Denna stilrena vita kruka i glaserat stengods är en perfekt inredningsdetalj för ditt hem. Den passar utmärkt för olika krukväxter och kan enkelt användas inomhus då den inte har något dräneringshål. Kombinera gärna med andra krukor i olika storlekar och färger för en personlig touch.
Köpguide
Vad ska man tänka på när du köper kruka stengods kant 13,2x13cm vit?
En stilren gul kruka i keramik som kombinerar funktion och design. Tillverkad av keramiska råmaterial och bränd vid över 1200 grader Celsius för att ge en hållbar och unik yta. De två praktiska handtagen gör den enkel att flytta och ger samtidigt en dekorativ touch. Perfekt för både växter och som en snygg förvaringslösning. Enkel att rengöra och passar lika bra inne som ute. krukan har inget dräneringshål.
Snygg beige kruka i mindre storlek, gjord av stengods med tillhörande fat i samma färg. Krukan har ett dräneringshål med plastplugg i botten och är både frost- och vattentålig och kommer väl till användning både ute och inne. Snygg att ha flera ihop eller stående för sig själv.
Snygg kruka i stengods med tillhörande fat. Krukan har ett dräneringshål och kommer väl till användning både ute och inne. Snygg att ha flera ihop eller stående för sig själv.
En gul kruka i stengods med fat. Krukan har en tidlös design och blir en fin dekoration som passar perfekt för både inomhus och utomhusbruk. Krukan är tillverkad med traditionella keramiska metoder och är utrustad med dräneringshål och ett medföljande fat. Dess frostbeständiga egenskaper gör att den utan problem klarar temperaturer ner till -20°C. Men tänk på att inte lämna den fylld med jord ute i minusgrader. Använd den för att plantera dina favoritväxter eller som en dekorativ detalj som inspirerar till en naturlig och mysig miljö.
En tidlös kruka i glaserat stengods. Den passar perfekt till krukväxter i olika färger och blir en snygg inredningsdetalj i ditt hem. Krukan har inget dräneringshål och kan därför enkelt användas inomhus. Den är snygg som den är eller i kombination med matchande krukor i andra storlekar och färger.
En tidlös vit kruka i glaserat stengods. Den passar perfekt till krukväxter i olika färger och blir en snygg inredningsdetalj i ditt hem. Krukan har inget dräneringshål och kan därför enkelt användas inomhus. Den är snygg som den är eller i kombination med matchande krukor i andra storlekar och färger.
<p><span>ERNST naturvit kruka i stengods har en vacker design i matt stengods med glaserad insida. En stilren favorit där dina plantor kan trivas och komma till sin rätt – fin i fönstret, på balkongen, uteplatsen eller var än du helst vill placera dina växter. Finns i tre storlekar, med höjd på 15, 21 eller 28 centimeter.</span></p>
<p><span>Inredare, programledare, skribent, kock och designer – listan kan göras lång. Med sin karisma, sina barfota fötter och sina fantastiska citat har Ernst Kirchsteiger fått en plats i svenska folkets hjärtan. Produkterna i ERNST-serien har ett rent och enkelt formspråk och är formgivna utifrån Kirchsteigers egna tankar och behov i hemmet.</span></p>