet eller i andra utrymmen där du vill ha en heltäckningsmatta med hög slitstyrka och som kommer hålla sig fin och ge glädje i många år framöver. Här är Silk i färgen gråbeige 49.
Trasmattan Idyll tar oss tillbaka till sommaren hos mormor, men nu i en modern tappning. Idyll känns mjuk och skapar en känsla av lugn och ro och trygghet. Vi gillar Idyll mycket eftersom den funkar i hemmets alla rum. Den är slitstark, lättskött, snygg och bekväm att gå på. Med alla sina färger och ränder är den verkligen iögonfallande snygg. Ett stort plus är också att idyll är tillverkad i återvunnet material. Vi hoppas att ni kommer gilla den, och att den få gå i arv som så många andra trasmattor gjort.
Noble är en tjock och fin heltäckningsmatta med en skuren lugg. Mattan är tillverkad i ett helt luddfritt syntetmaterial som ger en vackert skimrande lugg. Luggens glans reflekterar ljusets strålar och gör att den skiftar i olika nyanser beroende på betraktningsvinkeln, vilket skapar en härlig livfullhet i mattan. Med sin täta, mjuka lugg alstrar Noble en elegant och exklusiv känsla där den läggs. Här ser du Noble i färgen brun 49.
Matador är en prisvärd och slitstark heltäckningsmatta i hög kvalitet. Mattan är perfekt att lägga på kontor eller i trappor, där kraven på slitstyrka är höga. Även anpassad för offentlig miljö. Här är Matador i färgen naturgrå.