Denna mysiga sittpuff är tillverkad av återvunna jeans och har en dragkedja i botten. Varje puff är unik eftersom den är tillverkad av återvunnet material, vilket bidrar till en minskad miljöpåverkan. Den kasserade bomullen används för att minska behovet av nya resurser.
Köpguide
Vad ska man tänka på när du köper sittpuff not wasted 40x40cm återvunnen denim blå?
Våra soffkuddar i skön linnemix ger det rätta stödet samtidigt som de ger soffan ett härligt och inbjudande intryck. Kuddarna finns i flera samstämmiga milda och naturliga färger som passar fint tillsammans! Kudden säljs med avtagbart fodral och innerkudde. Fodralet är tillverkat av en bomull/linnemix och kan tvättas i maskin.Tvätta fodralet i 40 grader, stryk på låg temperatur, torktumla på låg temperatur. Använd ej blekmedel och kemtvätta ej.
Ge din soffa eller säng ett stilfullt lyft med denna kudde i linnemix. Yttertyget är tillverkat av 70% bomull och 30% linne, vilket ger en mjuk och behaglig känsla. Den garnfärgade, vävda designen är enzymtvättad för en subtilt avslappnad look som passar både moderna och klassiska inredningar. Kudden har ett avtagbart överdrag som kan tvättas i 40 grader och kan strykas på medelhög temperatur. Ej torktumling.
Handsydd necessär i 100% återvunnet jeanstyg. Produkten är framtagen i samarbete mellan GRANIT och Skåne Stadsmissions varumärke REMAKE. I kollektionen hittar du en rad praktiska vardagsprodukter tillverkade av återvunna denimplagg.REMAKE är Skåne Stadsmissions eget klimatsmarta varumärke där kasserade, återvunna produkter får nytt liv genom att lagas eller göras om till nya snygga och funktionella produkter. Produkterna tillverkas lokalt i Skåne tillsammans med personer i arbetsträning. För ett bättre klimat och ett socialt hållbart samhälle, en riktig win-win tycker vi!Varje produkt är unik och kan skifta i färg eftersom återanvända produkter användes för att göraREMAKE-serien.
Snygg och tidlös matta med 3 cm kant. Den är tillverkad av använda återvunna jeans som blir till nya tyger genom vävning. Genom att använda redan förbrukat material bidrar vi till mindre negativ miljöpåverkan. Kasserad bomull används för att minska behovet av nya resurser. Eftersom mattan tillverkas av återvunnet material kan variationer förekomma och varje matta är därför unik. Endast försiktig handtvätt eller punktrengöring.
<p>Härlig kvadratisk trädgårdsdyna i bomull med fyllning av polyester. Passar lika bra ute som inne! Tänk på att dynorna lätt bleks om de ligger ute länge i direkt solljus, förvara dem gärna i en box eller liknande när de inte används så håller de sig fräscha längre. Finns i flera snygga färger!</p><p>Mått: 40 x 40 cm. </p><p>Dynorna är märkta med både GOTS och Öko Tex 100. Tillverkade i Indien.</p>
Story sittpuff från HAY är en mångsidig och lättplacerad puff som fungerar lika bra som fotstöd som extra sittplats. Den är lätt att flytta runt och passar utmärkt i vardagsrum, barnrum eller hallen – både som en del av HAY:s möbelserier eller som ett fristående inslag. Finns i flera lättmatchade färger som gör det enkelt att hitta en stil som passar just ditt hem.Om sittpuffen från Hay- Användbar som både fotpall och sittplats.- Lätt och enkel att flytta.- Passar i flera rum – från vardagsrum till barnrum.- Kan kombineras med HAY:s övriga möbler eller användas separat.- Finns i flera mångsidiga färger. Shoppa Sittsäckar & Sittpuffar och mer Fåtöljer & Sittpuffar hos Royal Design.
Handsydd neccessär i 100% återvunnet jeanstyg. Produkten är framtagen i samarbete mellan GRANIT och Skåne Stadsmissions varumärke REMAKE. I kollektionen hittar du en rad praktiska vardagsprodukter tillverkade av återvunna denimplagg.REMAKE är Skåne Stadsmissions eget klimatsmarta varumärke där kasserade, återvunna produkter får nytt liv genom att lagas eller göras om till nya snygga och funktionella produkter. Produkterna tillverkas lokalt i Skåne tillsammans med personer i arbetsträning. För ett bättre klimat och ett socialt hållbart samhälle, en riktig win-win tycker vi!Varje produkt är unik och kan skifta i färg eftersom återanvända produkter användes för att göraREMAKE-serien.
Randigt kuddfodral gjord i återvunnen bomull. Att inreda med prydnadskuddar är ett enkelt sätt att få in form och struktur i hemmet. Det är också ett enkelt sätt att få fram din personliga stil. Kuddfodral är en inredningsdetalj som är smidig att byta ut och flytta runt hemma efter säsong. Kuddfodralet har en mer rustik design och passar till flera olika typer av inredningsstilar och rum. Skapa en mer ombonad känsla i soffan, fåtöljen eller i sängen med prydnadskuddar i olika former och färger.